Puste jest piekło - Elly Griffiths - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Kryminał idealny dla wielbicieli twórczości Agathy Christie – „Puste jest piekło”


„Puste jest piekło” autorstwa brytyjskiej pisarki Elly Griffiths to pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z detektywem Kaur Harbinder w roli głównej.

Akcja książki toczy się w Anglii, w małym miasteczku, gdzie nauczycielka języka angielskiego Clare Cassidy znajduje się w centrum mrocznej intrygi. Clare uwielbia pisać, zwłaszcza opowiadania zainspirowane twórczością R.M. Hollanda, a zwłaszcza jego „Nieznajomym”. Fascynuje ją wszystko, co jego dotyczy. Jednakże, gdy jej koleżanka z pracy zostaje zamordowana, a w jej pamiętniku pojawiają się podejrzane wpisy, Clare zaczyna czuć się coraz bardziej zagrożona. Podejrzanych jest wielu, jak to w zbrodniach bywa, a Clare nie jest dla policji obojętna.

Jednym z ciekawszych elementów tej powieści jest to, że autorka posługuje się trzema narratorami, którzy opowiadają historię ze swoich perspektyw. Clare Cassidy, jej córka Georgia oraz detektyw Kaur Harbinder przedstawiają swoje wersje zdarzeń, co nadaje powieści głębi i sprawia, że czytelnik musi samodzielnie łączyć fakty, aby rozwiązać zagadkę.

Puste jest piekło… a wszystkie diabły są tutaj.

Clare Cassidy to postać, z którą łatwo się utożsamić. Jest inteligentną i wrażliwą kobietą, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie. Jej relacje z córką, studentami i kolegami są prawdziwe i realistyczne. Jest to postać, którą z przyjemnością obserwuje się na kartach książki. „Puste jest piekło” to wciągająca powieść kryminalna, która nie tylko posiada świetną intrygę, ale także fascynujący świat literatury gotyckiej i bogate postaci. Gorąco polecam tę książkę wszystkim fanom gatunku. Jeśli lubicie powieści kryminalne z ciekawą intrygą i wciągającymi postaciami, to z pewnością warto sięgnąć po tę książkę.

Tytuł: Puste jest piekło
Tytuł oryginału: The Stranger Diaries
Autor: Elly Griffiths
Cykl: Kaur Harbinder (tom 1)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 22-03-2023
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Joanna Parasiewicz, Mistytfikator, zaczytanyksiazkoholik.pl

Joanna Parasiewicz, „Mistyfikator”

Fascynująca opowieść o dążeniu za wszelką cenę do lepszego życia. Opowieść o inności, odrzuceniu i samotności, talencie, pasji i namiętności, która tworzy i niszczy. A w tle barwny obraz wielokulturowego Lwowa i Berlin szalonych lat 20. początku XX wieku. Prawdy nie ukryje żadna maska


Kobieta w masce

Pierwsze spotkanie z Dorianem Zawadzkim w książce „Kobieta w masce”

Mamy rok 40 Nowej Ery (2125 według kalendarza gregoriańskiego). Świat zmaga się ze skutkami globalnego ocieplenia. Na terenie Bazy Lotniczej Trzeciego Żeńskiego Korpusu Sił Powietrznych w Fort Salem zostają znalezione zwęglone zwłoki młodej kobiety – snajperki, niedawno przybyłej do korpusu.