Czarny flaming

Czarny flaming

Autor: Dean Atta


Opis książki:

„Czarny flaming” to nie jest książka ani o byciu gotowym, ani odważnym, ani nieustraszonym. To jest książka o byciu WOLNYM.

Michael już jako małe dziecko wie, że nie jest taki jak inni chłopcy. Ma tylko mamę (tata nie chce porozmawiać z nim nawet przez telefon), jego rodzice to imigranci pochodzący z zupełnie różnych kultur, a on sam od samochodów woli zabawę z koleżankami lalkami Barbie. A to tylko początek trwających lata poszukiwań własnej tożsamości i miejsca w świecie, wypełnionych porażkami i sukcesami, miłościami i odrzuceniami, a także odkrywaniem pełnego kolorów świata drag.
„Czarny flaming” to oryginalna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna powieść, która zachwyca prostotą i wdziękiem. Została doceniona zarówno przez najostrzejszych krytyków, jak i najbardziej wymagających czytelników i stanowi powiew świeżości w literaturze młodzieżowej – perełkę, jakiej w Polsce jeszcze nie było.

NAGRODZONA NAJWAŻNIEJSZĄ NAGRODĄ LITERACKIEGO ŚRODOWISKA QUEER – STONEWALL BOOK AWARD.

Dean Atta – nagradzany poeta, znany aktywista, ambasador Narodowego Dnia Poezji i Miesiąca Historii LGBT+. „Independent” nazwał go „jedną z najbardziej wpływowych osób LGBT w Wielkiej Brytanii”, a BBC wybrało na jurora Young Writers Award. Regularnie pojawia się w mediach i na festiwalach, mówiąc o sprawach płci, tożsamości, rasy i dorastania. Jego oryginalne utwory zachwyciły między innymi Bernardine Evaristo. Dotąd Atta pojawił się w ponad 50 antologiach, magazynach i czasopismach, a jego teksty zdobiły wystawy największych brytyjskich muzeów. Jedno z nich, Tate Britain, stworzyło nawet filmik oparty na „Czarnym flamingu”, który dostępny jest w serwisie YouTube.


Poznaj inne książki

Król w opałach – atak po linii h

Król w opałach – atak po linii h Król w opałach – atak po linii h

Ryszard Czajkowski, Andrzej Nowicki

Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy

Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy

Barry Marshall, Lorna Hendry

Tosia w tarapatach

Tosia w tarapatach Tosia w tarapatach

Paweł Maj

PODPALACZKA

Podpalaczka Podpalaczka

Stephen King

Okrutna jak Polka

Okrutna jak Polka Okrutna jak Polka

Paulina Młynarska

Neandertalczyk. Odkryty na nowo. Współczesna nauka pisze nową historię neandertalczyków

Neandertalczyk. Odkryty na nowo. Współczesna nauka pisze nową historię neandertalczyków Neandertalczyk. Odkryty na nowo. Współczesna nauka pisze nową historię neandertalczyków

Michael A. Morse, Dimitra Papagianni


Dodaj komentarz