Dotknięcie pustki, gra z duchami

Dla fanów gór – „Dotknięcie pustki” oraz „Gra z duchami”, Joe Simpson


Literatura górska.

Książka, na podstawie której powstał film pt. „Czekając na Joe”. Film, jak i książka robią wrażenie, pokazują, jak wielką siłę ma człowiek, który walczy o życie. W książce bohaterowie podejmują bardzo trudne decyzje, które mogą wpłynąć na ich późniejsze życie i to jak świat odbierze to, w jaki sposób postąpili. Uwielbiam góry, mimo iż mam lęk wysokości to każde wyjście w Tatry Wysokie jest dla mnie wyczynem i pokonywaniem lęków. Góry są piękne i za każdym razem pokazują swoją wyższość nad człowiekiem. Książka ta, jak i jej kontynuacja „Gra z duchami” są warte przeczytania nie tylko wtedy, kiedy lektura górska nas interesuje.

Opis książki:
„W roku 1985 wraz z Simonem Yatesem Joe Simpson wyruszył w Andy na szczyt Siula Grande (6344 m). Podczas zejścia uległ poważnemu wypadkowi. Na dwa lata porzucił góry, ale poświęcił się innemu zajęciu. Za namową przyjaciela, wydarzenia na Siula Grande opisał w książce. Tak powstało Dotknięcie pustki, które do tej pory przetłumaczono na kilkanaście języków.

„Gra z duchami” to dalszy ciąg wspaniałej, a zarazem trudnej przygody górskiej jaką jest życie jej autora. Poznając ją, można lepiej zrozumieć jego poprzednią książkę.”

Źródło: Wydawnictwo Stapis


Tytuł: Dotknięcie pustki
Tytuł oryginału: Touching the void
Autor: Joe Simpson
Cykl: Literatura górska na świecie
Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: Wydanie VI, 2017
Ilość stron: 212
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Tytuł: Gra z duchami
Tytuł oryginału: This Game of Ghost
Autor: Joe Simpson
Cykl: Literatura górska na świecie
Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: Wydanie III, 2016
Ilość stron: 213
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Jakub-Małecki

Jakub Małecki

Dzisiaj kilka słów o twórczości Jakuba Małeckiego. Pisarz, autor dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego Dygotu, Rdzy oraz Śladów, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”


Skradziona kołysanka-Anna Stryjewska-zaczytanyksiazkoholik

Miała wszystko, straciła wszystko – „Skradziona kołysanka”, Anna Stryjewska

Bohaterką powieści jest Barbara. Jej żywiołem jest śpiew i scena. Kocha to robić, uszczęśliwiać ludzi, wówczas wstępuje w nią siła. W momencie, kiedy na świecie pojawia się upragniona córeczka, Barbara postanawia zwolnić. Dla córeczki komponuje kołysankę. Niestety, los sobie z Barbary i jej męża zakpił