Blog ksiązkowy - Skarb Królowej - Rafał Zalewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

Świat magii, tajemnicy i niebezpieczeństwa – „Skarb Królowej”, Rafał Zalewski


„Skarb królowej” to opowieść, która wciąga czytelnika w świat magii, tajemnicy i niebezpieczeństwa. Autor, Rafał Zalewski, przedstawia nam historię młodego kowala, Serafina, który decyduje się na sprzedaż swojej kuźni i przeprowadzkę do Chęcin w poszukiwaniu lepszego życia. Już na samym początku możemy zauważyć, że bohater ten nie jest zwykłym rzemieślnikiem, lecz posiada niezwykłą wiedzę o metalach i alchemii, co pozwala mu na przyjmowanie nietypowych zleceń i wykonywanie ich z ogromnym sukcesem.

W miarę jak Serafin zdobywa coraz większą sławę w swoim nowym miejscu zamieszkania, pojawia się tajemnicze zaproszenie od lokalnego barona Czarnockiego. Prośba barona, aby podrobić cenny naszyjnik, wydaje się na pierwszy rzut oka zrozumiała, ale szybko zaczynają pojawiać się pytania. Czy baron mówi prawdę, czy może skrywa coś więcej?

Autor buduje napięcie, wprowadzając nas w świat magii i czarów, który wydaje się być na wyciągnięcie ręki. W miarę jak fabuła się rozwija, odkrywamy coraz więcej tajemnic związanych z Serafinem, jego umiejętnościami alchemicznymi i mrocznymi rytuałami, które przewijają się przez historię.

Główny bohater, Serafin, jest postacią, którą trudno nie polubić. Jego uczciwość i odwaga są cechami, które sprawiają, że chcemy trzymać za niego kciuki i śledzić jego losy z zapartym tchem. Warto również podkreślić, że autor umiejętnie buduje atmosferę średniowiecznego miasta i wprowadza czytelnika w klimat tej epoki.

Zagadkowa fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji i niezwykłe postacie sprawiają, że jest to lektura, którą trudno odłożyć. Małym minusem jest wielkość czcionki, gdyby była ciut większa, czytałoby się znacznie lepiej. Czy Serafinowi uda się przechytrzyć barona? Czy rzeczywiście posiada potężne zaklęcia? Odpowiedzi na te pytania odkrywamy wraz z bohaterem, podążając za nim przez labirynt tajemnic i niebezpieczeństw. Książkę „Skarb królowej” polecam wszystkim miłośnikom fantastyki, tajemnicy i magii.

Tytuł: Skarb Królowej
Autor: Rafał Zalewski
Gatunek: historyczne fantasy
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 28-06-2023
Ilość stron: 166
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ta druga ja - Maha Gargash - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Arabski show-biznes – „Ta druga ja”, Maha Gargash

Madżid to głowa rodziny, zalicza się do najbogatszych biznesmenów w Dubaju. Na swoim sumieniu ma wiele, ale nie tylko on. Zaczynają go nękać koszmary o zmarłym bracie, któremu ukradł firmę, w dodatku buntować się zaczynają jego córka Dalal i bratanica Mariam. Coraz trudniej zapanować mu nad dziewczętami, lekceważą jego rozkazy, co w ich kraju nie powinno mieć miejsca. Kobiety mają mało do powiedzenia, głównie


Blog książkowy - Intymne życie Moniki P. - Dawid Przybysz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Tego się nie spodziewałam – „Intymne życie Moniki P.”, Dawid Przybysz

„Intymne życie Moniki P.” to szczera opowieść o życiu, miłości i poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia. Główna bohaterka Monika zaprasza nas do swojego świata z obietnicą śmiechu, łez i dobrej erotycznej zabawy – i bez wątpienia dostarcza wszystkiego, co obiecuje.