Wyjść z ukrycia - keksu - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Brak akceptacji w książce pt. „Wyjść z ukrycia”, Keksu


Umysł ludzki ma wiele tajemnic. Ważne, by poznać schematy kierujące naszym postępowaniem. Co takiego niesie za sobą książka pt. „Wyjść z ukrycia”?

„Wyjść z ukrycia” to pamiętnik Daniela, zwanego Keksu. Chłopak w swojej książce zwierza nam się z trudnego dzieciństwa, braku zrozumienia w domu, ukrywaniu swojej orientacji seksualnej a później z brakiem jej akceptacji. Keksu długo czekał, aby w końcu zacząć żyć w zgodzie z samym sobą. Chciał zrzucić maskę, przestać ukrywać emocje, uczucia. W wieku dwudziestu czterech lat postanowił to zmienić. Nie chciał żyć pod dyktando innych. To, że udawał i nie był sobą, zrobiło z niego kłamcę idealnego.

Byłem całkowicie wyprany z emocji. Nie płakałem, nie cieszyłem się, jedyne, co odczuwałem, to pustka. Oczywiście również strach przed życiem.

„Wyjść z ukrycia” pokazuje nam doskonale, jak bardzo osoby m.in. o innej orientacji seksualnej cierpią, nie mogąc żyć pełną piersią, wiedząc, że ujawniając się, skazują się na niezrozumienie świata. Nadal chyba jest tak, że więcej osób jest im przeciwnych niż wspierających. Okładka książki – pięść z tęczowym sznurkiem na nadgarstku – świetnie pokazuje obecne realia – potrzebę przebijania się pięścią przez mur niezrozumienia, braku akceptacji. Moim zdaniem tego typu publikacje są potrzebne, warto je czytać, poczuć chociaż trochę, jak osoby homoseksualne funkcjonują z maską na twarzy właśnie przez wzgląd braku zrozumienia i niemożności otworzenia się na świat.

Sądziłem, że pieniądze świadczą o wartości człowieka, i gdy je miałem, uważałem się za ważniejszego, a gdy ich nie miałem, wydawałem się sam sobie nikim.

Tytuł: Wyjść z ukrycia
Autor: Keksu
Gatunek: non fiction: poradnik/pamiętnik, biografia, autobiografia
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 23-08-2022
Ilość stron: 153
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 29,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kraina Niewidzialnego Dobra- Agnieszka Żukowska-zaczytanyksiazkhoolik.pl

„Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

Udaj się do Krainy Niewidzialnego Dobra. Będzie to podróż pełna tajemnicy, piękna, magii i miłości. Tu odnajdziesz radość i odkryjesz prawdziwą moc swego serca. Poznaj bohaterów opowiadań Jasmena i buraczany kamień oraz Nataniel i tajemniczy słoń. Dziewczynka i chłopiec nie są szczęśliwymi dziećmi, lecz nie wiedzą, że tego, co najważniejsze, muszą szukać w samych sobie.


Hendrik Groen-Mała niespodzianka. Dwóch starszych panów i niemowlę, czyli jak Hendrik i Evert wpadają w kłopoty-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Mała niespodzianka. Dwóch starszych panów i niemowlę, czyli jak Hendrik i Evert wpadają w kłopoty”, Hendrik Groen

Akcja powieści „Mała niespodzianka” dzieje się dziewięć lat przed pierwszą bestsellerową książką Hendrika Groena pt. „Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika