Dotknięcie pustki, gra z duchami

Dla fanów gór – „Dotknięcie pustki” oraz „Gra z duchami”, Joe Simpson


Literatura górska.

Książka, na podstawie której powstał film pt. „Czekając na Joe”. Film, jak i książka robią wrażenie, pokazują, jak wielką siłę ma człowiek, który walczy o życie. W książce bohaterowie podejmują bardzo trudne decyzje, które mogą wpłynąć na ich późniejsze życie i to jak świat odbierze to, w jaki sposób postąpili. Uwielbiam góry, mimo iż mam lęk wysokości to każde wyjście w Tatry Wysokie jest dla mnie wyczynem i pokonywaniem lęków. Góry są piękne i za każdym razem pokazują swoją wyższość nad człowiekiem. Książka ta, jak i jej kontynuacja „Gra z duchami” są warte przeczytania nie tylko wtedy, kiedy lektura górska nas interesuje.

Opis książki:
„W roku 1985 wraz z Simonem Yatesem Joe Simpson wyruszył w Andy na szczyt Siula Grande (6344 m). Podczas zejścia uległ poważnemu wypadkowi. Na dwa lata porzucił góry, ale poświęcił się innemu zajęciu. Za namową przyjaciela, wydarzenia na Siula Grande opisał w książce. Tak powstało Dotknięcie pustki, które do tej pory przetłumaczono na kilkanaście języków.

„Gra z duchami” to dalszy ciąg wspaniałej, a zarazem trudnej przygody górskiej jaką jest życie jej autora. Poznając ją, można lepiej zrozumieć jego poprzednią książkę.”

Źródło: Wydawnictwo Stapis


Tytuł: Dotknięcie pustki
Tytuł oryginału: Touching the void
Autor: Joe Simpson
Cykl: Literatura górska na świecie
Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: Wydanie VI, 2017
Ilość stron: 212
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Tytuł: Gra z duchami
Tytuł oryginału: This Game of Ghost
Autor: Joe Simpson
Cykl: Literatura górska na świecie
Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: Wydanie III, 2016
Ilość stron: 213
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Hawking, Hawking. Geniusz i celebryta-Charles Seife-zaczytanyksiazkoholik.pl

Uosobienie geniuszu – „Hawking, Hawking. Geniusz i celebryta”, Charles Seife

„Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowcami Isaaca Newtona i Karola Darwina?” Na temat Stephena Hawkinga gazety wypisywały wiele, papier przyjmie wszystko. Mnóstwo plotek nie było zgodnych z prawdą, ale pozwalało wydawnictwom sprzedawać nakłady


Mówili, że umiera się tylko raz

„Mówili, że umiera się tylko raz” autorstwa Zuzanny Klotschke

Jest to pozycja opisująca zmagania nastoletniej Igi z depresją, strachem, obawami, problemem w komunikacji z najbliższymi. Dziewczyna nie wie co się z nią dzieje, nikomu nie mówi o swoich obawach, nawet mamie czy przyjacielowi Adamowi. Z czasem z Igą jest już tak źle, że postanawia zażyć tabletki,