Blog książkowy - Piękna katastrofa - Jamie McGuire - zaczytanyksiazkoholik.pl

Emocjonująca historia miłosna – „Piękna katastrofa”, Jamie McGuire


„Piękna katastrofa” to pełna namiętności i pasji opowieść o bardzo grzecznej dziewczynce i bardzo niegrzecznym chłopcu, który niebezpiecznie ją pociąga.

Książka „Piękna katastrofa” autorstwa Jamie McGuire to emocjonująca historia miłosna, która wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu aż do zaskakującego finału. Książka stała się bestsellerem i zdobyła uznanie czytelników na całym świecie.

Akcja powieści toczy się wokół dwóch głównych bohaterów – Abby Abernathy i Travisa Maddoxa. Abby to dziewczyna z problemami przeszłości, która chce zacząć od nowa i zostawić za sobą wszystkie trudne doświadczenia. W trakcie studiów poznaje tajemniczego i niebezpiecznego Travisa, który zupełnie odmienia jej życie. Abby ciężko pracuje, aby skończyć studia, unika alkoholu, nie przeklina, dobrze się prowadzi w przeciwieństwie do Travisa, który to bierze udziały w nielegalnych walkach, uwielbia walczyć na zasadzie „walki do utraty tchu”, zmienia dziewczyny jak rękawiczki, wytatuowany twardziel. Czyli taki typ mężczyzny, którego dziewczyna chce za wszelką cenę unikać.

Relacja między Abby i Travisem jest pełna napięć, emocji i nieporozumień. Bohaterowie wplątują się w szereg trudnych sytuacji, które sprawiają, że ich związek staje się coraz bardziej skomplikowany.

Książka Jamie McGuire to pełna intensywnych emocji historia, która mnie wciągnęła i prowadziła przez całą gamę uczuć – od namiętności i miłości, po zazdrość i gniew. Autorka świetnie oddaje atmosferę studenckiego życia i pokazuje, jak czasami trudno jest zmagać się z problemami i wyborami, które mają wpływ na przyszłość. Książka porusza wiele tematów, takich jak przeszłość, rodzinne problemy, samorealizacja czy poszukiwanie swojego miejsca na świecie. Jednym z największych atutów tej książki jest świetnie nakreślony portret bohaterów – Abby i Travisa. Oboje są wyrazistymi postaciami, które mają swoje wady i zalety, co sprawia, że są realistyczne i łatwo się z nimi utożsamiać. Choć historia miłosna między nimi jest pełna nieporozumień i dramatów, to jednak od samego początku wiadomo, że są sobie przeznaczeni.

Powstały także kolejne części serii, w tym „Chodząca katastrofa”, którą można traktować jako swoiste uzupełnienie opowieści z perspektywy Travisa i która czeka już u mnie na regale oraz „Podwójna katastrofa”, którą McGuire stworzyła, aby rozwinąć niektóre wątki poboczne z pierwszej części, czyli „Pięknej katastrofy” i która niebawem będzie miała premierę.

„Piękna katastrofa” to emocjonująca, romantyczna i pełna napięcia historia, która z pewnością przypadnie do gustu również fanom literatury young adult. Zaskakujący finał pozostawi czytelnika z wieloma pytaniami i chęcią przeczytania kolejnej części.

„Piękna katastrofa” już w polskich kinach! W roli Travisa zobaczymy Dylana Sprouse’a, a w postać Abby wcieli się Virginia Gardner. Bestseller „New York Timesa” i „USA Today”.

Tytuł: Piękna katastrofa. Wydanie filmowe.
Tytuł oryginału: Beautiful Disaster
Autor: Jamie McGuire
Cykl: Piękna katastrofa (tom 1)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 12-04-2023
Data 1. wyd. pol.: 2014
Data 1. wydania: 2011
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Agata Karolak
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Klucz Sary - Tatiana De Rosnay - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Klucz Sary”

„Francuska odpowiedź na „Listę Schindlera” i „Wybór Zofii”. Powieść, która została przetłumaczona na wiele języków, a wysokość nakładów czyni z niej niekwestionowany bestseller. W jej ekranizacji jedną z głównych ról zagrała Kristin Scott Thomas.” „Klucz Sary” to poruszająca i wzruszająca powieść autorstwa Tatiany de Rosnay. Książka opowiada historię dwóch kobiet: Sary i Julii, których losy są ze sobą powiązane, mimo że dzieli je


Klan Matejków

„Klan Matejków” autorstwa Marka Sołtysika

Tym razem poznajemy historie, perypetie, dobre i smutne chwile rodziny Matejków. Każdy z nas kojarzy prace Jana Matejko, a dzięki bogato ilustrowanej książce co chwila zatrzymujemy się na moment i podziwiamy dzieła mistrza. Książka tak samo dobra, jak „Klan Kossaków”