Blog ksiązkowy - Skarb Królowej - Rafał Zalewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

Świat magii, tajemnicy i niebezpieczeństwa – „Skarb Królowej”, Rafał Zalewski


„Skarb królowej” to opowieść, która wciąga czytelnika w świat magii, tajemnicy i niebezpieczeństwa. Autor, Rafał Zalewski, przedstawia nam historię młodego kowala, Serafina, który decyduje się na sprzedaż swojej kuźni i przeprowadzkę do Chęcin w poszukiwaniu lepszego życia. Już na samym początku możemy zauważyć, że bohater ten nie jest zwykłym rzemieślnikiem, lecz posiada niezwykłą wiedzę o metalach i alchemii, co pozwala mu na przyjmowanie nietypowych zleceń i wykonywanie ich z ogromnym sukcesem.

W miarę jak Serafin zdobywa coraz większą sławę w swoim nowym miejscu zamieszkania, pojawia się tajemnicze zaproszenie od lokalnego barona Czarnockiego. Prośba barona, aby podrobić cenny naszyjnik, wydaje się na pierwszy rzut oka zrozumiała, ale szybko zaczynają pojawiać się pytania. Czy baron mówi prawdę, czy może skrywa coś więcej?

Autor buduje napięcie, wprowadzając nas w świat magii i czarów, który wydaje się być na wyciągnięcie ręki. W miarę jak fabuła się rozwija, odkrywamy coraz więcej tajemnic związanych z Serafinem, jego umiejętnościami alchemicznymi i mrocznymi rytuałami, które przewijają się przez historię.

Główny bohater, Serafin, jest postacią, którą trudno nie polubić. Jego uczciwość i odwaga są cechami, które sprawiają, że chcemy trzymać za niego kciuki i śledzić jego losy z zapartym tchem. Warto również podkreślić, że autor umiejętnie buduje atmosferę średniowiecznego miasta i wprowadza czytelnika w klimat tej epoki.

Zagadkowa fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji i niezwykłe postacie sprawiają, że jest to lektura, którą trudno odłożyć. Małym minusem jest wielkość czcionki, gdyby była ciut większa, czytałoby się znacznie lepiej. Czy Serafinowi uda się przechytrzyć barona? Czy rzeczywiście posiada potężne zaklęcia? Odpowiedzi na te pytania odkrywamy wraz z bohaterem, podążając za nim przez labirynt tajemnic i niebezpieczeństw. Książkę „Skarb królowej” polecam wszystkim miłośnikom fantastyki, tajemnicy i magii.

Tytuł: Skarb Królowej
Autor: Rafał Zalewski
Gatunek: historyczne fantasy
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 28-06-2023
Ilość stron: 166
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wszystkie nasze poplątane ścieżki - Kira Zielińska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wszystkie nasze poplątane ścieżki”, Kira Zielińska

Siedemnaście lat to wydawałoby się świetny czas dla każdego młodego chłopaka. Ale Reda nie jest jak każdy młody chłopak. Dużo pracuje i czuje się już dorosły – na ojca alkoholika nie może liczyć. Warsztat samochodowy i przyjaciele są dla niego całym światem. Jedyne, o czym marzy, to wyrwać się z tego miasta. I niespodziewanie nadarza się ku temu okazja.


Wyjść z ukrycia - keksu - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Brak akceptacji w książce pt. „Wyjść z ukrycia”, Keksu

„Wyjść z ukrycia” to pamiętnik Daniela, zwanego Keksu. Chłopak w swojej książce zwierza nam się z trudnego dzieciństwa, braku zrozumienia w domu, ukrywaniu swojej orientacji seksualnej a później z brakiem jej akceptacji. Keksu długo czekała, aby w końcu zacząć żyć w zgodzie z samym sobą. Chciał zrzucić maskę, przestać ukrywać emocje, uczucia. W wieku dwudziestu czterech lat postanowił to zmienić. Nie chciał żyć pod dyktando innych.