Sen o aniele

Katarzyna Mak ze swoją najnowszą pozycją – „Sen o aniele”


Miłość jest w stanie wszystko wybaczyć? O tym w powieści pt. „Sen o aniele”.

„Sen o aniele” to kontynuacja powieści „Dotyk anioła”. Bradley i Angel zostają rodzicami, tyle tylko, że Angel podczas porodu bliźniaków umiera. Chłopczyk otrzymał imię Marvel a dziewczyna Hope. Brad ma to szczęście, że ma wokół siebie życzliwych ludzi, którzy mu pomagają a zamieszkali w Polsce w starym domu Angel. Tereska, Grażynka oraz były mąż Angel, który porzucił ją, aby zostać księdzem. Brad może na każdego z nich liczyć w opiece nad bliźniakami, w zajmowaniu się domem. Sam nie był w stanie do końca sprostać oczekiwaniom. Chcąc pomóc, zatrudnił opiekunkę do dzieci. Okazało się, że jest to poznania kilka dni temu Justyna, która poniekąd uratowała mu życie. Pewnego dnia Justyna nie przyszła do pracy, pojechał do niej. Była pobita, ledwo trzymała się na nogach. Do Polski przylecieli Diana, Jenny i Josh. Powiedzieli Bradowi, że w domu na kamery i podsłuchy, że Justyna była zmuszana do znęcania się nad bliźniakami, aby później mogli tymi nagraniami szantażować Susan. Diana zdradziła mu, że już raz dostała zlecenie od dubajskiej królowej Nalif na zabicie narzeczonej jedynego syna, teraz zlecenie pojawiło się ponownie. Po zrobieniu rekonesansu okazało się, że chodzi o Susan. Brad nie mógł uwierzyć, czyżby jego żona żyła? Czy uda im się ją uratować? Czy Susan będzie dane poznać synka i córeczkę?

Dotyk ANIOŁA

Marzę o twych ustach, które pieszczą me ciało.
Marzę o twych oczach, które wyrażają miłość.
Marze o twych dłoniach splecionych z moimi
Tylko o tobie marzę, mój Aniele…
Bo ty jesteś tą, która dała mi siłę…

Tak naprawdę Angel nie umarła podczas porodu. Co się z nią naprawdę stało, dowiadujemy się od razu na początku książki. Została uprowadzona przez Araba o imieniu Hamman. Wszystko zostało tak zaplanowane, żeby Brad uwierzył, że żona zmarła. Uprowadzenie Angel to swoistego rodzaju zemsta na Bradley’u. Kiedy jeszcze pracował, jako zabójca zamordował narzeczoną księcia, która spodziewała się dziecka. Malak – bo tak Hamman nazywał Angel, będzie miała urodzić mu syna, aby zapełnić pustkę po stracie. Książę wyjaśnił jej, że z pałacu nie ma ucieczki, nie pozwoli również, aby odebrała sobie życie. Poznała tam matkę swojego oprawcy oraz kilkanaście żon ojca Hammana. Wszystkie młodziutkie, najmłodsza miała zaledwie czternaście lat. Pokazywano jej nagrania, na których jej mąż jest z inną kobietą, a nawet takie, na których opiekunka poddusza dzieci. Wszystko to miało na celu, aby Angel była posłuszna. Pewnego dnia odkryła, że jest w ciąży. Z pomocą przyszły jej inne kobiety z pałacu i dały do wypicia zioło – wrotycz, które doprowadziło do poronienia. Pewnego dnia ojciec Hammana próbował zgwałcić Angel, on się temu sprzeciwił. To był znak. Angel zaczęła zbliżać się do Hammana. Wierzyła w to, że jest dobrym człowiekiem tylko muszącym udawać, aby sprostać wymaganiom ojca. Uratował ją, gdzie tak naprawdę nie miał prawa sprzeciwić się ojcu. Hamman sam nie rozumiał co się z nim działo przy Angel. Nigdy kobieta tak na niego nie działała. Czy Susan zapomni, że została uprowadzona i pokocha księcia, zostawiając tym samym Brada i bliźniaki?

Sen o ANIELE

Żal, że nie mam Twojej pary skrzydeł, której byłem panem ostatniej nocy.
Żal skrzydeł, na których mógłbym wzbić się w niebo i polecieć do gwiazd.
W moich snach widzę je, jak oplatają i pieszczą me ciało.
Dziś gonię za ich cieniem, który zdaje się widzieć w każdym kącie, za każdym rogiem,
Bo nagle brutalnie odebrało mi go poranne słońce, które swym blaskiem uczyniło mnie ślepcem…

Podsumowując … im bardziej zbliżałam się do końca opowieści, tym bardziej byłam przerażona tym, jak autorka chciała postąpić! Byłam tak niespokojna, zaintrygowana, że musiałam na jednym oddechu dobrnąć do końca, bo nie dawało mi to spokoju. Polecam Wam serdecznie książkę, która umili Wam na pewno wieczór czy popołudnie, ale też dołoży zmartwień i stresu w trakcie czytania. Polecam z całego serca. Tytuł: Sen o aniele
Autor: Katarzyna Mak
Cykl: kontynuacja, II tom Dotyku anioła
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 23-06-2020
Ilość stron: 364
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wydalibyście 9000 zł na książkę, której nie da się przeczytać?

We Francji do sprzedaży trafiła najdłuższa jednotomowa książka na świecie. To tom mangi „One Piece”, mający 21 450 stron. Żadnej z nich jednak nie da się przeczytać – twórca rzeźby twierdzi bowiem, że wybierając takie rozwiązanie, chciał podkreślić,


Louis Vuitton. Francuska saga

Francuska saga – „Louis Vuitton”, Stephanie Bonvicini

Jakoś nie specjalnie przepadam za książkami historycznymi, ale tą o dziwo dobrze mi się czytało. Autor przedstawia nam historię biednego sieroty, który dzięki pracowitości i zręczności osiągnął światowy sukces. Dwa wieki historii Francji, bogata arystokracja, wzloty i upadki modowego giganta stanowią tło losów Louisa Vouittona, jego następców i ich imperium.