Blog książkowy - Emocjonująca podróż do świata koni - dylogia - Dolina marzeń - Nadzieja - Odwet - Katarzyna Grochowska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Emocjonująca podróż do świata koni – dylogia „Dolina marzeń” – „Nadzieja” oraz „Odwet” Katarzyny Grochowskiej


„Dolina Marzeń” to dwutomowy cykl debiutującej pisarki, Katarzyny Grochowskiej, który zabiera nas w emocjonującą podróż do świata koni, pasji i niezależności.

Główną bohaterką tej opowieści jest młoda kobieta o imieniu Nadia, która pracuje w renomowanej stadninie niedaleko Warszawy. Dziewczyna ta jest nie tylko utalentowaną koniarą, ale także osobą, która musi stawić czoła traumatycznym wspomnieniom i presji rodziny, która oczekuje od niej sukcesów tanecznych na światowych scenach. Jednak to w siodle konia Nadia czuje się najbardziej wolna, zdolna odetchnąć od codziennych trudności.

Całe życie walczyłam o jej uznanie. Marzyłam o słowach „Jestem z ciebie dumna, Nadia”. Usłyszałam je raz. I to one pociągnęły mnie na dno.

Opowieść nabiera tempa, gdy Nadia postanawia uratować mustanga odłowionego w Rumunii przed pewną śmiercią na rzeźni. To spotkanie z dzikim ogierem zbliża ją do Jake’a, młodego Anglika, który podobnie jak ona ma wyjątkowy dar porozumiewania się z końmi. Jednakże Jake skrywa tajemnice i jest zamieszany w nielegalne działania.

Rozmowy z mamą były trudne. Pozostawiały po sobie uczucie żalu i tęsknoty.

W „Dolinie Marzeń” Grochowska nie tylko zapewnia nam piękny opis świata koni, ale także ukazuje skomplikowane relacje między bohaterami, dając nam wgląd w ich wewnętrzne konflikty i rozwijając ich charaktery. To historia o tym, jak Nadia uczy się dokonywać niezależnych wyborów i brać odpowiedzialność za swoje życie, pomimo ciężkich warunków, w jakich się znalazła. Jednocześnie jest to również opowieść o marzeniach, o dążeniu do realizacji swoich celów, niezależnie od przeciwności losu.

Dawna zawodowa tancerka. Dziś pozostała już tylko blizna na biodrze i niespełnione ambicje, które wciąż przelewała na siostrzenicę.

Jestem pod wrażeniem umiejętności autorki w tworzeniu żywych i autentycznych postaci oraz w budowaniu napięcia w fabule. Historia Jake’a, który pod wpływem rozmowy z kapłanem przewartościowuje swoje życie, dodaje głębi całemu opowiadaniu.

Cykl „Dolina Marzeń” to nie tylko opowieść o koniach, to także opowieść o dążeniu do wolności, wyborach, które podejmujemy, i możliwości zmiany swojego życia. To książka, która skłania do refleksji nad własnymi marzeniami i przekonaniami oraz inspiruje do podążania za nimi, niezależnie od przeciwności. Polecam tę cykl każdemu, kto kocha historie o silnych kobietach, pasji i dążeniu do spełnienia marzeń.

Tytuł: Nadzieja. Dolina marzeń
Autor: Katarzyna Grochowska
Cykl: Dolina marzeń, tom 1
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 22-08-2023
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022. Uroczystość jakże ważka dla wszystkich książkofilów jest obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie o 1995 roku. Każdego 23 kwietnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem czy spotkania autorskie z pisarzami.


Wilki się czają - Natasha Friend - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wilki się czają”, Natasha Friend

To mogło się zdarzyć każdej z nas. Pewnego dnia Nora Melchionda budzi się z bólem głowy na środku pola golfowego. Jej bielizna powiewa na pobliskiej tyczce, a ona niczego nie pamięta z poprzedniego wieczoru. Od stojącej nad nią przerażonej przyjaciółki dowiaduje się, że z tego miejsca uciekła niedawno trójka chłopaków. Łatwo się domyślić, co się stało.