Sielskie smaki, zaczytanyksiazkoholiik.pl, Olia Hercules

Olia Hercules „Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna”


Olia Hercules poprzez swoją nową książkę zabierze nas w nostalgiczną podróż kulinarną po smakach Ukrainy, smakach jej dzieciństwa, kuchni mamy, babuszki. Olia urodziła się na Ukrainie, stąd też prezentuje nam 100 przepisów, które kojarzą się jej z domem. Jest w niej sporo przepisów, które z chęcią sama wypróbuję, gdyż są proste w wykonaniu, a ja do orłów gotowania nie należę.

„Sielskie smaki” to prawdziwe objawienie. Ta wyjątkowa książka w cudowny sposób przywołuje atmosferę opisywanych miejsc. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę gotować opisane w niej potrawy.

Nigella Lawson

Opisana w niej prostota, a jednocześnie różnorodność kuchni ukraińskiej zachęca do chwycenia książki w dłoń. Olia Hercules pochyla się nad wspomnieniami, spotkaniami przy wspólnym gotowaniu i rozmowach, które często w trakcie tej czynności nam towarzyszą.

„Sielskie smaki” zostały podzielone na kilka rozdziałów. Przybliża fenomen tzw. letnich kuchni – niewielkich, stojących w pobliżu domostw budynków, w których latem przyrządzano dania ze składników prosto z grządki i szykowano przetwory na zimę. Smaki Ukrainy, wspomnienia, propozycje menu czy składniki, z których możemy przygotować potrawy.

Mimo wszechobecnego Internetu jestem wielbicielką książek kucharskich w tradycyjnym papierowym wydaniu. Kiedyś na Facebooku zaprezentowałam Wam swoją kolekcję, od tamtego czasu wzbogaciła się ona o kilka dodatkowych tytułów. Osobiście uważam, że chwycenie książki kucharskiej w dłoń daje magii podczas gotowania. Olia Hercules zachwyciła mnie prostotą w przygotowaniu potraw ze swojego dzieciństwa. Jeśli chcecie odkryć nowe smaki, ale niekiedy wręcz zbliżone do naszej polskiej kuchni to polecam Wam z całego serca „Sielskie smaki”.Tytuł: Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna
Tytuł oryginału: Summer Kitchens: Recipes and Reminiscences from Every Corner of Ukraine
Autor: Olia Hercules
Gatunek: kucharska, kulinaria
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20-07-2021
Ilość stron: 352
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 59,99 zł
Tłumaczenie: Piotr Art


Dodaj komentarz


Czytaj także

Morderstwo na szlaku - Jenny Blackhurst - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Morderstwo na szlaku”, Jenny Blackhurst

Akcja powieści rozgrywa się dwuczasowo. Przeplatają się ze sobą lata: 2019/2000 oraz 1999. W roku 1999 dowiadujemy się o tym, co wydarzyło się pewnego lata na urokliwym szlaku turystycznym, na którym zaginęła młoda turystka. Maisie jedna z turystek widziała prawdopodobnie morderstwo i tym samym staje się świadkiem. Mimo iż ciała nie znaleziono, za sprawą jej zeznań zostaje


Blog książkowy - Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza - Jonathan Reisman - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż przez ciało i świat w książce pt. „Mapa i ciało. Niezwykłe podróże lekarza”

Książka bez wątpienia przyciąga uwagę każdego zainteresowanego medycyną, anatomią i tajemnicami ludzkiego ciała. Ta pełna wiedzy podróż przez niezwykłe aspekty anatomii człowieka zapewnia fascynujące spojrzenie na nasze wnętrze i odkrywa tajemnice, które zazwyczaj pozostają niewidoczne dla naszego zwykłego spojrzenia.