Blog książkowy - Czekając na Armagedon. Nowe początki - Grażyna Stachowicz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Czekając na Armagedon. Nowe początki”, Grażyna Stachowicz


„Czekając na Armagedon. Nowe początki” autorstwa Grażyny Stachowicz to podróż w niedaleką przyszłość, gdzie świat staje w obliczu zniszczenia wywołanego przez decyzje polityczne i zmiany społeczne. Kontynuując historię rozpoczętą w pierwszej części pt. „Czekając na Armagedon”, Autorka rzuciła mnie w wir chaosu, konfliktów i prób przetrwania, tworząc zaskakująco realistyczny obraz świata na skraju zagłady.

Akcja książki rozgrywa się w świecie, w którym przywódcy polityczni, z mocnym poparciem ONZ, podjęli decyzję o likwidacji wszystkich religii na świecie, przejmując jednocześnie cały ich majątek. Skutki tego radykalnego kroku są katastrofalne – dochodzi do chaosu społecznego, buntów, a ludzie tracą stabilność i bezpieczeństwo, na które tak długo pracowali. Infrastruktura upada, a żywność staje się luksusem racjonowanym przez nowy reżim. W dodatku zbliża się wojna. Miasto zdaje się być niebezpieczne, gdyż ma przejść przez nie front, dlatego też ludzie osadzają się w wioskach, czy miejscach z dala od tłumu, poza głównymi drogami, czy lasach.

Tak trzymać. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, jak zmieni się władza, a jeśli się zmieni… czy będzie lepiej, czy gorzej.

Główni bohaterowie, walczący o przetrwanie w nowej rzeczywistości, tworzą bezpieczną osadę, gdzie uczą się, jak radzić sobie w nowych warunkach. W miarę jak większość społeczeństwa zmaga się z trudnościami codziennego życia, elity rządzące uciekają się do wygodnego życia, z dala od problemów reszty społeczeństwa. Miejscem ich ucieczki jest Palatyn, raj na ziemi. Bohaterowie żyją w wiedzy, że ateistyczny rząd zostanie obalony, a ludzie na nowo będą głodni wiedzy o Bogu i Jezusie.

Bo człowiek boi się zmian i nawet gdy obecnie nie jest doskonałe, to i tak jest lepsze niż to, co nieznane.

Grażyna Stachowicz wnikliwie analizuje ludzkie reakcje na kryzys, ukazując różnorodność postaw i strategii przetrwania. W miarę jak fabuła rozwija się, zadajemy sobie pytania o granice moralności, odpowiedzialność jednostki w obliczu zagrożenia oraz o szanse na przetrwanie w świecie pozbawionym podstawowych wartości. Ludzie stają się względem siebie coraz bardziej nieufni i podzieleni.

Im więcej jest ci dane, tym więcej będzie od ciebie wymagane.

„Czekając na Armagedon. Nowe początki” to nie tylko opowieść o apokaliptycznej przyszłości, ale także refleksja nad kondycją ludzkości i jej zdolnością do przystosowania się w obliczu katastrofy. Widzimy, jak ludzie walczą o przetrwanie, starając się żyć w zgodzie w grupie i słuchać osoby, która grupą przewodzi, nie mniej niektóre jednostki mają własne marzenia, które nie zawsze są akceptowane przez pozostałych. Czy ludzie kosztem bezpieczeństwa będą potrafili zawalczyć o lepsze jutro? Przyznam szczerze, że gdy tylko zaczęłam czytać tę książkę, zupełnie nie zauważyłam, kiedy dotarłam do jej końca. Lekki, a zarazem wciągający styl narracji sprawił, że wciągnęłam się od pierwszych stron, a dodatkowo każdy rozdział był urozmaicony piękną ilustracją, która wprowadzała nas w dalszą opowieść. Dla miłośników powieści przygodowych oraz postapokaliptycznych historii.


W przypadku chęci zakupu książki zerkajcie na stronę www Autorki TUTAJ


Tytuł: Czekając na Armagedon. Nowe początki
Autor: Grażyna Stachowicz
Cykl: Czekając na Armagedon, tom 2
Gatunek: powieść przygodowa
Data wydania: 12-2023
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 42,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Breaking Rules

„Breaking rules. Gra rozpoczęta” – rozbudza fantazję

Samanta Louis autorka romansu „Breaking rules. Gra rozpoczęta” ostrzegła mnie, że powieść zawiera sporo wulgaryzmów. Będąc po lekturze tej książki, uznałam, że jestem chyba zbyt zepsuta, gdyż według mnie owszem są w niej wulgaryzmy, ale moim zdaniem w granicy normy.


Czarna skrzynka, Amos Oz,zaczytanyksiazkoholik.pl

Amos Oz, „Czarna skrzynka”

Poruszająca historia dramatu małżeńskiego opowiedziana w listach. Po siedmiu latach od rozwodu Ilana przerywa gorzkie milczenie i pisze list do byłego męża, światowej sławy wykładowcy, eksperta od fanatyzmu Aleksandra Gideona. Prosi o pomoc w sprawie ich dorastającego syna Boaza, który sprawia kłopoty. Tak rozpoczyna się między nimi intensywna korespondencja, w którą włączają się też obecny mąż Ilany, bardzo religijny, zaangażowany politycznie i pragnący odbudować Kraj, jej mieszkająca w kibucu siostra, makiaweliczny prawnik Aleksa i sam Boaz.