Blog książkowy - Historia (anty)miłosna - Mój chłopak - Michelle Frances

Historia (anty)miłosna – „Mój chłopak”, Michelle Frances


„Mój chłopak” Michelle Frances to thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszej strony i prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, zaskoczeń i intryg. Autorka, znana m.in. z bestsellerowego thrillera „Ta dziewczyna,” przyciąga nas do historii Amy, kobiety sukcesu, która w obliczu swoich trzydziestych urodzin, mimo spełnienia zawodowego, zaczyna odczuwać pustkę w swoim życiu osobistym.

Autorce udaje się stworzyć postać Amy, która pomimo swojego silnego i niezależnego charakteru, staje się nam bliska i zrozumiała w swojej tęsknocie i zagubieniu. Jednak kiedy budzi się po wypadku i nie pamięta ostatnich sześciu miesięcy swojego życia, odkrywa, że ma chłopaka – idealnego Jacka, który jest lekarzem, pediatrom. Wydaje się on być odpowiedzią na wszystkie marzenia i tęsknoty Amy.

Powieść porusza kwestię pamięci i tożsamości. W miarę jak Amy odkrywa coraz więcej fragmentów z tego zagubionego półrocza, zaczyna wątpić w to, co jest prawdą, a co zmyśleniem. Obecność Jacka wydaje się być jednym wielkim znakiem zapytania, co wprowadza do powieści element tajemnicy.

Elementy iluzji i rzeczywistości, którymi autorka bawi się w fabule, dodają powieści głębi i sprawiają, że czytelnik sam zaczyna zadawać sobie pytania na temat tego, co jest prawdą, a co jest złudzeniem. To zabieg literacki, który nie tylko utrwala napięcie, ale także podnosi poziom zaangażowania czytelnika.

Warto podkreślić, że Frances potrafi zręcznie budować postaci, o czym miałam okazję przekonać się, czytając jakiś czas temu „Córkę”. Bohaterka powieści, Amy rozwija się i ewoluuje w trakcie opowieści, a jej obserwacje i refleksje nad swoim życiem są zarówno autentyczne, jak i relatywizujące dla wielu czytelników.

„Mój chłopak” to wciągający thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu i zaskakuje. Autorka doskonale oddaje klimat malowniczych Alp, tworząc wspaniałą atmosferę i pozwalając czytelnikom przenieść się w urok tego niezwykłego miejsca. Opis chatki u zbocza gór oraz samego otoczenia górskiego jest tak sugestywny, że staje się niemal realny. Klimat Alp jest ważnym elementem tej powieści, ponieważ wpływa na atmosferę i wywołuje uczucia bohaterki. To miejsce pełne piękna i harmonii, ale jednocześnie może budzić poczucie tajemnicy i zagubienia.

Książka jest nie tylko opowieścią o zagubionej pamięci i tożsamości, ale także o ludzkich pragnieniach, tęsknotach i trudnościach z rozróżnieniem rzeczywistości od marzeń. Michelle Frances ponownie udowadnia swoje umiejętności jako autorka thrillerów, tworząc opowieść pełną zwrotów akcji i psychologicznych zagadek.

Tytuł: Mój chłopak
Tytuł oryginału: The Boyfriend
Autor: Michelle Frances
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 06-09-2023
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Maria Frąc
Cena rynkowa: 46,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Młodość w Skarżysku-Ryszard Tomtas-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Młodość w Skarżysku”, Ryszard Tomtas

Pierwsza połowa lat 70-tych w Skarżysku Kamiennej. Wspomnienia z dzieciństwa i etapu dorastania, nie pozbawione ostrej puenty z elementami aluzji. Sytuacje opisane kapitalną, rwaną frazą. Młodość, miasto i bieda, oraz parowozy, których już dzisiaj nie ma. Skarżysko-Kamienna. Tak kiedyś było.


Mroczne tajemnice - „Tabu" autorstwa Bernadety Prandzioch

Mroczne tajemnice – „Tabu” autorstwa Bernadety Prandzioch

Wiktor Janosz, który w związku z problemami rodzinnymi i zawodowymi przeprowadza się do Węgorzewa, gdzie toczy się cała akcja. Rozpoczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym. Pewnego dnia jest świadkiem próby samobójczej jednego z pacjentów – Zygmunta Milewskiego.