Blog książkowy - Zabójcze opowieści - Zemsta i Inne Mroczne Historie - Michał Larek - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zabójcze opowieści – „Zemsta i Inne Mroczne Historie”, Michał Larek


„Zemsta i Inne Mroczne Historie” to przerażająco wciągający zbiór trzech brutalnych kryminalnych opowieści, których autorstwo przypisane jest utalentowanemu pisarzowi i twórcy podcastów, Michałowi Larkowi. Ta książka jest prawdziwą ucztą dla miłośników makabrycznych zbrodni i tajemniczych zagadek.

Zawsze mnie zdumiewa, jak ważną rolę odgrywa przypadek w naszych śledztwach…

W książce możemy zapoznać się z trzema niezwykle brutalnymi i skomplikowanymi przypadkami morderstw, które rzucają wyzwanie zarówno głównym bohaterom, jak i czytelnikowi. Adam Kruger i Dagmara Madej podejmują się trudnych śledztw, których motywy sprawców są zaskakujące, co dodaje całości intrygującego wymiaru. Podążając śladem emocji, bohaterowie starają się rozwikłać zagadki, w które wprowadza ich nienawistna siła, prowadząc ku złu.

Egzekucja jest konsekwencją mojej pracy. Niechcianą konsekwencją. Jestem przeciwko karze śmierci, na której rzecz pracuję. Wizyty w celi śmierci to taka moja… pokuta.

„Zemsta i Inne Mroczne Historie” wciągnęła mnie w świat nie tylko przestępstw, ale także głębokiej psychologii ludzkiej natury. Autor umiejętnie konstruuje postacie, ukazując ich wewnętrzne konflikty i rozterki. Mroczna i intrygująca atmosfera w książce wzbudza skrajne emocje – od przerażenia po ciekawość, co stanie się dalej.

Gdy wrócili do auta, rozgrzali się gorącą kawą z termosu i zjedli pospiesznie po kanapce ze smalcem i ogórkiem.

Książka jest wartką i wciągającą lekturą. Umiejętność ukazywania detali i wprowadzania czytelnika w psychologiczne tło postaci sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Dla niektórych czytelników lektura może okazać się przesadna w makabryczność i brutalność opisanych zbrodni, które są zbyt trudne do zniesienia. Książka może być zbyt intensywna dla tych, którzy preferują bardziej subtelne opowieści kryminalne.

„Zemsta i Inne Mroczne Historie” to emocjonująca książka kryminalna, której trzymające w napięciu opowieści oraz wnikliwie ukazane postacie wzbudzały u mnie skrajne emocje. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że w jednej książce otrzymujemy trzy historie, dzięki czemu czytając, nie nudzimy się. Dla miłośników retro powieści, mocnych wrażeń i psychologicznych zagadek ta pozycja z pewnością przypadnie do gustu. Jednak dla tych, którzy preferują mniej brutalne historie, może okazać się zbyt intensywna. Michał Larek udowadnia, że jest utalentowanym autorem, zdolnym pociągnąć czytelnika w mroczny labirynt zbrodni i emocji, pozostawiając go z zaskakującymi refleksjami na temat ludzkiej natury.

Tytuł: Zemsta i Inne Mroczne Historie
Autor: Michał Larek
Cykl: Zabójcze Opowieści (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Oficynka
Data wydania: 05-2023
Ilość stron: 334
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 50,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Mroczne tajemnice - „Tabu" autorstwa Bernadety Prandzioch

Mroczne tajemnice – „Tabu” autorstwa Bernadety Prandzioch

Wiktor Janosz, który w związku z problemami rodzinnymi i zawodowymi przeprowadza się do Węgorzewa, gdzie toczy się cała akcja. Rozpoczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym. Pewnego dnia jest świadkiem próby samobójczej jednego z pacjentów – Zygmunta Milewskiego.


Jestem gotowa - Paula Wieczorek - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jestem gotowa”, Paula Wieczorek

Rozalia nie ma łatwego życia. Wychowana w patologicznej rodzinie buntuje się, robiąc to, czego nienawidzi u swoich rodziców – pije i imprezuje. Nawet Michalina, jej najlepsza przyjaciółka, nie może powstrzymać Rozalii przed stoczeniem się na dno. Wszystko się zmienia, gdy w życiu Rozalii pojawia się Maksymilian – wybitny muzyk. Dziewczyna odnajduje sens istnienia, pracuje nad sobą i nareszcie czuje się szczęśliwa. Związek rozwija się,