Blog książkowy - Wbrew rozsądkowi - Ślady zostają - Agnieszka Pruska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Tajemnice Szajby: Zacięta Walka – „Wbrew rozsądkowi” oraz „Ślady zostają”, Agnieszka Pruska


Sara Lipner, nazywana Szajbą stanowi centralną postać w świetnie skonstruowanym świecie powieści kryminalnych stworzonym przez Agnieszkę Pruską. Jej postać jest pełna kontrastów, tworząc złożony obraz tej głównej bohaterki. Zacięta i bezkompromisowa, Szajba to gdańska policjantka, która nie cofnie się przed niczym, by rozwikłać zagadki morderstw i przestępstw.

Podobnie jak sztylet tnący przez mroczne zaułki miasta, Szajba emanuje zaciętością i bezkompromisowością. To gdańska policjantka, której przeszłość naznaczona traumatycznymi wydarzeniami, w tym stratą ukochanego partnera, dała początek jej zahartowanej postawie. Mimo że potrzebowała czasu na regenerację, los nie pozwolił jej wycofać się z brutalnej rzeczywistości zbrodni. Gdy jej znajomy pada ofiarą okrutnego morderstwa, Szajba wyrusza na osobistą krucjatę, decydując się na prywatne śledztwo, by upomnieć się o sprawiedliwość dla bliskiej osoby. Ta nieustępliwość i niezłomność sprawiają, że staje się nieodłącznym elementem walki z przestępczością, bez względu na koszty.

„Wbrew Rozsądkowi”, pierwszy tom serii, wprowadza nas w świat Szajby. Jej zaciętość idzie w parze z nieprzewidywalnością, tworząc postać, która odrzuca schematy munduru na rzecz niekonwencjonalnych działań w imię sprawiedliwości. Jej walka z przestępczością wykracza poza ograniczenia regulaminu, co nadaje jej autentyczny, silny charakter.

„Ślady Zostają”, drugi tom serii, przynosi nowe wyzwania. Przenosząc się do Archiwum X, Szajba staje w obliczu przeszłości, której tajemnice splatają się z brutalną teraźniejszością. Jej skuteczność i niezłomność w obliczu zawiłych zagadek ukazują jej wyjątkowe zdolności detektywistyczne oraz zdolność do konfrontacji z najciemniejszymi stronami rzeczywistości.

Sara Lipner, Szajba, jest jak strzała, która przecina tkankę mrocznego świata przestępczości. Jej postać ewoluuje, ukazując zarówno jej cierpienie po stracie, jak i determinację w tropieniu zła. To nie tylko klasyczna historia kryminalna, ale też portret kobiety, która w obliczu niebezpieczeństwa wyrasta na bohaterkę gotową stawić czoła każdemu wyzwaniu. Agnieszka Pruska stworzyła postać Szajby, która staje się symbolem siły, poświęcenia i nieustępliwości w walce z przestępczością. Te powieści są dedykowane miłośnikom kryminalnych historii, którzy poszukują głęboko skonstruowanych postaci i intrygujących światów.

Tytuł: Wbrew rozsądkowi
Autor: Agnieszka Pruska
Cykl: Szajba (tom 1)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Oficynka
Data wydania: 05-2022
Ilość stron: 366
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 50,00 zł


Tytuł: Ślady zostają
Autor: Agnieszka Pruska
Cykl: Szajba (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Oficynka
Data wydania: 07-2023
Ilość stron: 340
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 50,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Użyj mocy swojego serca - „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

Użyj mocy swojego serca – „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

W Krainie Niewidzialnego Dobra złośliwe, nieznośne i niegrzeczne dzieci dowiadują się, jakie są naprawdę. Do Kariny dzieci trafiają, ponieważ innym dzieciom i dorosłym sprawiają przykrość. Bohaterami opowiadania są „Jasmena i buraczany kamień” oraz „Nataniel i tajemniczy słoń”. Nie są szczęśliwi w swoim życiu.


Zuzanna Gajewska-Burza-zaczytanyksiazkoholik.pl

Skrywane latami tajemnice – „Burza” autorstwa Zuzanny Gajewskiej

Bohaterką powieści jest właścicielka zakładu pogrzebowego w Młynarach – Ewelina Zawadzka. Kobieta samotnie wychowuje córeczkę i stara się jej zapewnić dobre życie. Pewnego dnia Młynary nawiedza burza stulecia, która rozsiewa po okolicy martwych ludzi. Jedno z ciał zostaje znalezione koło dawnego młyna wodnego. Denatem okazuje się blogerka, która