Sielskie smaki, zaczytanyksiazkoholiik.pl, Olia Hercules

Olia Hercules „Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna”


Olia Hercules poprzez swoją nową książkę zabierze nas w nostalgiczną podróż kulinarną po smakach Ukrainy, smakach jej dzieciństwa, kuchni mamy, babuszki. Olia urodziła się na Ukrainie, stąd też prezentuje nam 100 przepisów, które kojarzą się jej z domem. Jest w niej sporo przepisów, które z chęcią sama wypróbuję, gdyż są proste w wykonaniu, a ja do orłów gotowania nie należę.

„Sielskie smaki” to prawdziwe objawienie. Ta wyjątkowa książka w cudowny sposób przywołuje atmosferę opisywanych miejsc. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę gotować opisane w niej potrawy.

Nigella Lawson

Opisana w niej prostota, a jednocześnie różnorodność kuchni ukraińskiej zachęca do chwycenia książki w dłoń. Olia Hercules pochyla się nad wspomnieniami, spotkaniami przy wspólnym gotowaniu i rozmowach, które często w trakcie tej czynności nam towarzyszą.

„Sielskie smaki” zostały podzielone na kilka rozdziałów. Przybliża fenomen tzw. letnich kuchni – niewielkich, stojących w pobliżu domostw budynków, w których latem przyrządzano dania ze składników prosto z grządki i szykowano przetwory na zimę. Smaki Ukrainy, wspomnienia, propozycje menu czy składniki, z których możemy przygotować potrawy.

Mimo wszechobecnego Internetu jestem wielbicielką książek kucharskich w tradycyjnym papierowym wydaniu. Kiedyś na Facebooku zaprezentowałam Wam swoją kolekcję, od tamtego czasu wzbogaciła się ona o kilka dodatkowych tytułów. Osobiście uważam, że chwycenie książki kucharskiej w dłoń daje magii podczas gotowania. Olia Hercules zachwyciła mnie prostotą w przygotowaniu potraw ze swojego dzieciństwa. Jeśli chcecie odkryć nowe smaki, ale niekiedy wręcz zbliżone do naszej polskiej kuchni to polecam Wam z całego serca „Sielskie smaki”.Tytuł: Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna
Tytuł oryginału: Summer Kitchens: Recipes and Reminiscences from Every Corner of Ukraine
Autor: Olia Hercules
Gatunek: kucharska, kulinaria
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20-07-2021
Ilość stron: 352
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 59,99 zł
Tłumaczenie: Piotr Art


Dodaj komentarz


Czytaj także

Legendarny Miecz Przeznaczenia - „Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku", Krystian Gembara

Legendarny Miecz Przeznaczenia – „Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku”, Krystian Gembara

„Synowie Mroku” to drugi tom cyklu Braterstwa Mieczy – Mrocznych Czasów. Drugi tom rozpoczyna się tym, jak Kromar i Paladius uciekają z zakonu i ukrywają się w Samotnej Górze, aby zastanowić się, co począć dalej i w jaki sposób pomścić swoich bliskich. Do owego zakonu trafili, aby doskonalić umiejętności


B.A. Paris

B.A. Paris (Bernadette Anne MacDoughall)

Jedna książka co 2,5 minuty, czyli 18 tys. egzemplarzy miesięcznie! Taka jest średnia sprzedaż thrillerów B.A. Paris w Polsce. Późny debiut na pewno nie jest łatwy, ale przy wystarczającej dozie talentu i determinacji może okazać się niezwykle lukratywny i przynieść autorowi nieoczekiwaną sławę.