Morderstwo na szlaku - Jenny Blackhurst - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Morderstwo na szlaku”, Jenny Blackhurst


Dwie osoby potrafią dochować tajemnicy. O ile jedna z nich jest martwa.

Akcja powieści rozgrywa się dwuczasowo. Przeplatają się ze sobą lata: 2019/2000 oraz 1999. W roku 1999 dowiadujemy się o tym, co wydarzyło się pewnego lata na urokliwym szlaku turystycznym, na którym zaginęła młoda turystka. Maisie jedna z turystek widziała prawdopodobnie morderstwo i tym samym staje się świadkiem. Mimo iż ciała nie znaleziono, za sprawą jej zeznań zostaje skazany jeden z wycieczkowiczów.

Dwadzieścia lat później pewna kobieta, usłyszawszy w radiu informację, iż odnaleziono czyjeś zwłoki, dokładnie tam, gdzie doszło do rzekomego morderstwa, całe jej życie staje pod wielką niewiadomą. Media zaczynają zdradzać szczegóły śledztwa, a Laura zaczyna coraz bardziej obawiać się o siebie, swojego męża i dzieci. Jej dni pod nowym nazwiskiem są policzone i obawia się, że prawda lada dzień ujrzy światło dzienne. W miarę jak akcja nabiera tempa, coraz więcej osób zostaje uwikłanych w zagadkę morderstwa, a tajemnice z przeszłości zaczynają wychodzić na jaw. Jest ktoś, kto chce życie Laury obrócić z popiół, śledzi ją, obserwuje jej dom, wprowadza chaos w uporządkowane życie.

Jak daleko jest w stanie posunąć się kobieta, aby obronić rodzinę? Jak wiele skrywała przez ostatnie dwadzieścia lat?

Nikt nie wie, gdzie jesteś, mówię sobie. Nikt nie wie, kim jesteś. To już za tobą. Dobrze się spisałaś. Miałaś spokój przez dwadzieścia lat. Nic złego się nie stanie.

Z twórczością Jenny Blackhurst miałam już styczność m.in. przy powieści pt. „Ktoś tu kłamie”. „Morderstwo na szlaku” to niezwykle intrygująca i mroczna powieść, w której Blackhurst skutecznie buduje napięcie i prowadzi czytelnika przez labirynt emocji i relacji między bohaterami. Autorka w ciekawy sposób ukazuje, jak ludzkie umysły są skomplikowane i jak trudno jest rozróżnić prawdę od fałszu, szczególnie w sytuacjach skrajnych. Jenny Blackhurst zbudowała wciągającą fabułę, która zachęca do czytania dalej, by poznać kolejne rozwiązania zagadek. „Morderstwo na szlaku” to świetna propozycja dla miłośników kryminałów i thrillerów.

Tytuł: Morderstwo na szlaku
Tytuł oryginału: The Hiking Trip
Autor: Jenny Blackhurst
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 22-02-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Słysz


Dodaj komentarz


Czytaj także

Taniec wokół słońca. Autobiografia, Vedrana Rudan, zaczytanyksiazkoholik.pl

Vedrana Rudan, „Taniec wokół słońca”

Vedrana Rudan szczerze i bez upiększania pisze o swoim ani trochę beztroskim dzieciństwie, o dzieciach i wnukach, o drodze, którą przeszła od dziewczyny sprzedającej lody nad morzem do najpoczytniejszej autorki w regionie. O tym, dlaczego w socjalizmie nie można było zostać wyrzuconym z pracy i o tym, jak została pierwszą dziennikarką, której się to udało w nowym, demokratycznym, reżimie Chorwacji.


Sadhguru, Inżynieria wnętrza, z joginem po radość życia, zaczytanyksiazkoholik.pl

Sadhguru Jaggi Vasudev, „Inżynieria wnętrza. Z joginem po radość życia” – niezwykle ciekawa!

Jaggi Vasudev, znany również jako Sadhguru jest indyjskim joginem, mistykiem oraz autorem wielu ciekawych książek. W dość ciekawy sposób porusza tematy natury egzystencjalnej i stara się udzielać odpowiedzi na kwestie związane z naszą codziennością.