Jak dobrze być razem, Rebecca Shankland Christophe Andre, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jak dobrze być razem”, Rebecca Shankland, Christophe Andre


Czy zdarza ci się czasem pomyśleć: „Nie warto polegać na innych”? A może unikasz silnego zaangażowania w relacje i marzysz o pełnej niezależności? Żyjemy w czasach, w których królują autonomia i samowystarczalność. Wmawia się nam, że niezależność jest najważniejsza. Ale czy przez to nie stajemy się czasem coraz bardziej samotni?

Intuicyjnie zdajemy sobie sprawę, że to solidarność i wzajemna pomoc dają nam niezbędne oparcie. Gdy czujemy moc wsparcia płynącą od naszych bliskich, stajemy się silniejsi i mądrzejsi, a co więcej, lepiej funkcjonujemy. Więzi międzyludzkie sprawiają też, że jesteśmy szczęśliwi i spełnieni. Tak, nasze życie zależy od rozwiniętej zdolności bycia w relacji z innymi, w tym zwłaszcza z najbliższymi.

Dowiedz się, jak tworzyć wokół siebie sieci wsparcia, jakie cechy warto w sobie pielęgnować, by być wspieranym i dawać oparcie innym, i jak wychowywać dzieci umiejące z tego korzystać. Pomogą ci w tym autorzy tej książki: Rébecca Shankland, psycholożka specjalizująca się w umiejętnościach społeczno-emocjonalnych, i Christophe Andre, psychiatra i psychoterapeuta zajmujący się w zaburzeniami emocjonalnymi. Z ich pomocą uda ci się zbliżyć do innych ludzi i wzmocnić łączące was więzi, byście mogli czerpać z siebie nawzajem.

Źródło: Wydawnictwo Feeria



Tytuł: Jak dobrze być razem
Tytuł oryginału: Ces liens qui nous font vivre. Eloge de l’interdépendance
Autor: Rebecca Shankland Christophe Andre
Gatunek: Psychologia
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 02-06-2021
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39.90 zł
Tłumaczenie: Katarzyna Panfil


Dodaj komentarz


Czytaj także

Młodość w Skarżysku - Ryszard Tomtas - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Tak kiedyś było – „Młodość w Skarżysku” autorstwa Ryszarda Tomtasa

„Młodość w Skarżysku” Ryszarda Tomtasa to swoistego rodzaju obraz wspomnień rozpoczynających się w pierwszej połowie lat 70. XX wieku. Wspomnienia z tylu lat wstecz mają to do siebie, że pokazują młodość, jakiej już nikt nie zazna. Czasy się zmieniają a wraz z nimi okres dorastania. Autor nie lukruje opowieści, dość dosadnie przedstawia biedę, okres buntu, chłodu, komunizmu


Ballada o dwóch miastach, Agata Kołakowska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ballada o dwóch miastach”, Agata Kołakowska

„Ballada o dwóch miastach” to nietuzinkowa opowieść dla tych wszystkich, którzy pragną żyć w zgodzie ze sobą. Melancholia przeplata się w niej z żartem i ironią, polityka z wątkiem kryminalnym, marzenia z miłością i obawą. Czy bohaterom tej historii urosną skrzydła?