Sielskie smaki, zaczytanyksiazkoholiik.pl, Olia Hercules

Olia Hercules „Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna”


Olia Hercules poprzez swoją nową książkę zabierze nas w nostalgiczną podróż kulinarną po smakach Ukrainy, smakach jej dzieciństwa, kuchni mamy, babuszki. Olia urodziła się na Ukrainie, stąd też prezentuje nam 100 przepisów, które kojarzą się jej z domem. Jest w niej sporo przepisów, które z chęcią sama wypróbuję, gdyż są proste w wykonaniu, a ja do orłów gotowania nie należę.

„Sielskie smaki” to prawdziwe objawienie. Ta wyjątkowa książka w cudowny sposób przywołuje atmosferę opisywanych miejsc. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę gotować opisane w niej potrawy.

Nigella Lawson

Opisana w niej prostota, a jednocześnie różnorodność kuchni ukraińskiej zachęca do chwycenia książki w dłoń. Olia Hercules pochyla się nad wspomnieniami, spotkaniami przy wspólnym gotowaniu i rozmowach, które często w trakcie tej czynności nam towarzyszą.

„Sielskie smaki” zostały podzielone na kilka rozdziałów. Przybliża fenomen tzw. letnich kuchni – niewielkich, stojących w pobliżu domostw budynków, w których latem przyrządzano dania ze składników prosto z grządki i szykowano przetwory na zimę. Smaki Ukrainy, wspomnienia, propozycje menu czy składniki, z których możemy przygotować potrawy.

Mimo wszechobecnego Internetu jestem wielbicielką książek kucharskich w tradycyjnym papierowym wydaniu. Kiedyś na Facebooku zaprezentowałam Wam swoją kolekcję, od tamtego czasu wzbogaciła się ona o kilka dodatkowych tytułów. Osobiście uważam, że chwycenie książki kucharskiej w dłoń daje magii podczas gotowania. Olia Hercules zachwyciła mnie prostotą w przygotowaniu potraw ze swojego dzieciństwa. Jeśli chcecie odkryć nowe smaki, ale niekiedy wręcz zbliżone do naszej polskiej kuchni to polecam Wam z całego serca „Sielskie smaki”.Tytuł: Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna
Tytuł oryginału: Summer Kitchens: Recipes and Reminiscences from Every Corner of Ukraine
Autor: Olia Hercules
Gatunek: kucharska, kulinaria
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20-07-2021
Ilość stron: 352
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 59,99 zł
Tłumaczenie: Piotr Art


Dodaj komentarz


Czytaj także

podsumowanie grudnia 2020, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – grudzień 2020

Rok 2020 minął zaskakująco szybko niosąc ze sobą mnóstwo nowych dla mnie doświadczeń, zmian, nadziei. Większość z Was zna mnie na tyle, że wie, iż nie jestem fanką zamieszczania podsumowań czytelniczych związanych z całym rokiem. Jak rokrocznie Wam zaznaczam, każdy czyta w innym tempie, inny rodzaj literatury. Jedni bardziej wymagającą, inni lżejszą. Nie ważne ile książek w ciągu roku przeczytaliśmy, ważne, że w ogóle po nie sięgamy.


Niezwykle ciekawa - „Niechciane" autorstwa Iwony Żytkowiak

Niezwykle ciekawa – „Niechciane” autorstwa Iwony Żytkowiak

Iwona Żytkowska w swojej powieści przedstawia nam losy kilku kobiet z kilku pokoleń. Historia rozpoczyna się na początku XX wieku. Tekla, Barbara, Monika i Waleria należą do rodziny Traczów. Nie miały prostego życia, ale mimo wszystko radzą sobie, jak tylko potrafią. Podejmują trudne decyzje, zaciskają zęby, walczą z przeciwnościami