Nieprzegrany zakład - Weronika Tomala - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Nieprzegrany zakład” autorstwa Weroniki Tomali – dodaję do ulubionych!


Cyniczny biznesmen i skromna kelnerka. Szansa na spotkanie jak jeden na tysiąc. Szansa na miłość?”

Co roku w czasie świąt, fundacja organizuje akcję dla ubogich dzieci, w której uczestniczy również Filip, biznesmen, cynik i zadufany w sobie młody mężczyzna. Jego motywacją do udziału w tym wydarzeniu nie jest dobroć serca czy miłość do Świąt Bożego Narodzenia, ale chęć kreowania dobrego wizerunku swojej firmy. W trakcie akcji otrzymuje list od chłopca, który pragnie skromnego prezentu, jedynie kredek i bloku. Filip podejrzewa podstęp, ale sekretarka nie zgadza się z nim, co prowadzi do zawarcia zakładu. By udowodnić swoją rację, mężczyzna zdobywa adres nadawcy i postanawia osobiście sprawdzić, ile jest prawdy w liście chłopca. Natalia, samotna matka pracująca ciężko jako kelnerka, odmawia mu pomocy i wystawia za drzwi. Filip nie jest przyzwyczajony do takiego traktowania i nie potrafi zapomnieć pięknych oczu Natalii. Pomiędzy nimi rodzi się uczucie, które oboje starają się tłumić. Co z tej znajomości wyniknie? Czy mają szansę na miłość?

„Nieprzegrany zakład” porusza ważne tematy, takie jak ambicja, miłość, przyjaźń, rodzina i marzenia. To te pozytywne cechy. Nie brakuje tutaj również tych negatywnych jak cynizm, brak szacunku do drugiego człowieka, zaborczość, arogancja czy bezwzględność. Powieść ta skupia się na emocjach i wewnętrznych zmaganiach bohaterów, a zarazem pokazuje, że nie zawsze łatwo jest pogodzić ze sobą życie osobiste i zawodowe. Poznajemy Natalię, która samotnie wychowuje synka. Jej determinacja i walka o lepsze jutro dla siebie i dziecka powoduje, że jest w stanie znieść bardzo dużo, choćby mobbing w miejscu pracy.

W „Nieprzegranym zakładzie” można znaleźć także wątki związane z problemami, z jakimi boryka się młode pokolenie, np. brak akceptacji przez rówieśników spowodowanym niemarkowymi ubraniami. Niby błaha sprawa, ale dla dziecka odrzucenie przez kolegów i koleżanki z klasy może być trudne. Książka Weroniki Tomali cechuje się lekkim, płynnym stylem oraz psychologiczną głębią postaci. „Nieprzegrany zakład” to ciepła, pełna emocji opowieść, która skłania do refleksji nad życiowymi wyborami i priorytetami.

Tytuł: Nieprzegrany zakład
Autor: Weronika Tomala
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 29-09-2020
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Laila Shukri, Jestem córką szejka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laila Shukri , „Jestem córką szejka”- czyżby to było rozczarowanie?

Córki szejków od najmłodszych lat otoczone są niewyobrażalnym luksusem i liczną służbą. Wiodą bajkowe życie, nie martwiąc się o sprawy dnia codziennego. Noszą najdroższe ubrania, buty, torebki i biżuterię, podróżują do najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, a jako prezenty otrzymują okazy dzikich zwierząt, które stają się ich domowymi pupilami oraz warte miliony dolarów


Kochankowie niedoskonali, zaczytanyksiazkoholik.pl

Kochanek kochankowi nierówny. Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Kochankowie niedoskonali”

„Świat ma wobec nas swoje własne plany, a los, wcale nie tak ślepy, lubi mieszać w naszych sercach. Nie ma rzeczy, na którą nie porwałby się oszołomiony namiętnością kochanek. Setki z nich dopuszczają się najpodlejszych czynów, byle tylko być bliżej swojego obiektu westchnień.”