„Aleksandra. Na Podlasiu”, Agnieszka Panasiuk
„Aleksandra” to trzeci tom cyklu „Na Podlasiu” autorstwa Agnieszki Panasiuk. W pierwszym tomie poznaliśmy Antonię, w drugim Cecylię. Trzy kobiety. Trzy odmienne losy. Historie rozgrywają się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia. Są to również opowieści o mieście i jego mieszkańcach.
„Lato 1887 roku. Aleksandra, młoda aktorka i tancerka, olśniewa warszawską publiczność i łamie męskie serca. Nieszczęśliwy wypadek zmusza ją do powrotu w rodzinne strony – na Podlasie, gdzie zaprzyjaźnia się z carskimi urzędnikami i żołnierzami, a jednocześnie organizuje patriotyczne koncerty i uczy na polskiej pensji.
Spokój Aleksandry burzą demony przeszłości. Musi zmierzyć się z trudną rodzinną historią i wspomnieniami nieszczęśliwej miłości. Co wybierze? Karierę na deskach teatru w stolicy czy życie u boku ukochanego mężczyzny na podlaskiej prowincji?”
„Aleksandra” jest ostatnim tomem z cyklu „Na Podlasiu”. Co tu dużo mówić, również ona skradła moje serce. Trzeci tom czytało się najlepiej, chyba przyzwyczaiłam się do języka, jakiego użyła autorka. W dalszym ciągu zastosowane zostały przypisy dlatego też, jeśli nie rozumiemy danego słowa czy zdania, mamy możliwość skorzystania z jej pomocy. W każdym tomie znajdziemy odniesienia. Jeśli szukacie powieści historycznej, która przeniesie Was do XIX wieku z dopracowanymi do perfekcji opisami, to ten cykl przypadnie Wam do gustu. Polecam zwłaszcza fanom literatury historycznej.
Tom 1
Tom 2
Tytuł: Aleksandra
Autor: Agnieszka Panasiuk
Cykl: Na Podlasiu (tom 3)
Gatunek: powieść historyczna, literatura historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 21-06-2021
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 34,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także
Daje do myślenia – „Żyć jak kot”, Stéphane Garnier
Książka stanowi poradnik, który uczy nas w sposób żartobliwy jak poprawić sobie komfort życia naśladując kota, jak żyć spokojniej, jak zadbać o swoje życie aby być szczęśliwym.
„Incydent”, Piotr Borlik
W pociągu relacji Przemyśl–Warszawa dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym ginie czterdzieści pięć osób. Policja szybko trafia na trop pracownika obsługi, jedynego ocalałego z wagonu. Zastępczyni prokuratora Natalia Kruger dostrzega nieścisłości w postępowaniu prowadzonym przez przełożonego oraz przez policję i postanawia samodzielnie przyjrzeć się sprawie. Wydaje się, że zamach jest elementem złożonej gry, trudno ją jednak rozpracować, bo próba dotarcia do zleceniodawców okazuje się niewygodna dla wielu wpływowych osób.