"Siła nawyku"

Niezwykle ciekawa – „Siła nawyku”, Charles Duhigg


Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie? „Siła nawyku”, Charles Duhigg

Tym razem coś z innej, że tak powiem beczki „Siła Nawyku” autora Charles’a Duhigg – książkę otrzymałam od kolegów i koleżanek z pracy na swoje urodziny. Czyżby miała coś sugerować … Nie będę się rozpisywała, bo jak sam tytuł wskazuje książka, przedstawia problem nawyków, tego, jak nami rządzą i jak starać się je zmienić, aby żyło się lepiej. Jeśli taka pozycja Ciebie interesuje i chcesz coś w swoim życiu zmienić, zachęcam do lektury.

Opis:
„Uważasz, że nawyki w pewien sposób zawładnęły Tobą i całym Twoim poukładanym życiem? Praktyczna pozycja „Siła nawyku” Charlesa Duhigga powinna dać Ci wiele do myślenia. Choć Charles Duhigg w swojej publikacji „Siła nawyku” opowiada o tym, w jaki sposób nawyki rządzą naszym życiem oraz co zrobić, by poradzić sobie z niewłaściwymi nawykami i przekuwać je w dobre, prowadzące nas wprost do sukcesu, to nie jest to typowy poradnik. Zasadniczą cechą tej książki, odróżniającą ją od wielu innych pozycji tego typu, jest język, jakim operuje autor. Jego przemyślenia czyta się jak felieton, są one proste w odbiorze, a przykłady tak przejrzyste i obrazowe, że będą zrozumiałe dla każdego. Książka zawiera uniwersalne i aktualne informacje, autor opiera się na wynikach badań przeprowadzonych w ostatnich latach. Sięga po opinie specjalistów z różnych dziedzin, tak by informacje były pełne. Dodatkowo tekst wzbogacony jest prostymi grafikami ilustrującymi omawiane przez autora kwestie. Autor omawia problematykę nawyku kolejno na przykładzie jednostki, organizacji, a w końcu całych społeczności. Stopniowo zagłębiając się w tą tematykę, płynnie przechodzi od analizy najprostszych mechanizmów działających w umyśle przeciętnego człowieka, aż do bardziej skomplikowanych schematów rządzących całymi społeczeństwami. Autor tłumaczy nam, dlaczego nawyk niejednokrotnie działa, zanim zdążymy go sobie uświadomić, wskazuje też, w jaki sposób wykorzystać jego siłę, by odnieść sukces. Na pytanie, dlaczego jedni odnoszą sukces a inni nie, Duhigg odpowiada, że wszystko jest kwestią nawyków. Zmieniając swoje nawyki możemy pokonać swoje słabości i wyjść na prostą. Jednakże świadome korzystanie z mechanizmów nawyków ma także zastosowanie chociażby w biznesie czy sporcie. Badania nad działaniem tego mechanizmu pozwalają specjalistom od reklamy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, a kierującym przedsiębiorstwami w ich reorganizacji czy usprawnianiu działania.”

Źródło: Wydawnictwo Naukowe PWN



Tytuł: Siła nawyku
Tytuł oryginału: The Power of Habit
Autor: Charles Duhigg
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 03-04-2013
Ilość stron: 424
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jej sekret

Czy tym razem równie śmiesznie co poprzednio? – „Jej sekret” Penelope Bloom

Poznajemy Violet, przyjaciółkę Lilith z gorącej jogi. Violet jest marketingowcem na własnej działalności, który zaparcie szuka nowych zleceń, gdyż te, które ma pozawalają jej ledwo wiązać koniec z końcem. Ma na wychowaniu kilkuletnią córeczkę Zoey. Jej były facet nie poradził sobie z rodzicielstwem i je zostawił.


Zaginiony arabski książę - Marcin Margielewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

Marcin Margielewski ze swoją najnowszą pozycją pt. „Zaginiony arabski książę”

Marcin Margielewski jest autorem kilkunastu książek o tematyce kultury arabskiej i islamu. Często pytany jest, skąd bierze inspiracje do swoich książek i jak sam przyznaje po wydaniu „Jak podrywają szejkowie”, zaczęły do niego docierać informacje o historiach wartych opisania. Podczas pracy nad „Kłamstwami arabskich szejków” dotarła do jego uszu historia o zaginionym