Wyjść z ukrycia - keksu - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Brak akceptacji w książce pt. „Wyjść z ukrycia”, Keksu


Umysł ludzki ma wiele tajemnic. Ważne, by poznać schematy kierujące naszym postępowaniem. Co takiego niesie za sobą książka pt. „Wyjść z ukrycia”?

„Wyjść z ukrycia” to pamiętnik Daniela, zwanego Keksu. Chłopak w swojej książce zwierza nam się z trudnego dzieciństwa, braku zrozumienia w domu, ukrywaniu swojej orientacji seksualnej a później z brakiem jej akceptacji. Keksu długo czekał, aby w końcu zacząć żyć w zgodzie z samym sobą. Chciał zrzucić maskę, przestać ukrywać emocje, uczucia. W wieku dwudziestu czterech lat postanowił to zmienić. Nie chciał żyć pod dyktando innych. To, że udawał i nie był sobą, zrobiło z niego kłamcę idealnego.

Byłem całkowicie wyprany z emocji. Nie płakałem, nie cieszyłem się, jedyne, co odczuwałem, to pustka. Oczywiście również strach przed życiem.

„Wyjść z ukrycia” pokazuje nam doskonale, jak bardzo osoby m.in. o innej orientacji seksualnej cierpią, nie mogąc żyć pełną piersią, wiedząc, że ujawniając się, skazują się na niezrozumienie świata. Nadal chyba jest tak, że więcej osób jest im przeciwnych niż wspierających. Okładka książki – pięść z tęczowym sznurkiem na nadgarstku – świetnie pokazuje obecne realia – potrzebę przebijania się pięścią przez mur niezrozumienia, braku akceptacji. Moim zdaniem tego typu publikacje są potrzebne, warto je czytać, poczuć chociaż trochę, jak osoby homoseksualne funkcjonują z maską na twarzy właśnie przez wzgląd braku zrozumienia i niemożności otworzenia się na świat.

Sądziłem, że pieniądze świadczą o wartości człowieka, i gdy je miałem, uważałem się za ważniejszego, a gdy ich nie miałem, wydawałem się sam sobie nikim.

Tytuł: Wyjść z ukrycia
Autor: Keksu
Gatunek: non fiction: poradnik/pamiętnik, biografia, autobiografia
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 23-08-2022
Ilość stron: 153
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 29,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Katarzyna Kielecka - wywiad - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Twórcza opowieść Katarzyny Kieleckiej: od wierszyków dziecięcych do bestsellerowych powieści”

Zanurzając się w świecie literackiego rozwoju Katarzyny Kieleckiej, dowiadujemy się, że droga do pisarskiego sukcesu rozpoczęła się od dziecięcych wierszyków i zabawnych opowiadań. W wywiadzie autorka opowiada o źródłach inspiracji, tworzeniu autentycznych dialogów oraz przesłaniach, które chce przekazać czytelnikom


Jestem jedną z żon - Laila Shukri - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Czyżby zawód? – „Jestem jedną z żon”, Laila Shukri

Laila Shukri po raz kolejny odkrywa szokujące dla Europejczyka tajemnice Bliskiego Wschodu, gdzie miłość, zazdrość i namiętność są silniejsze niż gdziekolwiek indziej. Bohaterką powieści jest Alicja. Dziewczynie rozpada się związek, w pracy nie idzie tak, jakby chciała. Szukając miejsca na urlop, postanawia przyjąć zaproszenie przyjaciółki i pojechać do Dubaju. Dubaj wydawał jej się miastem z bajki.