Coś z dreszczykiem – „Za zamkniętymi drzwiami”, B.A. Paris


Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? O tym w „Za zamkniętymi drzwiami”.

Z autorką książki „Za zamkniętymi drzwiami” to było moje pierwsze spotkanie i wiem, że nie ostatnie. Lektura tak wciągała, że żal było odkładać książkę na szafkę nocną, ale zwyciężał rozsądek i to, że rano trzeba wstać do pracy. Czytając ją, nie natrafimy na zwyczajnie rozumianą przemoc, jest ona tutaj pokazana w zupełnie inny sposób, w taki, którego praktycznie nie spotykamy. Gdzie oprawca raczy się czymś innym niż fizyczna przemoc. Nie ma tutaj rozlewu krwi, siniaków, brutalnych opisów, nadmiaru alkoholu. Mimo iż alkohol spełnił tutaj pewną ważną funkcję. Poznajemy Grace i Jacka – idealne małżeństwo, piękny dom, pieniądze, opiekuńczego Jacka względem niepełnosprawnej szwagierki Millie, perfekcyjnie urządzane przyjęcia czy rozumienie się praktycznie bez słów. Jack jest szanowanym prawnikiem, który broni maltretowanych kobiet. Grace za to, nie musi martwić się pracą, piękna, perfekcyjna Pani domu czekająca, aż w końcu jej siostra wprowadzani się do ich posiadłości. Zawsze razem. Inni marzą tylko o takim idealnym związku i życiu, jakie wiodą Państwo Angel. Grace nie posiada zbytnio przyjaciółek, nie odbiera telefonów stacjonarnych, skrzynkę mailową ma wspólną z mężem, nie posiada telefonu komórkowego. Dla nich to żaden problem zawsze mają wytłumaczenie. Czy mimo wszystko Grace jest szczęśliwa? Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, kiedy przyjęcia dobiegają końca? Czy przyjaciele naprawdę niż nie zauważają. W jaki sposób udaje im się tworzyć tak perfekcyjne małżeństwo? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa siostra Grace.

– Jesteśmy na miejscu, kochanie – powiedział, zwalniając. – mam nadzieję, że ci się spodoba.
Zatrzymaliśmy się obok wielkiej czarnej dwuskrzydłowej bramy. Nieco dalej znajdowała się mniejsza, jednoskrzydłowa osadzona w murze, na którym zainstalowano dzwonek. Jack wyjął z kieszeni pilota i nacisnął guzik. Podwójna brama zaczęła się otwierać.
– Dom, który obiecałem ci dać w prezencie ślubnym. No i co o tym sądzisz?

Książka pochłania i zatracamy się w świecie Grace, tym jak zmieniło się jej życie w momencie poznania Jacka, idealnego mężczyzny, który pokochał również jej niepełnosprawną siostrę, a która do tej pory tylko odstraszała innych adoratorów Grace. Opowieść mrozi krew w żyłach i trzyma nieustająco w napięciu.
Tytuł: Za zamkniętymi drzwiami
Tytuł oryginału: Behing Closed Door
Autor: B.A. Paris
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 15-02-2017
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 32,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Rezydencja, Laura McHugh, zaczytanyksiazkoholiki.pl

Czy powieść jest rzeczywiście taka doskonała, jak na okładce zapewnia The Times? – „Rezydencja”, Laura McHugh

” … Osadzona na skrzyżowaniu wspomnień i historii stawia wnikliwe pytanie, czy to my nosimy przeszłość w sobie, czy też przeszłość nosi nas.” – Jodi Picoult, autorka bestsellerów


podsumowanie lutego 2021, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – luty 2021

Luty minął mi strasznie szybko. Gościła w nim różna tematyka, czyli to, co kocham najbardziej – różnorodność literacka. „Trochę zaufania do życia nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie, powoli ci doświadczyć wszystkiego znacznie intensywniej.” – Kronika. Wiara w życie i w to co nadejdzie, Paulo Coelho.