Blog książkowy - Dotknąć gwiazd - Zula Ankanon - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Dotknąć gwiazd”, Zula Ankanon


Książka „Dotknąć gwiazd” autorstwa Zuly Ankanon to poruszająca i wciągająca historia, która po przeczytaniu pozostawia moc emocji. Ta powieść łączy ze sobą różne wątki, takie jak przestępczość, sława w mediach społecznościowych, relacje rodzinne czy walka o odnalezienie sensu życia.

Główni bohaterowie, Daniel i Anastazja, żyją zupełnie różnymi życiami. Daniel właśnie wyszedł z więzienia po dziesięciu latach i spotyka się z odrzuceniem ze strony społeczeństwa, które nadal widzi w nim jedynie bezwzględnego mordercę. Anastazja z kolei jest influencerką, której popularność na Instagramie rośnie w szybkim tempie. Jednak sława ma swoje mroczne strony, o których Anastazja szybko się przekonuje.

Anastazja miała wszystko, co z pozoru wydawało się potrzebne.

Przypadkowe spotkanie dwójki nieznajomych na moście zmienia bieg ich losów. Daniel, nie mając już nic do stracenia, chce skoczyć do rzeki, ale Anastazja ratuje go przed samobójstwem. Ich rozmowa jest dość specyficzna i pozostawia wiele kotłujących się w głowie myśli. Dziewczyna znika, pozostawiając za sobą tajemnicę. Daniel, który budzi się następnego dnia, odkrywa, jak wiele zrobiła dla niego ta tajemnicza kobieta. Postanawia ją za wszelką cenę odnaleźć, nie mając świadomości, że czasu jest coraz mniej.

-Znajdę cię, Anastazjo. – Zatrzymałem wzrok na torbie pełnej pieniędzy. Musiało wystarczyć, przynajmniej na chwilę.

„Dotknąć gwiazd” porusza wiele istotnych tematów, takich jak przeszłość, odrzucenie, sława, tajemnice czy relacje rodzinne. Wiele problemów, z którymi boryka się spora część młodych ludzi. Autorka ukazuje, jak łatwo można być osądzonym przez innych i jak trudno jest odzyskać swoje miejsce w społeczeństwie po popełnieniu błędów. Przez bohaterów, czytelnik odkrywa, że każdy człowiek ma swoje demony, a zewnętrzne pozory mogą być mylące.

Tak samo zepsuci, skrzywdzeni i popieprzeni.

Zula Ankanon tworzy wciągającą narrację, która trzyma czytelnika w napięciu. Powieść jest dobrze skonstruowana, z zaskakującymi zwrotami akcji i momentami pełnymi emocji. Zostałam wciągnięta w poszukiwanie prawdy i odkrywanie, jakie są motywy postępowania bohaterów.

Przewaga silnych ludzi polegała na ignorowaniu zaczepek innych, olewali temat, wyrzucali z głowy puste słowa obcych osób i akceptowali siebie – mnie wystarczyła chwila, moment słabości i wtedy kilka słów potrafiło zepsuć poranek, dzień, kilka tygodni.

„Dotknąć gwiazd” to nie tylko powieść o miłości i tajemnicach, ale także o walce z przeciwnościami losu i poszukiwaniu sensu życia. Autorka przedstawia prawdziwe problemy społeczne i emocjonalne, które poruszają i skłaniają do refleksji. Jest to opowieść o nadziei, odkupieniu i szukaniu drugiej szansy.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają wciągającej powieści z głębokim przekazem. „Dotknąć gwiazd” to historia, która porusza serce i skłania do zastanowienia się nad własnym życiem i wyborami. To emocjonalna podróż, której efekt pozostaje z czytelnikiem jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Tytuł: Dotknąć gwiazd
Autor: Zula Ankanon
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 4-05-2023
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Natasha Preston

Natasha Preston

Natasha urodziła się 5 stycznia 1988 w Anglii. Większość znajomych zwraca się do niej Tash lub Tasha. Mąż, Joseph, jest najbardziej wspierającą osobą w jej życiu. Bez jego miłości, pomocy i cierpliwości nie byłoby jej tam, gdzie jest dzisiaj. Pisanie dało jej ucieczkę, a Wattpad dał pewność siebie, której Natashy brakowało.


Sekrety i uprzedzenia. Karma. Tom 2

„Sekrety i uprzedzenia”, Malwina Chojnacka

Oto kolejny rok z życia właścicielek kawiarni przyjaznej psom. Justyna musi się zmierzyć z prawdą na temat swojej przeszłości. Ola próbuje stanąć na nogi po odejściu od toksycznego męża i wynajmuje kawalerkę w starej kamienicy na Żoliborzu. Wkrótce w budynku pojawia się policja, ponieważ zaginęły dwie mieszkające tam kobiety.