Wyspa

Wyspa

Autor: Victoria Hislop


Opis książki:

Dramatyczna opowieść o czterech pokoleniach rodziny rozdzielonej przez wojnę i chorobę. O zakazanej miłości i trudnych wyborach, których musi dokonywać każda z nas. Jedna z najchętniej kupowanych książek XX wieku! Autorkę wyróżniono British Book Award za debiut literacki, a jej powieść „Wyspa” była mocną kandydatką do tytułu brytyjskiej książki roku. „Wyspa” zachwyci miłośniczki sag rodzinnych i twórczości Lucindy Riley.

Sofia Fielding nigdy nie mówiła o swojej przeszłości, wspominała jedynie, że zanim w wieku osiemnastu lat przyjechała do Londynu, wychowywała się na Krecie, w małej wiosce o nazwie Plaka. Gdy jej córka Alexis, stojąca przed poważną życiową decyzją, postanawia poznać rodzinne sekrety, matka daje jej list do starej przyjaciółki, Fotini, obiecując, że wszystkiego dowie się od niej.

Po przyjeździe do Grecji Alexis ze zdumieniem odkrywa, że Plaka sąsiaduje z dawną kolonią trędowatych – osadą na kamienistej wysepce Spinalonga.

Co wiąże kobiety z rodziny Sofii z tym zapomnianym przez Boga miejscem? Krok po kroku Alexis odkrywa przeszłość matki, babki, ciotki i prababki, a także wielki sekret, który od lat łączy kolejne pokolenia kobiet z niegościnną Spinalongą.


Poznaj inne książki

Przekleństwo Gęsiego Pióra

Przekleństwo Gęsiego Pióra Przekleństwo Gęsiego Pióra

Erin Hunter

Jak oswoić potwory?

Jak oswoić potwory? Jak oswoić potwory?

Monika Drużyńska

Bolesław Chrobry. Wnuk

Bolesław Chrobry. Wnuk Bolesław Chrobry. Wnuk

Antoni Gołubiew

Byłam kochanką arabskich szejków

Byłam kochanką arabskich szejków Byłam kochanką arabskich szejków

Laila Shukri

Kieł i pazur

Kieł i pazur Kieł i pazur

Ian Rankin

Siostry

Siostry Siostry

Michelle Frances


Dodaj komentarz