Nowa tożsamość

W sam raz po ciężkim dniu – „Nowa tożsamość”, Ewelina Dobosz


Czy można uwolnić się od przeszłości? Namiętność usypia czujność… „Nowa tożsamość”, Ewelina Dobosz.

Książką „Nowa tożsamość” rozpoczęłam swoją przygodę z autorką Eweliną Dobosz i mam nadzieję, że będzie kontynuowana. Jest to romans przełamany kryminałem albo na odwrót, jak kto woli. Wszystko jest tutaj wyważone.

Poznajemy Igora, który jest ginekologiem. Niedługo po tym, jak Igor przyłapał swoją żonę na zdradzie, zostaje ona zamordowana. Jego żona to typ kobiety – po trupach do celu, przespała się ze swoim profesorem tylko dlatego, aby szybciej piąć się w górę. Na nieszczęście Igora policja ma dowody na to, że to on pomógł swojej żonie zejść z tego świata, a alibi, jakie daje mu jego szwagierka Justyna, że widziała go całą noc na dyżurze, nie jest wiarygodna. Ucieka przed wymiarem sprawiedliwości do Nowego Jorku już nie jako Igor Nowicki a Daniel Moore. Mając to szczęście, że w spadku po rodzicach otrzymał firmę, którą sprzedał za grube miliony, nie musi martwić się o byt na obczyźnie. I jak to w życiu bywa, w momencie, kiedy nie szukamy miłości, to pojawia się ona sama. Tutaj pojawia się pod postacią Emily, młodej pani prawnik, niezbyt dobrej w swoim fachu. Która, aby nie stracić pracy, sypia ze swoim szefem. Emily jak to kobieta drąży temat, dlaczego Igor wyjechał z Polski, a całkiem nie daje jej już spokoju, kiedy w jego mieszkaniu znajduje dokumenty na inne nazwisko, niż jej się przedstawił. Po jakimś czasie postanawia poszukać informacji w internecie i … znajduje, że jest podejrzany za zamordowanie swojej żony i szuka go polska policja. Emily ucieka od Igora w obawie, że ją skrzywdzi. W jego niewinność wierzy szwagierka Justyna, pomaga mu z polski szukać dowodów i prawdziwego mordercę. Nie da się ukryć, że Justyna podkochuje się w mężu swojej zmarłej siostry, od kiedy tylko ujrzała go pierwszy raz na oczy. Igor w Nowym Jorku ma przyjaciela Łukasza. Z czasem okazuje się, że on też miał stały romans z jego żoną i latał ze Stanów do Polski. Wszystko za plecami Igora, który poznaje nową twarz swojej nieżyjącej żony. Czy Igorowi uda się dowiedzieć kto stoi za morderstwem jego żony? Czy przekona Emily do swojej niewinności i ułoży sobie z nią życie? Czy jednak da szansę Justynie, która go bezgranicznie kocha i mu wierzy, że to nie on?

Czytając książkę, odniosłam wrażenie, że Igor ma szczęście do kobiet, które potrafią przespać się tylko dla korzyści materialnych, stanowiska. Co ja sądzę o książce? Ma sporo wątków, które zgrabnie się ze sobą łączą w całość. Niemal do końca źle obstawiałam, kto jest zabójcą żony Igora, bo to, że on tego nie zrobił, uwierzyłam już od pierwszych stron. Czytając książkę, natrafimy na standardowe fochy kobiet, zakazaną miłość, ciążę z zaskoczenia, zazdrość jednej kobiety o drugą czy prywatne śledztwo w zdemaskowaniu mordercy. W zwyczaju mam tak, że po napisaniu swojego odczucia na temat danej książki, sprawdzam dopiero, co inni o niej sądzili, tutaj widzę, że zdania są podzielone

Osobiście czekam na II tom pt. „Stracona tożsamość” i mam nadzieję, że również dobrze umili mi wieczór po męczącym dniu pracy. Bo taka jest ta książka, niewymagająca od nas zbytniego myślenia, ale czytamy ją z zaciekawieniem i śledzimy dalsze losy naszych bohaterów.Tytuł: Nowa tożsamość
Autor: Ewelina Dobosz
Cykl: tom 1
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 29-04-2020
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Mój Leonardo

„Mój Leonardo” autorstwa Martina Kempa

Kolejną książką na temat szeroko pojętej sztuki, jaką w ostatnim czasie miałam okazję przeczytać to „Mój Leonardo. 50 lat rozsądku i szaleństwa w świecie sztuki i poza jego granicami” autorstwa Martina Kempa. Śmiało mogę przyznać, że jest to jedna z ładniej wydanych książek.


Zgodnie z prawdą, Danuta Awolusi,z aczytanyksiazkoholik.pl

„Zgodnie z prawdą” autorstwa Danuty Awolusi

Kiedy Patrycja dowiaduje się, że jest w ciąży, ma powód do zmartwień. Wie doskonale, że jej mąż nie jest ojcem dziecka, ale nie ma zamiaru go o tym informować. W obawie przed konsekwencjami pozwala, by Miłosz wychowywał nie swoją córkę, pozostając w niewiedzy. Nie ma jednak pojęcia, że mąż również ma swój mały sekret. Czy prawda wyjdzie na jaw? I kto w tym związku ma najwięcej do ukrycia?