Blog książkowy - Chodząca katastrofa - Jamie McGuire - zaczytanyksiazkoholik.pl

Opowieść niebezpiecznego chłopaka – „Chodząca katastrofa”, Jamie McGuire


„Chodząca katastrofa” autorstwa Jamie McGuire to druga część bestsellerowej serii „Piękna katastrofa”. Książka kontynuuje historię miłosną głównych bohaterów, ale tym razem opowiedzianą z perspektywy męskiego protagonisty, Travisa Maddoxa.

Jednym z największych atutów tej powieści jest sposób, w jaki autorka kreuje postać Travisa. Odkrywamy jego wewnętrzne myśli, emocje i tajemnice, które nie zostały ujawnione w pierwszej części, czyli „Pięknej katastrofie”. Travis jest silny, zaborczy, a jednocześnie niezwykle wrażliwy, co nadaje mu złożoności i uczyniło go ulubieńcem wielu czytelników. Odczuwamy jego radości i rozczarowania, podążając za nim w pełną napięcia podróżą przez zamieszane związki i trudności życiowe.

Pewnego dnia się zakochasz, synku. Nie poprzestań na byle czym. Wybierz sobie dziewczynę, która nie będzie łatwa. Taką, o którą będziesz musiał walczyć, a potem nigdy nie przestawaj. Nigdy – nabrała mocno powietrza – nie dawaj za wygraną, kiedy walczysz o to, czego pragniesz.

Jamie McGuire wplata również różnorodne wątki poboczne, które wzbogacają fabułę i nadają historii głębi. Istotne są relacje bohaterów drugoplanowych, które wpływają na losy Travisa i ukazują jego więzi rodzinne oraz przyjaźnie. Autorka przedstawia także subtelne, ale ważne społeczne i psychologiczne zagadnienia, takie jak uzależnienie od hazardu i znaczenie przebaczenia.

Styl pisania Jamie McGuire jest pełen emocji i napięcia, dzięki czemu czytelnik zostaje wciągnięty w świat bohaterów. Dialogi są żywe i autentyczne, a opisy miejsc i wydarzeń są tak precyzyjne, że łatwo je sobie wyobrazić. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów, co nadaje książce głębi i sprawia, że czytelnik zastanawia się nad moralnymi dylematami i konsekwencjami podejmowanych decyzji.

Mimo że „Chodząca katastrofa” to druga część serii, można ją czytać jako samodzielną powieść. Autorka umiejętnie wprowadza potrzebne informacje z pierwszej części, dzięki czemu czytelnik nie będzie się gubił. Jednak ci, którzy czytali „Piękną katastrofę”, docenią dodatkowe spojrzenie na wydarzenia i możliwość poznania Travisa z innej perspektywy.

Po przeczytaniu pierwszej części, czyli „Pięknej katastrofy”, miałam wysokie oczekiwania co do kontynuacji i nie ukrywam, że chciałam poznać bliżej Travisa. Jednym z mankamentów tej książki jest to, że w niektórych momentach historia może wydawać się przewidywalna. Elementy romantyczne i dramatyczne są często powtarzane, co może być lekko męczące dla niektórych czytelników. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej byłoby część pierwszą, czyli „Piękną katastrofę” oraz część drugą „Chodzącą katastrofę” napisać jako jedną część, unikalibyśmy wówczas powtórzeń i przewidywalności, o których wcześniej wspominałam, a które zajmują blisko połowę objętości drugiej części.

Mimo tych mankamentów „Chodząca katastrofa” to powieść pełna emocji, napięcia i złożonych postaci. Jamie McGuire wciąga czytelnika w świat Travisa Maddoxa, oferując nam głębsze spojrzenie na jego osobowość i losy. Pomimo pewnych przewidywalnych momentów, jest to książka, która zapewnia wiele rozrywki i niezapomniane wrażenia czytelnicze. Dla fanów serii „Piękna katastrofa” jest to konieczna lektura, a dla nowych czytelników stanowi doskonałą okazję do poznania tej ekscytującej historii miłosnej.

Tytuł: Chodząca katastrofa
Tytuł oryginału: Walking Disaster
Autor: Jamie McGuire
Cykl: Piękna katastrofa (tom 2)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 24-08-2022
Data I wydania: 2015
Ilość stron: 496
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wzór na istnienie Boga

Przedpremierowo – „Matematyczny wzór na istnienie Boga”

Czasami największe tajemnice skrywa przed człowiekiem jego własna przeszłość … Naszym bohaterem jest Alex, wykładowca na wydziale matematyki. Alex ubóstwia swoją pracę, w której od lat zgłębia wiedzę o liczbach pierwszych, próbując poznać wzorzec wszechświata.


Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2022-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2022

Od wczoraj trwa meteorologiczna jesień… Sierpień za nami, a może to oznaczać tylko jedno … czas na podsumowanie zrecenzowanych przeze mnie w tym okresie książek. Gatunkowo wyglądało to jak zawsze różnorodnie: fantastyka, historyczna, popularnonaukowa, obyczajowa, horror, romans, kryminalna, sensacyjna, piękna. Dzisiaj dopiero uzmysłowiłam sobie, że 80% sierpniowych pozycji, to pozycje polskich autorów i autorek.