Blog książkowy - Dotknąć gwiazd - Zula Ankanon - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Dotknąć gwiazd”, Zula Ankanon


Książka „Dotknąć gwiazd” autorstwa Zuly Ankanon to poruszająca i wciągająca historia, która po przeczytaniu pozostawia moc emocji. Ta powieść łączy ze sobą różne wątki, takie jak przestępczość, sława w mediach społecznościowych, relacje rodzinne czy walka o odnalezienie sensu życia.

Główni bohaterowie, Daniel i Anastazja, żyją zupełnie różnymi życiami. Daniel właśnie wyszedł z więzienia po dziesięciu latach i spotyka się z odrzuceniem ze strony społeczeństwa, które nadal widzi w nim jedynie bezwzględnego mordercę. Anastazja z kolei jest influencerką, której popularność na Instagramie rośnie w szybkim tempie. Jednak sława ma swoje mroczne strony, o których Anastazja szybko się przekonuje.

Anastazja miała wszystko, co z pozoru wydawało się potrzebne.

Przypadkowe spotkanie dwójki nieznajomych na moście zmienia bieg ich losów. Daniel, nie mając już nic do stracenia, chce skoczyć do rzeki, ale Anastazja ratuje go przed samobójstwem. Ich rozmowa jest dość specyficzna i pozostawia wiele kotłujących się w głowie myśli. Dziewczyna znika, pozostawiając za sobą tajemnicę. Daniel, który budzi się następnego dnia, odkrywa, jak wiele zrobiła dla niego ta tajemnicza kobieta. Postanawia ją za wszelką cenę odnaleźć, nie mając świadomości, że czasu jest coraz mniej.

-Znajdę cię, Anastazjo. – Zatrzymałem wzrok na torbie pełnej pieniędzy. Musiało wystarczyć, przynajmniej na chwilę.

„Dotknąć gwiazd” porusza wiele istotnych tematów, takich jak przeszłość, odrzucenie, sława, tajemnice czy relacje rodzinne. Wiele problemów, z którymi boryka się spora część młodych ludzi. Autorka ukazuje, jak łatwo można być osądzonym przez innych i jak trudno jest odzyskać swoje miejsce w społeczeństwie po popełnieniu błędów. Przez bohaterów, czytelnik odkrywa, że każdy człowiek ma swoje demony, a zewnętrzne pozory mogą być mylące.

Tak samo zepsuci, skrzywdzeni i popieprzeni.

Zula Ankanon tworzy wciągającą narrację, która trzyma czytelnika w napięciu. Powieść jest dobrze skonstruowana, z zaskakującymi zwrotami akcji i momentami pełnymi emocji. Zostałam wciągnięta w poszukiwanie prawdy i odkrywanie, jakie są motywy postępowania bohaterów.

Przewaga silnych ludzi polegała na ignorowaniu zaczepek innych, olewali temat, wyrzucali z głowy puste słowa obcych osób i akceptowali siebie – mnie wystarczyła chwila, moment słabości i wtedy kilka słów potrafiło zepsuć poranek, dzień, kilka tygodni.

„Dotknąć gwiazd” to nie tylko powieść o miłości i tajemnicach, ale także o walce z przeciwnościami losu i poszukiwaniu sensu życia. Autorka przedstawia prawdziwe problemy społeczne i emocjonalne, które poruszają i skłaniają do refleksji. Jest to opowieść o nadziei, odkupieniu i szukaniu drugiej szansy.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają wciągającej powieści z głębokim przekazem. „Dotknąć gwiazd” to historia, która porusza serce i skłania do zastanowienia się nad własnym życiem i wyborami. To emocjonalna podróż, której efekt pozostaje z czytelnikiem jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Tytuł: Dotknąć gwiazd
Autor: Zula Ankanon
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 4-05-2023
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Z ręką na pulsie

Dla osób o mocnych nerwach – „Z ręką na pulsie”

Lektura moim zdaniem dość odważna jak na dzisiejsze czasy, kiedy to poruszamy kwestie polityczne i wytykamy politykom to, co obiecywali, a czego nie zrobili, albo zrobili, ale nie dostatecznie dobrze. W tym przypadku chodzi o kwestie dotyczące służby medycznej – NHS


TOPR 2. Nie każdy wróci, Beata Sabała-Zielińska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„TOPR 2. Nie każdy wróci”, Beata Sabała-Zielińska

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o wypadku na Giewoncie latem 2019 roku? Czy jest ktoś, kto nie śledził, nie komentował, nie angażował się emocjonalnie w walkę o życie grotołazów uwięzionych nieco wcześniej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej? Jeśli wydaje Wam się, że wiecie o tych wypadkach sporo, po przeczytaniu tej lektury zrozumiecie, że wiedzieliście niewiele!