Kraina marzeń - Nicholas Sparks - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Przejmująca historia o miłości – „Kraina marzeń” autorstwa Nicholasa Sparksa


Nicholas Sparks uchodzi za mistrza literatury obyczajowej i romantycznych historii. Jego książki sprzedały się w nakładzie przekraczającym 105 milionów egzemplarzy, a ukazały się w ponad 50 językach. Swoim debiutem wydanym w 1997 r. podbił serca czytelników, mowa oczywiście o powieści pt. „Pamiętnik”. Kolejne powieści jego autorstwa znajdowały się wiele miesięcy w czołówkach rankingów sprzedaży – światowych czołówkach, trafiały na listy bestsellerów, a większość z jego książek została zekranizowana. A jak jest z najnowszą powieścią pt. „Kraina marzeń”?

Bohaterem powieści jest Colby Mills, prowadzi małą rodzinną farmę w Karolinie Północnej. Kocha grać i śpiewać, niestety śmierć wujka spowodowała, że musiał odłożyć swoje ukochane zajęcie i poświęcić się farmie. Jak każdy człowiek, tak samo Colby potrzebuje odpoczynku i oderwania się od domowych obowiązków. Postanawia wyjechać na Florydę i poświęcić się muzyce, wejść na scenę w klubie.

Kobiety potrafią wywrócić świat mężczyzn do góry nogami. To samo spotkało chłopaka. Czy dane mu będzie życie tylko na farmie, czy jednak uda mu się od niej uwolnić?

Nie tylko Colby Mills kocha muzykę, podobnie ma Morgan Lee, córka sławnych i cenionych lekarzy z Chicago. Dziewczyna w planach ma po studiach wyjechać i zrobić karierę piosenkarki. Kolebką amerykańskiej muzyki jest w Nashville i to właśnie tam zamierza się udać.

Mąż Beverly to tyran. Nie chcąc dłużej cierpieć, kobieta zamierza w końcu zadbać o siebie i synka i postanawia uciec od oprawcy. Nie mając prawie żadnych oszczędności, decyduje się na tak odważny krok. Z miłości do dziecka zrobi wszystko. Czy szczęście zacznie jej w końcu sprzyjać?

Troje ludzi: Colby, Morgan i Beverly. Zupełnie obcych, z innymi bagażami życiowymi. Dzieli ich niemal wszystko a mimo to, ich drogi się krzyżują.

Nigdy nie jest za późno, aby sięgnąć po swoje marzenia, warto wykorzystywać dawane nam szanse, które zsyła nam los. „Kraina marzeń” jak każda z dotychczas przeczytać przez mnie powieści Sparksa wywołuje skrajne emocje. Nie bez powodu autor nazywany jest mistrzem literatury obyczajowej i romantycznych historii i zna go prawie każdy. Jeśli nie zna, to zapewne słyszał. Mam kilka perełek w jego wydaniu i „Kraina marzeń” do nich dołączy. W powieściach Sparksa nie sposób nie uronić łzy, mimo iż autor w swoich utworach często powtarza dane zachowania to i tak potrafi bardzo zaskoczyć fabułą. Każda strona powieści niesie za sobą coś nowego, autor porusza trudne tematy. Czytając, natrafiamy na dobro i zło, na szczęście i nieszczęście, na miłość i przemoc. Jak to w życiu bywa, jedni z nas kierują się sercem a inni rozumem i tak samo nasi bohaterowie stoją na rozdrożu czy wybrać serce, czy rozum. Zakończenie zasługuje na duży plus. „Kraina marzeń” to książka idealna na długie wieczory.

Tytuł: Kraina marzeń
Tytuł oryginału: Dreamland
Autor: Nicholas Sparks
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 26-10-2022
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł – 49,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Słysz


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyspa zaginionych dziewcząt - Alex Marwood - zaczytanyksiazkoholik.pl

Piekło raju – „Wyspa zaginionych dziewcząt”, Alex Marwood

Fabuła skupia się na zaginięciu dziewczynek na tajemniczej wyspie. Marwood mistrzowsko konstruuje historię, rzucając czytelnika w wir emocji i niepewności. Każda strona odsłania nowe elementy układanki, a tempo narracji nie pozwala oderwać się od lektury. Zagadki, które napotykają bohaterowie, prowadzą nas przez gęstą sieć intryg i sekretów, trzymając nas w napięciu


Niekochane-Hanna Dikta-zaczytanyksiazkoholik.pl.jpg

„Niekochane”, Hanna Dikta

Najważniejsza podróż w życiu… Informacja o testamencie spada na nią jak grom z jasnego nieba. Okazuje się, że niedawno zmarła matka zostawiła jej swój rodzinny dom. Przyjaciel matki z młodości obiecuje pomoc w sprzedaży nieruchomości, pod jednym wszakże warunkiem – że Monika chociaż raz zobaczy spadek. Kobieta nie rozumie, dlaczego miałoby być to tak ważne, ale ostatecznie się zgadza. Podczas wizyty w odziedziczonej posiadłości odkrywa pamiętniki nigdy niepoznanej babci Antoniny.