
Michio Kaku, „Boskie równanie. W poszukiwaniu teorii wszystkiego”
Michio Kaku – jeden z najbardziej prominentnych i szanowanych uczonych naszych czasów, współtwórca teorii strun, kieruje katedrą fizyki na City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: „Fizyka rzeczy niemożliwych”, „Wizje”, „Wszechświaty równoległe”, „Hiperprzestrzeń”, „Fizyka przyszłości”, „Kosmos Einsteina”, „Przyszłość umysłu” oraz „Przyszłość ludzkości”, a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.
Jedno równanie unifikujące wszystkie oddziaływania i opisujące każde zjawisko – od ruchu rozszerzającego się Wszechświata po najmisterniejszy taniec cząstek subatomowych – taki cel stawiają przed sobą najwięksi fizycy na świecie. Byłoby to ukoronowanie całego dorobku nauki, prawdziwy Święty Graal fizyki – jeden wzór, z którego można byłoby wyprowadzić wszystkie pozostałe równania. Jest to wizja tak wspaniała, że zapiera człowiekowi dech w piersiach.
Wielu już próbowało zmierzyć się z tym wyzwaniem i poniosło porażkę, jednak Michio Kaku ma poczucie, że poszukiwania podążają wreszcie we właściwym kierunku, a najlepszą kandydatką na teorię wszystkiego jest teoria strun. Wszechświat jest jego zdaniem symfonią, a myśli Boga, które tak bardzo pragnęli poznać Albert Einstein i Stephen Hawking, to kosmiczna muzyka wypełniająca całą czasoprzestrzeń.
Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Tytuł:Boskie równanie. W poszukiwaniu teorii wszystkiego
Tytuł oryginału: The God Equation: The Quest for a Theory of Everything
Autor: Michio Kaku
Gatunek: popularnonaukowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 09-09-2021
Ilość stron: 184
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok i Ewa L. Łokas
Dodaj komentarz
Czytaj także

Bernadeta Prandzioch
Ślązaczka od pokoleń mieszkająca w katowickiej dzielnicy Załęże. Absolwentka psychologii i pedagogiki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W Nowej Gazecie Śląskiej prowadziła autorski cykl „Pisarze prowincjonalni”.

Bajka o małym rycerzu – „Rycerz Mikołaj pokonuje SMokA” – pomagajmy!
12 niesamowicie uzdolnionych grafików zrobiło przepiękne ilustracje do tekstu bajki o małym rycerzu, który musi pokonać SMokA. Każda z ilustracji jest małym dziełem sztuki. Bajka wzrusza i wywołuje pozytywne emocje. Książka uczy empatii i tego, że pomaganie jest dobre.