Obsesja-Jakby jutra miało nie być-Weronika Tomala-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Miłość, potajemne spotkania i obsesja w najnowszej powieści Weroniki Tomali pt. „Jakby jutra miało nie być”


Miłość, potajemne spotkania, obsesja … Czy prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać, kiedy wokół czai się zło?

W małych miejscowościach powrót kogoś z zagranicy zawsze budzi sensację. W przypadku Adama Wichera młodego żołnierza nie tylko sensacja to była, ale również powrócenie dawnych plotek i podejrzeń względem niego i samobójstwa jego żony.

Adam w trakcie misji wojskowej nie jedno przeszedł. Dla żadnego z żołnierzy nie należy ona do łatwych zadań: strach, samotność od bliskich, niepewność jutra, problemy emocjonalne…

… Afganistan to piekło na ziemi. Pod wieloma względami. Nawet Bóg zapomniał o tym miejscu. Albo woli udawać, że go nie widzi…

Adam, pojawiając się w swojej rodzinnej miejscowości, wzbudza zainteresowanie młodych kobiet, przede wszystkim Malwiny. Malwina ma swój plan i zamierza go uwieść. Obsesja góruje. Niestety nie idzie on po jej myśli. Ze swojej porażki skarży się Oliwii, swojej starszej siostrze o zgoła innym charakterze. Matka dziewczyn zawsze powiadała, że córki wraz z narodzinami sprawiedliwie coś odziedziczyły. Malwina urodę a Oliwia pracowitość i mądrość. Oliwia, pełniąc funkcję starszej siostry, postanawia rozmówić się z Adamem za krzywdę, którą wyrządził jej siostrze. Spotkanie jednak przynosi inne skutki od oczekiwanych, tym samym stawiając na drodze przeszkodę za przeszkodą.

Prawda nie sprawia w świecie tyle dobrego,
ile złego sprawiają jej pozory.

François de La Rochefoucauld

To było moje kolejne spotkanie z twórczością Weroniki Tomali. Historia opowiedziana na kartkach książki tak niesamowicie wciąga, że nie sposób się od niej oderwać. Cieszę się, kiedy autor stawia na mojej drodze skrajnie różnych bohaterów, wywołują oni wówczas równie skrajne emocje od miłości po nienawiść. Tak, można bohatera pokochać i znienawidzić. Los stawia na naszej drodze kłody, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i właśnie coś takiego spotkało Malwinę. Nie można mieć wszystkiego. Dość ciekawą postacią w całym tym zamieszaniu okazał się Michał, przyjaciel Oliwii i Malwiny. Plotki potrafią zniszczyć życie człowiekowi. Nie łatwo jest się zapytać kogoś, aby powiedział, jak było naprawdę, co się wydarzyło, aby rozwiać, chociażby swoje wątpliwości. Brakuje nam często otwartości na drugiego człowieka i podążamy za tłumem plotek na czyjś temat, nie zastanawiając się, co czuje druga osoba. Mimo iż w trakcie czytania można przewidzieć pewne wątki, to Weronika Tomala zadbała, aby wszystkich kart przed czytelnikami nie odkrywać, aby było coś, czego nie domyślimy się w trakcie lektury, aby coś wstrząsnęło nami jeszcze bardziej. Co takiego stanie na drodze naszym bohaterom?

Jeśli szukacie czegoś, przy czym miło spędzicie wieczór, co będzie się czytało lekko a dodatkowo wyciągnięcie pewne wartości dla siebie, zachęcam do przeczytania powieści „Jakby jutra miało nie być”.

Tytuł: Jakby jutra miało nie być
Autor: Weronika Tomala
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 19-07-2022
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Portier nosi garnitur od Gabbany

Coś lekkiego – „Portier nosi garnitur od Gabbany”, Lauren Weisberger

Mimo to jest bardzo przyjemna, relaksująca i wciągająca. Typowo babska lektura na leniwe wieczory z książką. Nie wymaga zaangażowania intelektualnego, ale i po takie pozycje lubię czasem sięgnąć, żeby się nieco „odmóżdżyć.


Kochankowie niedoskonali, zaczytanyksiazkoholik.pl

Kochanek kochankowi nierówny. Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Kochankowie niedoskonali”

„Świat ma wobec nas swoje własne plany, a los, wcale nie tak ślepy, lubi mieszać w naszych sercach. Nie ma rzeczy, na którą nie porwałby się oszołomiony namiętnością kochanek. Setki z nich dopuszczają się najpodlejszych czynów, byle tylko być bliżej swojego obiektu westchnień.”