Mała książka o Wielkim Wybuchu - Tony Rothman - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Mała książka o Wielkim Wybuchu”, Tony Rothman


„Mała książka o Wielkim Wybuchu” to książka o kosmologii, o sztuce stawiania pytań o początek, przeszłość i przyszłość Wszechświata i o tym, jak próbujemy na te pytania odpowiadać.

Autor w przystępny i gawędziarski sposób snuje pasjonującą opowieść o naturze otaczającej nas rzeczywistości i o tym, jak staramy się ją poznać i zrozumieć. Jest błyskotliwym przewodnikiem po nierozwiązanych zagadkach współczesnej nauki, z wigorem wprowadza czytelnika w świat tajemniczych zjawisk i teorii, które kształtują nasz dzisiejszy obraz Wszechświata. Czym jest ciemna materia i energia, czy jest możliwe, że poza naszym Wszechświatem istnieje jeszcze wiele innych, czy uda nam się kiedyś stworzyć teorię wszystkiego? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te i mnóstwo podobnych, fascynujących pytań. Przy okazji zdziwisz się, jak lekko i zrozumiale można pisać o skomplikowanych sprawach, i na pewno zachwycisz się pięknem Wszechświata.

Tony Rothman jest amerykańskim fizykiem teoretycznym, wykładowcą i pisarzem. Studiował na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, Uniwersytecie Oksfordzkim, Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym i Uniwersytecie Kapsztadzkim. Specjalizuje się w kosmologii. Wniósł wkład do badań wczesnego Wszechświata, a także czarnych dziur.

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-Ka

Tytuł: Mała książka o Wielkim Wybuchu
Tytuł oryginału: A Little Book about the Big Bang
Autor: Tony Rothman
Gatunek: fizyka, astronomia, popularnonaukowa
Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Data wydania: 20-04-2023
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Urszula Seweryńska, Mariusz Seweryński
Cena rynkowa: 43,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Spowiedź polskiego kata, jerzy andrzejczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla osób o mocnych nerwach – „Spowiedź polskiego kata”, Jerzy Andrzejczak

„Polskiego kata poznałem 15 marca 1985 r. w gabinecie naczelnika Aresztu Śledczego w Poznaniu. Było to tuż przed wykonaniem wyroku kary śmierci na Kazimierzu Polusie. Zbierałem wówczas materiały do reportażu pt. „Morderca u konfesjonału”, przygotowywanego dla „Ekspresu Reporterów”. Wtedy to po raz pierwszy próbowałem namówić kata na udzielenie wywiadu


podsumowanie listopada - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – listopad 2020

I mamy … ponownie 1 grudnia. Jak ten czas szybko leci. Zamieszczam Wam podsumowanie zrecenzowanych w listopadzie książek – dla przypomnienia w jednym miejscu. Skoro już grudzień … to czy udziela Wam się książkowy klimat Świąteczny?