„Z ręką na pulsie”, Rachel Clarke


„Jest czwarta nad ranem, a ja jestem lekarką rezydentką i piszę z weekendowej nocnej zmiany w szanowanym szpitalu klinicznym. Odpowiadałam na wezwania do zatrzymania krążenia, reagowałam na zagrażające życiu krwotoki i wstrząsy septyczne, trzymałam za dłoń młodą kobietę umierającą na raka, usiłowałam pocieszyć jej rodzinę, przemierzyłam mile ciemnych korytarzy, gdzie chwilami chciałam szlochać z wyczerpania, zapomniałam o jedzeniu, zapomniałam o piciu, sięgałam do najgłębszych rezerw posiadanej siły, aby w tę niekończącą się noc móc wciąż dawać moim pacjentom współczucie, życzliwość, a przede wszystkim właściwe leki.

Jak traumatyczne okazuje się rozpoczęcie pracy pełnoetatowego lekarza? Jak wstrząsające jest wkroczenie do świata bólu, straty i traumy? Jak to jest być lekarzem nowicjuszem zmuszonym do podejmowania decyzji, które mogą na zawsze zmienić lub zakończyć czyjeś życie?

Przeciętnemu człowiekowi trudno sobie wyobrazić sytuacje, gdy lekarze walczą o satysfakcjonujące miejsce w hierarchii zawodowej kosztem pacjenta. A ta bitwa toczy się na co dzień…

„Z ręką na pulsie” to niezwykłe wspomnienia wkraczającej w medyczny świat młodej, niedoświadczonej lekarki. Opowieść o tym, jak głód rywalizacji i chęć utrzymania renomowanej pozycji decydują o stanie służby zdrowia. Czy ludzka zawiść i chęć „utarcia nosa” lekarzom nowicjuszom mogą okazać się ważniejsze od zdrowia pacjenta?”

Źródło: Wydawnictwo Feeria Science




Tytuł: Z ręką na pulsie
Tytuł oryginału: Your Life in My Hands
Autor: Rachel Clarke
Wydawnictwo: Feeria Science
Data wydania: 16-10-2019
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

czop w ciele ojczyzny, Krzysztof Kwaśnica, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Czop w ciele ojczyzny”, Krzysztof Kwaśnica

Cichy prowadził pierwszą w Polsce firmę Psychopompos, czyli towarzysz ostatniej podróży. Wieści o tego typu działalności rozchodziły się pocztą pantoflową. Facet potrzyma za rękę, skinie głową, wysłucha nim człowiek odejdzie z tego świata. Często za wsparcie wpisywali go w testamenty. W taki sposób udało mu się zdobyć pokaźny majątek.


Przypowieści piękne brata Jakuba

Lektura obowiązkowa – „Przypowieści piękne brata Jakuba” autorstwa Zbigniewa Jarka

„Jerozolima przed narodzeniem Chrystusa. Jakub, syn Arcykapłana, opuszcza synagogę, żeby głosić prawdę ludziom na ulicy. Mądrość Bożą przekłada na opowiadane przypowieści.”