Ja matką. Ratunku-Justyna Wydra-zaczytanyksiazkoholik.pl

Matki i niematki w „Ja matką? Ratunku!” autorstwa Justyny Wydry


Czyli masz kota, taa? Mhm, dobrze, że nie wzięłaś ze schroniska psa. Wiesz, co się dzieje z dziewuchami, które litują się nad biednymi, bezdomnymi psiakami? Takie dziewuchy zaraz zachodzą w ciążę! Jak przebiegło moje pierwsze spotkanie z twórczością Justyny Wydry?

Los lubi nam płatać figle, lubi sobie z nas zadrwić w najmniej spodziewanym momencie. Trzydziestoletnia Aśka ma stabilną pracę, własne mieszkanie, kota i faceta, z którym cenią sobie niezależność. Joanna jest z tych dziewczyn, które nie patrzą na facetów przez pryzmat portfela czy wygody. Idzie dokąd chce, je, na co ma ochotę, chce spędzić noc z chłopkiem, spędza, chce spać osobno, śpi. Dziewczyna wzbrania się jak tylko może, aby nie zostać matką. Nie jej bajka. Nie interesuje jej siedzenie w pieluchach, bezsensowne włóczenia się z wózkiem w tę i z powrotem. Pewnego dnia jak grom z jasnego nieba spada na nią wiadomość, która zmienia jej życie o 360 stopni.

Skoro nie chcesz mieć dziecka, to dlaczego jesteś w ciąży?

Czy chce mieć teraz to dziecko? Czy z Piotrkiem? Jak postąpi Aśka?

„Ja matką? Ratunku!” autorstwa Justyny Wydry to przezabawna opowieść o młodej kobiecie, którą los wystawia na próbę. Nie można pominąć tutaj jej chłopaka Piotrka, gdyż on jako ojciec dziecka też ma coś do powiedzenia.

Pani doktor, a co z … z seksem?
– Można. Od czasu do czasu. Tylko bez szaleństw i proszę pamiętać: w ciąży najlepiej sprawdza się hasło „kobiety górą!”…

Przyszli rodzice muszą przejść ekspresową szkołę dorastania, dziewięć miesięcy to niby dużo, ale w obliczu takiego wyzwania czy okaże się to wystarczająca ilość czasu?

Justyna Wydra wprowadza nas w zwariowany świat Aśki i Piotrka. Cięte riposty gonią się nawzajem. Żeby Was to nie zmyliło. W powieści autorka porusza również trudne tematy, dotyczą one m.in. kobiecych chorób, patologii ciąży, przemocy rodzinnej i wielu innych … Wpadka nie oznacza końca świata, a każdy z taką nowiną radzi sobie inaczej. Czytając, będziecie się śmiać do łez, ale nie zabraknie Wam również łez z innego powodu… Książka idealna po ciężkim dniu, która oprócz ogromu humoru dostarcza nam również sporą dawkę wiedzy. Polecam każdemu, bez wyjątków!

Tytuł: Ja matką? Ratunku!
Autor: Justyna Wydra
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 18-01-2022
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Susannah Cahalan - umysł w ogniu - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Medyczna podróż po zdrowie – „Umysł w ogniu”, Susannah Cahalan

Książka „Umysł w ogniu” jest to autobiograficzna opowieść Susannah Cahalan o jej własnym doświadczeniu z rzadką chorobą autoimmunologiczną, która wpłynęła na jej zdrowie psychiczne i fizyczne. Książka stała się bestsellerem i zdobyła duże uznanie za swoją autentyczność, emocjonalność i fascynujący opis walki z chorobą, której objawy zostały początkowo zinterpretowane


"Precedens", Remigiusz Mróz

„Precedens”, Remigiusz Mróz

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta brutalnie morduje swoją ofiarę, a wszystko to transmituje w mediach społecznościowych.