Wyjść z ukrycia - keksu - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Brak akceptacji w książce pt. „Wyjść z ukrycia”, Keksu


Umysł ludzki ma wiele tajemnic. Ważne, by poznać schematy kierujące naszym postępowaniem. Co takiego niesie za sobą książka pt. „Wyjść z ukrycia”?

„Wyjść z ukrycia” to pamiętnik Daniela, zwanego Keksu. Chłopak w swojej książce zwierza nam się z trudnego dzieciństwa, braku zrozumienia w domu, ukrywaniu swojej orientacji seksualnej a później z brakiem jej akceptacji. Keksu długo czekał, aby w końcu zacząć żyć w zgodzie z samym sobą. Chciał zrzucić maskę, przestać ukrywać emocje, uczucia. W wieku dwudziestu czterech lat postanowił to zmienić. Nie chciał żyć pod dyktando innych. To, że udawał i nie był sobą, zrobiło z niego kłamcę idealnego.

Byłem całkowicie wyprany z emocji. Nie płakałem, nie cieszyłem się, jedyne, co odczuwałem, to pustka. Oczywiście również strach przed życiem.

„Wyjść z ukrycia” pokazuje nam doskonale, jak bardzo osoby m.in. o innej orientacji seksualnej cierpią, nie mogąc żyć pełną piersią, wiedząc, że ujawniając się, skazują się na niezrozumienie świata. Nadal chyba jest tak, że więcej osób jest im przeciwnych niż wspierających. Okładka książki – pięść z tęczowym sznurkiem na nadgarstku – świetnie pokazuje obecne realia – potrzebę przebijania się pięścią przez mur niezrozumienia, braku akceptacji. Moim zdaniem tego typu publikacje są potrzebne, warto je czytać, poczuć chociaż trochę, jak osoby homoseksualne funkcjonują z maską na twarzy właśnie przez wzgląd braku zrozumienia i niemożności otworzenia się na świat.

Sądziłem, że pieniądze świadczą o wartości człowieka, i gdy je miałem, uważałem się za ważniejszego, a gdy ich nie miałem, wydawałem się sam sobie nikim.

Tytuł: Wyjść z ukrycia
Autor: Keksu
Gatunek: non fiction: poradnik/pamiętnik, biografia, autobiografia
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 23-08-2022
Ilość stron: 153
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 29,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyrok

Koniecznie od deski do deski – „Wyrok”, Remigiusz Mróz

Chyłka znowu namieszała. Niby chce dobrze, ale krzywdzi przy tym Kordiana (Zordona) i nie liczy się z jego zdaniem. Ponownie robi po swojemu. „Wyrok” to 10 tom serii z mecenas Joanną Chyłką. Sięgając po książkę, wiedziałam, że i tym razem się nie zawiodę.


Alessandro Boscarino , K2. Historia najtrudniejszej góry świata, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najpierw marzenie, później wyczyn – „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”, Alessandro Boscarino

Alessandro Boscarino przygotował dzieło jedyne w swoim rodzaju. Za sprawą map, wspaniałych archiwalnych zdjęć i szczegółowo opisanych tras przedstawia sto lat wyzwań podejmowanych pośród lodu: od XIX-wiecznych ekspedycji naukowców i kartografów do wyczynu Waltera Bonattiego i tragarza z ludu Hunza,