„Jak zrobić szarlotkę od podstaw. W poszukiwaniu przepisu na nasz Wszechświat – od powstania atomów Blog książkowy - Jak zrobić szarlotkę od podstaw. W poszukiwaniu przepisu na nasz Wszechświat – od powstania atomów do Wielkiego Wybuchu - Harry Cliff - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jak zrobić szarlotkę od podstaw. W poszukiwaniu przepisu na nasz Wszechświat – od powstania atomów do Wielkiego Wybuchu”, Harry Cliff


Autor, Harry Cliff poprzez swoją książkę pt. „Jak zrobić szarlotkę od podstaw. W poszukiwaniu przepisu na nasz Wszechświat – od powstania atomów do Wielkiego Wybuchu” zabiera nas w fascynującą podróż przez labirynt naukowych tajemnic, używając niezwykłej analogii między sztuką kulinarną a głębokimi zagadnieniami kosmicznymi. Książka, która na pierwszy rzut oka wydaje się niekonwencjonalna, okazuje się być wyjątkowym połączeniem nauki, historii i kulinariów, która w sposób niezwykle przystępny odkrywa nam niewyobrażalne tajemnice Wszechświata.

Autor, przeprowadzając nas przez laboratoria, ośrodki badawcze i miejsca odkryć naukowych, ukazuje nam z determinacją i zaangażowaniem naukowców, którzy usiłują zgłębić tajemnice składników materii oraz wydarzeń, które ukształtowały kosmiczną rzeczywistość. Cliff umiejętnie oddaje nie tylko naukową głębię przedstawianych zagadnień, ale także ludzki aspekt odkryć i badań. Spotkania z różnymi naukowcami ukazują ich pasję, wątpliwości i wyzwania, z którymi się zmagają. To wyjątkowy portret naukowców dążących do odkrycia korzeni Wszechświata, a jednocześnie toczących debaty nad granicami naszej wiedzy.

Jednym z najważniejszych atutów tej książki jest sposób, w jaki Cliff potrafi wyjaśniać skomplikowane teorie i zjawiska w sposób przystępny dla szerokiej publiczności. Jego opowieść jest ciekawa, nasycona humorem i wyjątkowymi porównaniami, które pomagają zrozumieć abstrakcyjne koncepcje.

Jednym z najbardziej udanych aspektów tej książki jest sposób, w jaki autor łączy naukę z kulinariami. Przygotowywanie szarlotki staje się metaforą dla tworzenia Wszechświata, co pozwala czytelnikom lepiej zrozumieć abstrakcyjne pojęcia z dziedziny fizyki. Opowieść jest przystępna, pełna humoru i ciekawostek, co sprawia, że nauka staje się przyjemnym doświadczeniem.

„Jak zrobić szarlotkę od podstaw. W poszukiwaniu przepisu na nasz Wszechświat – od powstania atomów do Wielkiego Wybuchu” to niezwykle odkrywcza i atrakcyjna pozycja książkowa. Harry Cliff udowadnia, że można połączyć pozornie odległe dziedziny w sposób inspirujący i edukacyjny.

„Jak zrobić szarlotkę od podstaw. W poszukiwaniu przepisu na nasz Wszechświat – od powstania atomów do Wielkiego Wybuchu” to książka, która wciąga, inspiruje i skłania do zadawania pytań. Niezależnie od naszego poziomu zrozumienia nauki, ta opowieść przypomina nam, że podążanie za ciekawością i odkrywanie naszego miejsca we Wszechświecie jest prawdziwą przygodą. Dla tych, którzy kochają naukę lub poszukują głębszego zrozumienia kosmosu, ta książka jest obowiązkową lekturą, która pozwoli odkryć nie tylko tajemnice Wszechświata, ale także naszą własną ciekawość i ludzką naturę.

Tytuł: Jak zrobić szarlotkę od podstaw. W poszukiwaniu przepisu na nasz Wszechświat – od powstania atomów do Wielkiego Wybuchu
Tytuł oryginału: How to make an apple pie from scratch
Autor: Harry Cliff
Gatunek: nauki ścisłe, popularnonaukowa
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 04-05-2023
Ilość stron: 464
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Marek Krośniak
Cena rynkowa: 59,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Facet nie do wzięcia, Katarzyna Bester, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Facet nie do wzięcia” autorstwa Katarzyny Bester

„Facet nie do wzięcia” to poruszająca i romantyczna opowieść Katarzyny Bester o dwóch złamanych sercach i szansie na odnalezienie szczęścia. Alek ma za sobą trudne rozstanie z żoną. Córeczka, która przy nim została, wynagradza wszystkie trudy dnia codziennego. Hania jest jego małym aniołkiem, sensem życia i najukochańszą istotą na świecie. Gotów jest dla niej zrobić wszystko.


Ta druga, Karolina Wilczyńska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ta druga”, Karolina Wilczyńska

Czy dwie kobiety mogą dzielić się miłością do tego samego mężczyzny? Autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej stworzyła niebanalną i mądrą historię, która może stać się bliska każdej kobiecie. Wciągająca i zapadająca w pamięć opowieść o tym, do czego może doprowadzić ocenianie po pozorach, chorobliwa zazdrość i życie pełne niedomówień. I jak daleko może posunąć się kobieta żyjąca w poczuciu, że odsunięto ją na dalszy plan.