Na skraju załamania, B.A. Paris, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Na skraju załamania”, B.A. Paris – dodaję do ulubionych!


B.A. Paris ze swoją powieścią „Na skraju załamania” gościła prawie rok na liście bestsellerów Empiku. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko w Polsce!

Cass chcąc sobie skrócić drogę powrotną do domu postanawia pojechać przez las. Jej mąż Matthew odradza jej tego, tym bardziej w trakcie ulewy i burzy. Cass jednak robi po swojemu. W połowie drogi zauważa stojący na poboczu samochód. Zatrzymuje się, ale z uwagi na ulewę nie wychodzi z auta, widzi w środku kobietę i stwierdza ze wszystko jest w porządku. Po dotarciu do domu nie przyznaje się mężowi, że pojechała skrótem.

Kolejnego dnia w wiadomościach podają informację, iż kobieta z owego samochodu została zamordowana a policja poszukuje świadków. Cass ma ogromne wyrzuty sumienia i cały czas wierzy w to, że widziała tę kobietę jeszcze żywą. Mimo wszystko nie zgłasza się na policję. Po kilku dniach postanawia jednak zadzwonić z budki telefonicznej i powiedzieć jako anonimowy świadek, że widziała mijając samochód kobietę jeszcze żywą.

Pewnego dnia Cass wybrała się na kawę ze swoją najlepszą przyjaciółką. Rachel pyta się jej, czy kupiła już prezent urodzinowy dla Sussie, która jest ich wspólną koleżanką. Zapomniała o tym. Zdziwiło ją to, gdyż do tej pory nie miała problemu z pamięcią a ostatnio coraz częściej płatała jej ona figle. W dodatku dowiaduje się, że kobietą, która została zamordowana była koleżanka z pracy Rachel z którą również Cass miała okazje bliżej się poznać na wspólnej kawie – Jane. Jest załamana sytuacją. Cały czas targają nią emocje, że mogła jej pomóc jadąc przez las.

Cass zaczyna zapominać o rzeczach życia codziennego, o torebce, o tym, gdzie zostawiła samochód na parkingu w galerii. W dodatku nękają ją głuche telefony i jest święcie przekonana, że wydzwania do niej morderca Jane. Zainstalowanie w domu alarmu nic nie daje. Nawet nie pamięta, że podpisała z dostawcą umowę. Twierdzi, że morderca i tak wkrada się do środka, bo kubek leży z innym miejscu niż go zostawiła, okno jest otwarte a zamykała. Artykuły spożywcze znajdowała pośród środków czystości, preparaty czystości w lodówce. Zaczyna mieć problem z obsługą mikrofalówki, pralki czy ekspresu do kawy.

Matka Cass miała demencję. Dziewczyna obawia się, że choruje na to samo. Za namową męża idzie na konsultację do lekarza. Diagnoza – lekka demencja. Zaczyna zażywać leki. Codziennie rano bierze dwie tabletki. Mąż nie chcąc, aby Cass zapominała o zażywaniu leków, codziennie rano przed wyjściem do pracy przynosi jej tabletki wraz ze śniadaniem. Niestety działają na nią tak źle, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Najchętniej cały dzień tylko by spała. W weekendy nie bierze leków, aby mąż nie zauważył jak źle na nią działają. Poza tym w weekendy nie ma praktycznie głuchych telefonów i czuje się bezpieczne w obecności Matthew. Weekendowe leki Cass odkłada do szafki nocnej. Pewnego razu trafia do szpitala z podejrzeniem próby samobójczej. Nie wierzy w to, ale wszystkie znaki na to wskazują, że zażyła sporą dawkę leków.

Czy Cass rzeczywiście zaczęła tracić umysł? Czy zachorowała na demencję jak jej matka? Czy wsparcie ze strony przyjaciółki czy męża było prawdziwe? Co tak naprawdę wydarzyło się w lesie feralnej nocy? Kto okaże się przyjacielem a kto wrogiem?

Po tym, jak zachwyciła mnie książka „Za zamkniętymi drzwiami” musiałam w końcu chwycić w dłoń zalegającą na półce powieść „Na skraju załamania”. Cieszę się ogromnie, że nie pozwoliłam jej dłużej zostać na tak zwanym stosiku hańby, bo bym z czasem jeszcze bardziej żałowała. Od pierwszych stron przepadłam. Ciężko było mi odłożyć książkę na bok. Historia trzymała w napięciu do końca. Czy zakończenie było zaskakujące? Na swój sposób tak, mimo iż od pewnego momentu szło się już domyślić, ale powód takiego postępowania mnie zaskoczył. Jeśli jesteście ciekawi i chcecie miło spędzić czas z lekturą, od której trudno moim zdaniem się oderwać, to zachęcam do przeczytania książki.
Tytuł: Na skraju załamania
Tytuł oryginału: The Breakdown
Autor: B.A. Paris
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 15-02-2018
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 33,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Goszczycki - Parafia Św Patryka - Gocław-zaczytanyksiazkoholik.pl

Co wyjątkowego jest w Parafii św. Patryka? – „Rozmowy u św. Patryka”

„20 wywiadów wieńczy 30-lecie Rzymskokatolickiej Parafii św. Patryka w Warszawie. Każdy z rozmówców dostrzega Parafię ze swojej indywidualnej, osobistej, zaskakującej, niepowtarzalnej perspektywy. Różnorodność 20 spojrzeń, osób, modlitw, wysiłków składa się w ciekawą całość. Pozwala poczuć duszę jedynej w Polsce Parafii pod wezwaniem św. Patryka.”


Taka jak ona, Katarzyna Mak, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Taka jak ona”, Katarzyna Mak

Sytuacje pełne zwrotów akcji. Momenty mrożące krew w żyłach. Wzruszające chwile, które nie pozostawiają obojętnym. Dramatyczne zdarzenia, które wywołują rozpacz. I nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, które niczym cichy zabójca odbierają to, co najcenniejsze w życiu każdego człowieka – miłość