Nieprzegrany zakład - Weronika Tomala - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Nieprzegrany zakład” autorstwa Weroniki Tomali – dodaję do ulubionych!


Cyniczny biznesmen i skromna kelnerka. Szansa na spotkanie jak jeden na tysiąc. Szansa na miłość?”

Co roku w czasie świąt, fundacja organizuje akcję dla ubogich dzieci, w której uczestniczy również Filip, biznesmen, cynik i zadufany w sobie młody mężczyzna. Jego motywacją do udziału w tym wydarzeniu nie jest dobroć serca czy miłość do Świąt Bożego Narodzenia, ale chęć kreowania dobrego wizerunku swojej firmy. W trakcie akcji otrzymuje list od chłopca, który pragnie skromnego prezentu, jedynie kredek i bloku. Filip podejrzewa podstęp, ale sekretarka nie zgadza się z nim, co prowadzi do zawarcia zakładu. By udowodnić swoją rację, mężczyzna zdobywa adres nadawcy i postanawia osobiście sprawdzić, ile jest prawdy w liście chłopca. Natalia, samotna matka pracująca ciężko jako kelnerka, odmawia mu pomocy i wystawia za drzwi. Filip nie jest przyzwyczajony do takiego traktowania i nie potrafi zapomnieć pięknych oczu Natalii. Pomiędzy nimi rodzi się uczucie, które oboje starają się tłumić. Co z tej znajomości wyniknie? Czy mają szansę na miłość?

„Nieprzegrany zakład” porusza ważne tematy, takie jak ambicja, miłość, przyjaźń, rodzina i marzenia. To te pozytywne cechy. Nie brakuje tutaj również tych negatywnych jak cynizm, brak szacunku do drugiego człowieka, zaborczość, arogancja czy bezwzględność. Powieść ta skupia się na emocjach i wewnętrznych zmaganiach bohaterów, a zarazem pokazuje, że nie zawsze łatwo jest pogodzić ze sobą życie osobiste i zawodowe. Poznajemy Natalię, która samotnie wychowuje synka. Jej determinacja i walka o lepsze jutro dla siebie i dziecka powoduje, że jest w stanie znieść bardzo dużo, choćby mobbing w miejscu pracy.

W „Nieprzegranym zakładzie” można znaleźć także wątki związane z problemami, z jakimi boryka się młode pokolenie, np. brak akceptacji przez rówieśników spowodowanym niemarkowymi ubraniami. Niby błaha sprawa, ale dla dziecka odrzucenie przez kolegów i koleżanki z klasy może być trudne. Książka Weroniki Tomali cechuje się lekkim, płynnym stylem oraz psychologiczną głębią postaci. „Nieprzegrany zakład” to ciepła, pełna emocji opowieść, która skłania do refleksji nad życiowymi wyborami i priorytetami.

Tytuł: Nieprzegrany zakład
Autor: Weronika Tomala
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 29-09-2020
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

3600 gramów szczęścia

Wyczekiwane macierzyństwo w książce pt. „3600 gramów szczęścia” Eweliny Gierasimiuk-Merty

Ewelina za każdym razem, kiedy zachodziła w ciążę, błagała i zaklinała swoje łono aby tylko udało jej się ją donosić. Niestety los nie był dla niej łaskawy. Wystawiał ją na próbę. Strata pierwszego dziecka … potem drugiego


Cieplarnia

To rozbudza fantazję – „Cieplarnia”, Brian W. Aldiss

Mam dla Was coś na ocieplenie w ten pochmurny jesienny dzień „Cieplarnia” Briana Aldissa to prawdzie science fiction, mimo że nie uraczysz tam kosmitów, statków, ani innych charakterystycznych dla SF motywów, jednak jest to jak najbardziej prawdziwe dobre science fiction w starym stylu.