Blog książkowy - Wbrew rozsądkowi - Ślady zostają - Agnieszka Pruska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Tajemnice Szajby: Zacięta Walka – „Wbrew rozsądkowi” oraz „Ślady zostają”, Agnieszka Pruska


Sara Lipner, nazywana Szajbą stanowi centralną postać w świetnie skonstruowanym świecie powieści kryminalnych stworzonym przez Agnieszkę Pruską. Jej postać jest pełna kontrastów, tworząc złożony obraz tej głównej bohaterki. Zacięta i bezkompromisowa, Szajba to gdańska policjantka, która nie cofnie się przed niczym, by rozwikłać zagadki morderstw i przestępstw.

Podobnie jak sztylet tnący przez mroczne zaułki miasta, Szajba emanuje zaciętością i bezkompromisowością. To gdańska policjantka, której przeszłość naznaczona traumatycznymi wydarzeniami, w tym stratą ukochanego partnera, dała początek jej zahartowanej postawie. Mimo że potrzebowała czasu na regenerację, los nie pozwolił jej wycofać się z brutalnej rzeczywistości zbrodni. Gdy jej znajomy pada ofiarą okrutnego morderstwa, Szajba wyrusza na osobistą krucjatę, decydując się na prywatne śledztwo, by upomnieć się o sprawiedliwość dla bliskiej osoby. Ta nieustępliwość i niezłomność sprawiają, że staje się nieodłącznym elementem walki z przestępczością, bez względu na koszty.

„Wbrew Rozsądkowi”, pierwszy tom serii, wprowadza nas w świat Szajby. Jej zaciętość idzie w parze z nieprzewidywalnością, tworząc postać, która odrzuca schematy munduru na rzecz niekonwencjonalnych działań w imię sprawiedliwości. Jej walka z przestępczością wykracza poza ograniczenia regulaminu, co nadaje jej autentyczny, silny charakter.

„Ślady Zostają”, drugi tom serii, przynosi nowe wyzwania. Przenosząc się do Archiwum X, Szajba staje w obliczu przeszłości, której tajemnice splatają się z brutalną teraźniejszością. Jej skuteczność i niezłomność w obliczu zawiłych zagadek ukazują jej wyjątkowe zdolności detektywistyczne oraz zdolność do konfrontacji z najciemniejszymi stronami rzeczywistości.

Sara Lipner, Szajba, jest jak strzała, która przecina tkankę mrocznego świata przestępczości. Jej postać ewoluuje, ukazując zarówno jej cierpienie po stracie, jak i determinację w tropieniu zła. To nie tylko klasyczna historia kryminalna, ale też portret kobiety, która w obliczu niebezpieczeństwa wyrasta na bohaterkę gotową stawić czoła każdemu wyzwaniu. Agnieszka Pruska stworzyła postać Szajby, która staje się symbolem siły, poświęcenia i nieustępliwości w walce z przestępczością. Te powieści są dedykowane miłośnikom kryminalnych historii, którzy poszukują głęboko skonstruowanych postaci i intrygujących światów.

Tytuł: Wbrew rozsądkowi
Autor: Agnieszka Pruska
Cykl: Szajba (tom 1)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Oficynka
Data wydania: 05-2022
Ilość stron: 366
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 50,00 zł


Tytuł: Ślady zostają
Autor: Agnieszka Pruska
Cykl: Szajba (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Oficynka
Data wydania: 07-2023
Ilość stron: 340
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 50,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kolekcjonerka perfum

„Kolekcjonerka perfum” – z wątkiem romansowym i detektywistycznym

Powieść toczy się w latach 50-tych. Poznajemy 27-letnią Grace Monroe. Dziewczyna żyje w czasach, w których wymaga się od kobiet tylko bycia ozdobą swojego męża i perfekcyjną panią domu. Jest to powieść o marzeniach, życiowych pasjach i zmaganiu się z przeciwnościami losu.


Miód w deszczu, Małgorzata Urszula Laska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Miód w deszczu”, Małgorzata Urszula Laska

Tam, gdzie są ludzie, tam są uczucia, a miłość jest tym najpiękniejszym. Powieściowa sielska wieś daje możliwość odnalezienia własnego kawałka świata osobom o różnych korzeniach. Są tu rdzenni mieszkańcy Mazur, ludność napływowa, zwłaszcza z sąsiednich Kurpi, ale również z innych rejonów kraju, nawet z Warszawy. Powojenna rzeczywistość nie jest łatwa, życie rodzinne miesza się tu z historią. Ślady po okupacji i przemarszach wojsk, ukrywanie partyzantów, los żołnierzy wyklętych