Blog książkowy - Intymne życie Moniki P. - Dawid Przybysz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Tego się nie spodziewałam – „Intymne życie Moniki P.”, Dawid Przybysz


„Intymne życie Moniki P.” to szczera opowieść o życiu, miłości i poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia. Główna bohaterka Monika zaprasza nas do swojego świata z obietnicą śmiechu, łez i dobrej erotycznej zabawy – i bez wątpienia dostarcza wszystkiego, co obiecuje.

Opowieść Moniki przedstawiona jest w takiej formie, że ma się wrażenie, jakby bohaterka zwracała się bezpośrednio do nas, czytających właśnie książkę i opowiadała nam o swoim życiu. Jest to podróż przez jej życie jako mężatki po trzydziestce pracującej jako redaktorka w wydawnictwie i która staje w obliczu wielu trudności i wyzwań. Mimo stabilnej pracy Monika musi zmierzyć się z odpychającym z wyglądu i zachowania szefem i specyficznymi pragnieniami swojego męża, do których to musiała przygotowywać się czasami nawet tygodniami. Autentyczność opowieści oraz szczegółowe opisy zaskakujących i intymnych sytuacji pozwalają czytelnikowi wczuć się w jej emocje i doświadczenia.

Marzyłam, by pożądanie fizyczne szło w parze z pragnieniem psychicznym.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej uczciwość i odwaga w opowiadaniu o sprawach, które często są trudne do poruszenia. Monika nie boi się otwarcie dzielić swoimi przemyśleniami i przeżyciami, ze swoimi przyjaciółkami i nami, czytelnikami, co sprawiało, że czułam się zaangażowana w jej życie i problemy.

Jednakże, choć książka obfituje w humor i intymne sceny, nie brakuje w niej również refleksji nad życiem, relacjami i samym sobą. To nie tylko historia o seksie, co było dla mnie miłym zaskoczeniem, gdyż pewnych kwestii, o których dowiadujemy się w drugiej połowie książki, nie udało mi się przewidzieć. Co ciekawe, chyba jest mało literatury erotycznej połączonej z obyczajową napisanej przez … mężczyznę.

Dziewczyny, błagam, nie popełniajcie moich błędów, nie czekajcie na lepszy moment, nie ukrywajcie swych uczuć, bo nie znacie dnia ani godziny.

„Intymne życie Moniki P.” to także historia o odwadze, samoakceptacji i poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia. To książka, która porusza, bawi i jak już wspominałam, inspiruje do refleksji nad własnym życiem. Z pewnością pozostanie w pamięci na długo. „Intymne życie Moniki P.” doczekało się swojej kontynuacji pt. „Intymne życie Adama P.”, która czeka już na moim regale na swoją kolej i jestem ciekawa, jak rozwiną się pewne wątki… Jeśli lubicie literaturę erotyczną, romanse, to moim zdaniem warto, abyście zapoznali się z twórczością Dawida Przybysza.

Tytuł: Intymne życie Moniki P.
Autor: Dawid Przybysz
Gatunek: literatura obyczajowa, erotyczna, romans
Wydawnictwo Dlaczemu
Data wydania: 02-2023
Ilość stron: 240
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog ksiązkowy - Podróż przez labirynt zagmatwanych relacji rodzinnych - Ani słowa o rodzinie - Alicja Filipowska- zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż przez labirynt zagmatwanych relacji rodzinnych – „Ani słowa o rodzinie”, Alicja Filipowska

„Ani słowa o rodzinie” Alicji Filipowskiej to poruszająca podróż przez labirynt zagmatwanych relacji rodzinnych, pełna tęsknoty, wchodzenia w dorosłość i odkrywania własnej tożsamości. Główna bohaterka, dwudziestoletnia Kaja Wesołowska, staje w obliczu komplikacji życiowych po śmierci matki, która chorowała na


Malarzu nasz, któryś jest w niebie-Dariusz Kunicki-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

„Malarzu nasz, któryś jest w niebie” – historia, która odwróci Wasze postrzeganie rzeczywistości

„Świat, w którym żyjemy, nie jest tym, czym się wydaje. Co wrażliwsi dostrzegą błędy w Boskim Dziele i pojmą, co kryje się za warstwami farby.” Chwytając w dłoń książkę Dariusza Kunickiego, zastanawiałam się, jak autorowi uda się podejść do tematu wiary, biblijności od zupełnie innej strony. Nie dość, że w tym