Blog książkowy - Zabójcze opowieści - Zemsta i Inne Mroczne Historie - Michał Larek - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zabójcze opowieści – „Zemsta i Inne Mroczne Historie”, Michał Larek


„Zemsta i Inne Mroczne Historie” to przerażająco wciągający zbiór trzech brutalnych kryminalnych opowieści, których autorstwo przypisane jest utalentowanemu pisarzowi i twórcy podcastów, Michałowi Larkowi. Ta książka jest prawdziwą ucztą dla miłośników makabrycznych zbrodni i tajemniczych zagadek.

Zawsze mnie zdumiewa, jak ważną rolę odgrywa przypadek w naszych śledztwach…

W książce możemy zapoznać się z trzema niezwykle brutalnymi i skomplikowanymi przypadkami morderstw, które rzucają wyzwanie zarówno głównym bohaterom, jak i czytelnikowi. Adam Kruger i Dagmara Madej podejmują się trudnych śledztw, których motywy sprawców są zaskakujące, co dodaje całości intrygującego wymiaru. Podążając śladem emocji, bohaterowie starają się rozwikłać zagadki, w które wprowadza ich nienawistna siła, prowadząc ku złu.

Egzekucja jest konsekwencją mojej pracy. Niechcianą konsekwencją. Jestem przeciwko karze śmierci, na której rzecz pracuję. Wizyty w celi śmierci to taka moja… pokuta.

„Zemsta i Inne Mroczne Historie” wciągnęła mnie w świat nie tylko przestępstw, ale także głębokiej psychologii ludzkiej natury. Autor umiejętnie konstruuje postacie, ukazując ich wewnętrzne konflikty i rozterki. Mroczna i intrygująca atmosfera w książce wzbudza skrajne emocje – od przerażenia po ciekawość, co stanie się dalej.

Gdy wrócili do auta, rozgrzali się gorącą kawą z termosu i zjedli pospiesznie po kanapce ze smalcem i ogórkiem.

Książka jest wartką i wciągającą lekturą. Umiejętność ukazywania detali i wprowadzania czytelnika w psychologiczne tło postaci sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Dla niektórych czytelników lektura może okazać się przesadna w makabryczność i brutalność opisanych zbrodni, które są zbyt trudne do zniesienia. Książka może być zbyt intensywna dla tych, którzy preferują bardziej subtelne opowieści kryminalne.

„Zemsta i Inne Mroczne Historie” to emocjonująca książka kryminalna, której trzymające w napięciu opowieści oraz wnikliwie ukazane postacie wzbudzały u mnie skrajne emocje. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że w jednej książce otrzymujemy trzy historie, dzięki czemu czytając, nie nudzimy się. Dla miłośników retro powieści, mocnych wrażeń i psychologicznych zagadek ta pozycja z pewnością przypadnie do gustu. Jednak dla tych, którzy preferują mniej brutalne historie, może okazać się zbyt intensywna. Michał Larek udowadnia, że jest utalentowanym autorem, zdolnym pociągnąć czytelnika w mroczny labirynt zbrodni i emocji, pozostawiając go z zaskakującymi refleksjami na temat ludzkiej natury.

Tytuł: Zemsta i Inne Mroczne Historie
Autor: Michał Larek
Cykl: Zabójcze Opowieści (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Oficynka
Data wydania: 05-2023
Ilość stron: 334
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 50,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Las zaginionych -Agnieszka Pietrzyk-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Las zaginionych” autorstwa Agnieszki Pietrzyk

Trzy nastolatki wybierają się konno do Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Z przejażdżki wracają tylko dwie z nich. Roztrzęsione siostry Małeckie nie mają pojęcia, dokąd pojechała ich przyjaciółka. Mijają kolejne dni, ale dziewczyna nie daje znaku życia. Znalazł się tylko koń, który wystraszony sam przygalopował do stadniny.


blog książkowy - Czas na nową miłość - Kinga Gąska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Trzy kobiety i jeden mężczyzna – „Czas na nową miłość” autorstwa Kingi Gąski

„Czas na nową miłość” to powieść, która porusza wiele ważnych tematów związanych z relacjami międzyludzkimi. Bohaterowie zmierzą się z rozwodem, samotnością i trudnościami w miłości. Głównymi bohaterkami są trzy niezwykłe kobiety, które starają się wziąć życie w swoje ręce: Ewelina, Joanna i Jadwiga oraz