Projekt Riese - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zdolności do przetrwania w skrajnych warunkach – „Projekt Riese”, Remigiusz Mróz


„Projekt Riese” to powieść autorstwa Remigiusza Mroza, która przenosi nas do świata tajemniczych tuneli, historycznych enklaw i nieuchwytnych zagadek. Autor zafundował nam podróż do Gór Sowich, gdzie historia niemieckiego projektu Riese wciąż kryje wiele niewyjaśnionych tajemnic.

Fabuła książki rozpoczyna się odważną decyzją pięciu bohaterów, którzy postanawiają odwiedzić miejsce, które niegdyś mogło być podziemnym miastem, arką przetrwania lub miejscem produkcji broni jądrowej nazistowskich Niemiec. Ich nieświadomość co do tragedii, która ich tam spotka, nadaje historii dodatkowej głębi. Czytelnicy są wciągnięci w ekscytującą przygodę od samego początku i towarzyszą bohaterom w ich walce o przetrwanie.

Jednym z kluczowych elementów powieści jest trzęsienie ziemi i zawalenie tuneli, co staje się punktem wyjścia do analizy psychologii postaci. Remigiusz Mróz doskonale kreuje napięcie i dreszczyk emocji, prowadząc nas przez trudności, jakie bohaterowie muszą pokonać, by znaleźć wyjście z tej podziemnej pułapki. Ewolucja postaci i ich zdolność do przystosowania się do ekstremalnych warunków stanowią istotny element tej opowieści.

Dodatkowym atutem „Projektu Riese” jest sposób, w jaki autor ukazuje obecność przeszłości nazistowskiej i jej wpływ na współczesność. Projekt Riese staje się kluczowym punktem odkrywania tajemnic i przerażeń tamtych czasów, a także prowokuje pytania o to, jak przeszłość może wpływać na teraźniejszość i przyszłość. To zagadnienie dodaje powieści głębi i sprawia, że czytelnik zastanawia się nad konsekwencjami działań z przeszłości, które wciąż mogą mieć wpływ na naszą rzeczywistość.

Remigiusz Mróz wspaniale prowadzi narrację, tworząc atmosferę niepewności, tajemnicy i napięcia, która towarzyszy bohaterom przez całą książkę. Opisy podziemnych tuneli, skomplikowanych układów korytarzy i świadomość, że gdzieś w głębi ziemi kryje się nieznany los projektu Riese, wciągają czytelnika i trzymają w napięciu.

Najważniejszym przesłaniem tej powieści jest jednak znaczenie współpracy, empatii i zdolności do przetrwania w skrajnych warunkach. Książka stawia również ważne pytania o to, jakie mogą być konsekwencje naszych działań i odkryć w historii, które pozostają niewyjaśnione.

„Projekt Riese” to nie tylko emocjonująca przygoda w mrocznych zakamarkach historii, ale także głęboka opowieść o ludzkiej sile i zdolności do przetrwania w obliczu nieznanych kataklizmów. Czytając powieść, miałam skojarzenie z filmem „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, dlaczego? Znawcy tegoż filmu szybko zauważą podobieństwa i ciekawie przedstawione alternatywy. Remigiusz Mróz doskonale bawi czytelnika, biorąc go w intrygującą podróż do tajemniczego świata, który staje się jedyną nadzieją bohaterów na przetrwanie. To lektura z gatunku fantastyki, która nie tylko zapewnia rozrywkę, ale także skłania do refleksji nad ludzką naturą i historią.

Tytuł: Projekt Riese
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: fantasy, fantastyka
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 01-2022
Ilość stron: 474
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Niewinna Inka - Monika Sławecka - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Niewinna Inka”, Monika Sławecka

Monika Sławecka przez ostatnie miesiące przekopała tony akt sądowych i rozmawiała z ludźmi, którzy spotkali na swojej drodze Inkę. Wszystko po to, żeby odtworzyć portret kobiety, dla której uroda i piękne ciało były niezawodną bronią. Świat mafii, więzienie i dwie silne kobiety. Znana dziennikarka telewizyjna Anna dostaje propozycję napisania książki wspólnie z osadzoną w areszcie Inką, która od lat związana jest ze światem przestępczym – w 2001 roku wystawiła na śmierć ministra Jacka Dębskiego. W trakcie


Pięć Stawów. Dom bez adresu, Beata Sabała-Zielińska, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla fanów gór „Pięć Stawów. Dom bez adresu”, Beata Sabała-Zielińska

Stali bywalcy Pięciu Stawów nazywają schronisko „Piątką”, „Pięciostawy”. Rezerwacje robi się z rocznym wyprzedzeniem i nie zawsze ma się gwarancję, że się do niego .. dojdzie. W Dolinie Pięciu Stawów jest sześć stawów a najniżej położonym jest Wielki Staw, z którego wypływa Siklawa. Stojąc nad Wielkim Stawem, mamy przed sobą dziewięćset metrów doliny, największe w Tatrach tak płaskie miejsce.