Lęk przed czarnym Wszechświatem. Przyszłość fizyki oczami outsidera - Stephon Alexander - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Lęk przed czarnym Wszechświatem. Przyszłość fizyki oczami outsidera”, Stephon Alexander


Żeby odkryć, czym naprawdę jest fizyka, trzeba podjąć ryzyko, przestać się bać nawet pozornie najbardziej szalonych pomysłów. W „Lęku przed czarnym Wszechświatem” Stephon Alexander dowodzi, że wielkie teorie zawsze rodzą się poza głównym nurtem, a ich rodzicami są intuicja i improwizacja. Podążając właśnie tym tropem, mierzy się z największymi wyzwaniami współczesnej fizyki – od pytania, co było przed Wielkim Wybuchem, poprzez ciemną materię i energię, po rozważanie, czym jest świadomość.

Stephon Alexander jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Browna, uznanym saksofonistą jazzowym, a także autorem książki „Jazz i fizyka” (Prószyński i S-ka, 2015). Urodził się na Trynidadzie. W 2020 roku był prezesem National Society of Black Physicists.

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Lęk przed czarnym Wszechświatem. Przyszłość fizyki oczami outsidera
Tytuł oryginału: Fear of a Black Universe: An Outsider’s Guide to the Future of Physics
Autor: Stephon Alexander
Seria: Na ścieżkach nauki
Gatunek: popularnonaukowa
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 06-02-2024
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok, Ewa L. Łokas
Cena okładkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Uratuj mnie

„Uratuj mnie”, Guillaume Musso

27 maja br. swoje wznowienie miała książka „Uratuj mnie” pióra Guillaume Musso. Miałam to szczęście, że w swoich zbiorach znalazłam wydanie sprzed kilkunastu lat. Sam, nowojorski lekarz cały czas w żałobie po samobójczej śmierci żony, i Juliette, młoda kobieta, której nie udało się zrealizować marzeń o karierze aktorskiej, spotykają się przypadkiem tuż przed jej powrotem w rodzinne strony.


Dubaj krwią zbudowany, Marcin Margielewski, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dubaj krwią zbudowany”, Marcin Margielewski

Porażający los ludzi, którzy poświęcają swoje życie, by inni mogli swoje wieść w luksusie. Biedni, brudni, umęczeni i kompletnie niewidzialni dla bogatych mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj. Setki tysięcy robotników pracujących przy budowie zachwycających świat budynków każdego dnia ryzykują życie w ciężkich warunkach i śmiertelnym upale. Transportowani do pracy jak bydło, mieszkający w przypominających ciężkie więzienie obozach. Tracą zdrowie, a często życie