
„Wrzeciono Boga. Wdowi grosz”, Andrzej H. Wojaczek
Dwudziestolecie międzywojenne. Teofil Kłosek – weteran powstań śląskich, zaprawiony w boju ułan i zasłużony działacz niepodległościowy – jest rozczarowany rzeczywistością wolnej Polski. Nuży go praca szarego robotnika, nie wystarcza spokojne życie u boku ukochanej żony Klary, pali ogień ideałów…
Nad Górny Śląsk nadciąga cień swastyki. Teofil z grupą wiarusów tropi siatkę niemieckich konspiratorów. Kiedy ułańska fantazja i brawura stają się przyczyną tragedii, opętany pragnieniem zemsty Teofil lekceważy wszelkie ostrzeżenia, rzucając na szalę honor, dobre imię i zasady, którym wiernie hołdował.
Wdowi grosz to drugi tom poruszającej, wielowątkowej sagi Wrzeciono Boga zainspirowany prawdziwymi losami śląskiej rodziny. Na kartach powieści ożywają burzliwe czasy śląskich zrywów powstańczych i torowania dróg do wolności. Fabuła koncentruje się wokół cichych bohaterów, którzy do ojczyźnianej skarbony złożyli przysłowiowy wdowi grosz – najcenniejszy dar. To ponadczasowa opowieść o miłości i honorze, wierności ideałom i przyjaźni aż po grób.
W przygotowaniu tom trzeci Jutrznia.
Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina
Tytuł: Wrzeciono Boga. Wdowi grosz
Autor: Andrzej H. Wojaczek
Cykl: Wrzeciono Boga (tom 2)
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 22-03-2022
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 45,00 zł
Patronat medialny bloga
Dodaj komentarz
Czytaj także

Lektura obowiązkowa – „Przypowieści piękne brata Jakuba” autorstwa Zbigniewa Jarka
„Jerozolima przed narodzeniem Chrystusa. Jakub, syn Arcykapłana, opuszcza synagogę, żeby głosić prawdę ludziom na ulicy. Mądrość Bożą przekłada na opowiadane przypowieści.”

Podsumowanie czytelnicze – marzec 2023
Jak na początek miesiąca przystało czas na podsumowanie książek, o których pisałam w marcu. Która książka wzbudziła Wasze największe zainteresowanie? Pochwalcie się też, na jaką książkę najbardziej w marcu czekaliście. „Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie.” – Ralph Waldo Emerson, Myśli.