Blog książkowy - Historia (anty)miłosna - Mój chłopak - Michelle Frances

Historia (anty)miłosna – „Mój chłopak”, Michelle Frances


„Mój chłopak” Michelle Frances to thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszej strony i prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, zaskoczeń i intryg. Autorka, znana m.in. z bestsellerowego thrillera „Ta dziewczyna,” przyciąga nas do historii Amy, kobiety sukcesu, która w obliczu swoich trzydziestych urodzin, mimo spełnienia zawodowego, zaczyna odczuwać pustkę w swoim życiu osobistym.

Autorce udaje się stworzyć postać Amy, która pomimo swojego silnego i niezależnego charakteru, staje się nam bliska i zrozumiała w swojej tęsknocie i zagubieniu. Jednak kiedy budzi się po wypadku i nie pamięta ostatnich sześciu miesięcy swojego życia, odkrywa, że ma chłopaka – idealnego Jacka, który jest lekarzem, pediatrom. Wydaje się on być odpowiedzią na wszystkie marzenia i tęsknoty Amy.

Powieść porusza kwestię pamięci i tożsamości. W miarę jak Amy odkrywa coraz więcej fragmentów z tego zagubionego półrocza, zaczyna wątpić w to, co jest prawdą, a co zmyśleniem. Obecność Jacka wydaje się być jednym wielkim znakiem zapytania, co wprowadza do powieści element tajemnicy.

Elementy iluzji i rzeczywistości, którymi autorka bawi się w fabule, dodają powieści głębi i sprawiają, że czytelnik sam zaczyna zadawać sobie pytania na temat tego, co jest prawdą, a co jest złudzeniem. To zabieg literacki, który nie tylko utrwala napięcie, ale także podnosi poziom zaangażowania czytelnika.

Warto podkreślić, że Frances potrafi zręcznie budować postaci, o czym miałam okazję przekonać się, czytając jakiś czas temu „Córkę”. Bohaterka powieści, Amy rozwija się i ewoluuje w trakcie opowieści, a jej obserwacje i refleksje nad swoim życiem są zarówno autentyczne, jak i relatywizujące dla wielu czytelników.

„Mój chłopak” to wciągający thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu i zaskakuje. Autorka doskonale oddaje klimat malowniczych Alp, tworząc wspaniałą atmosferę i pozwalając czytelnikom przenieść się w urok tego niezwykłego miejsca. Opis chatki u zbocza gór oraz samego otoczenia górskiego jest tak sugestywny, że staje się niemal realny. Klimat Alp jest ważnym elementem tej powieści, ponieważ wpływa na atmosferę i wywołuje uczucia bohaterki. To miejsce pełne piękna i harmonii, ale jednocześnie może budzić poczucie tajemnicy i zagubienia.

Książka jest nie tylko opowieścią o zagubionej pamięci i tożsamości, ale także o ludzkich pragnieniach, tęsknotach i trudnościach z rozróżnieniem rzeczywistości od marzeń. Michelle Frances ponownie udowadnia swoje umiejętności jako autorka thrillerów, tworząc opowieść pełną zwrotów akcji i psychologicznych zagadek.

Tytuł: Mój chłopak
Tytuł oryginału: The Boyfriend
Autor: Michelle Frances
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 06-09-2023
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Maria Frąc
Cena rynkowa: 46,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo, Lucyna Olejniczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Lucyna Olejniczak, „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo”

Rok 1849. Podczas podroży poślubnej Magda spotyka kobietę, która przepowiada jej, że młoda doktorowa osiągnie swój cel, ale nie będzie szczęśliwa. Na razie jednak wszystkie marzenia się spełniają. Magda ma kochającego męża i własną aptekę. Małżonkowie podejmują jeszcze jedną ważną decyzję, która, jak się okaże, odmieni na zawsze ich życie.


Empatia.

Koniecznie od deski do deski – „Empatia. Poradnik dla wrażliwych” autorstwa Judith Orloff

Judith Orloff, autorka dzisiaj recenzowanej książki jest lekarką a za sobą ma czternaście lat studiów medycznych na USC i UCLA. Z racji tego, że jest osobą empatyczną przez te wszystkie lata wyspecjalizowała się w leczeniu osób takich jak ona – wysoko wrażliwych.