Uratuj mnie

„Uratuj mnie”, Guillaume Musso


Czy miłość okaże się silniejsza od śmierci? „Uratuj mnie”.

27 maja br. swoje wznowienie miała książka „Uratuj mnie” pióra Guillaume Musso. Miałam to szczęście, że w swoich zbiorach znalazłam wydanie sprzed kilkunastu lat.

Sam, nowojorski lekarz cały czas w żałobie po samobójczej śmierci żony, i Juliette, młoda kobieta, której nie udało się zrealizować marzeń o karierze aktorskiej, spotykają się przypadkiem tuż przed jej powrotem w rodzinne strony. Spędziwszy ze sobą upojny weekend, dochodzą do wniosku, że chyba zakochali się w sobie. Mimo iż żadne z nich nie wierzyło do tej pory w miłość od pierwszego wejrzenia. Problem polega na tym, że stwierdzają to trochę za późno: ona siedzi już w samolocie, mając żal, że on jej nie zatrzymał, a on wraca z lotniska do domu, żałując, że nie powiedział „zostań”. Niebawem Sam dowiaduje się z wiadomości, że samolot, którym leciała ukochana, rozbił się tuż po starcie i nikt nie przeżył.

Niby mnóstwo książek w tym temacie, więc czym mógłby nas dalej Musso zachwycić?

Następnego dnia Sam spotyka w parku tajemniczą kobietę zza światów o imieniu Grace, a wraz z nią strzelaniny, narkotyki czy nadprzyrodzone zdolności. Ma ona dla niego wiadomość – Juliette pozostało tylko kilka dni życia. Kim jest nieznajoma i dlaczego tyle o nich wie? Skąd wzięła noszący datę następnego dnia egzemplarz gazety, informującej o cudownym ocaleniu? Może wszystko jakoś się wyjaśni, a miłość okaże się silniejsza od śmierci?

Musso porusza tutaj motyw przeznaczenia i jego wpływu na ludzie życie. Stawia pytanie, jak wiele zależy od losu, a jak wiele od nas samych. Książka podobała mi się, lekka i przyjemna. W sam raz na po ciężkim dniu.Tytuł: Uratuj mnie
Tytuł oryginału: Sauve-moi
Autor: Guillaume Musso
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 27-05-2020
Data 1. wyd. pol.: 18-06-2007
Data 1. wydania: 01-01-2005
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Marta Radomska

Co o polskim rynku wydawniczym sądzi Marta Radomska?

Z rozmowy z Martą Radomską dowiecie się m.in. co zawdzięcza cyklowi książek o Emilce z Księżycowego Nowiu autorstwa Lucy Maud Montgomery? Za co uwielbia góry? Co łączy pisarkę ze Stephen’em King’iem? A może będzie nam dane przeczytać thriller autorstwa Pani Marty? Zapraszam do lektury.


Afgańska perła

Poruszająca – „Afgańska perła” autorstwa Nadii Hashimi

Bardzo lubię książki, które pokazują życie ludzi w innych zakątkach świata, np. ich kulturę. „Afgańska perła”, to powieść, którą napisała Nadia Hashimi. Tak jak czytamy na okładce, to historia dwóch kobiet, które zmieniły swoje przeznaczenie. Historia poruszająca i dająca do myślenia.