Za kratami

Za kratami

Autor: Artur Górski


Opis książki:

Za kratami to niecenzurowana opowieść o polskich więzieniach.

Nie chciałbyś tam trafić – nawet z krótkim wyrokiem… Tam rządzą zupełnie inne reguły gry niż na wolności; to, co wydaje ci się błahe i bezwartościowe, tam jest obiektem pożądania. Nawet czas płynie inaczej niż po twojej stronie muru. Ten, kto więzienie zna jedynie z filmów czy książek, nie ma pojęcia o życiu za kratami – o tym, na czym rzeczywiście polega ograniczenie wolności i upokorzenie osadzonego. Autor książki wielokrotnie odwiedzał swych rozmówców w polskich więzieniach i dobrze zna panujące w nich realia. W swojej książce stara się pokazać, jak rzeczywiście jest po tamtej stronie, a nie – jak powinno być. „Za kratami” to książka brutalna, wręcz bolesna i zaprzeczająca popularnej teorii, jakoby zakład karny był wygodnym sanatorium, gdzie skazani nudzą się na koszt społeczeństwa. Tam się cierpi – naprawdę.

Artur Górski – dziennikarz, twórca magazynu „Focus Śledczy”, pisarz, autor bestsellerowej serii „Masa o polskiej mafii„. O polskich zakładach karnych pisze od lat, między innymi w książkach „Gang”, „Słowikowa o więzieniach dla kobiet” czy „Majami zły pies”. Liczne są też wątki więzienne – także zagraniczne – w powieści „Przemytnik”. Autor dwóch sezonów serialu audio „Dorwać gangstera” oraz podcastu Audioteki „Kryminalna Europa”.


Poznaj inne książki

Montessori

Moje spotkanie z pedagogiką Marii Montessori Moje spotkanie z pedagogiką Marii Montessori

Małgorzata Miksza

Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji

Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji

Mary Roach

Styria

Styria Styria

Mariusz Maszczyk

Twarz pokerzysty

Twarz pokerzysty Twarz pokerzysty

Józef Hen

Toksyczni

Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych relacjach Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych relacjach

Tim Cantopher

Rzeczy, które robimy w ciemności

Rzeczy, które robimy w ciemności Rzeczy, które robimy w ciemności

Dominika van Eijkelenborg


Dodaj komentarz