
„Wrona. Szepty zębów”, Margaret Owen
OPIS:
„Pozwól się zabrać w podróż do miejsca, gdzie magia i mity są czymś tak oczywistym jak oddychanie. Bo świat Fe zdecydowanie różni się od naszego… Wyobraź sobie, że musisz żyć w społeczeństwie podzielonym na kasty… że od nich zależy wszystko, co masz. Każda kasta ma własną, unikalną kulturę i sposób działania. Gdybyś przynależał do królewskich Feniksów, wiódłbyś życie w przepychu, jako wojowniczy Jastrząb nieustannie mierzyłbyś się z wyzwaniami i brał udział w walkach, lecz jeśli wywodziłbyś się z kasty Wron… tak jak Fe i jej przyjaciele, byłbyś skazany na pogardę społeczeństwa.
Miłosierne wrony łączą niezwykłe więzi, a ich życie to niekończąca się podróż po Królestwie, podczas której razem stawiają czoła napotkanym trudnościom. Fe przygotowuje się do roli przyszłej przywódczyni, a jedyne, co się dla niej liczy, to dobro Wron. Oto jednak niespodziewanie nadchodzi dzień, gdy wraz ze swoją drużyną Fe wyrusza w szaloną podróż, by ocalić Królestwo. A jej towarzysze wcale nie należą do kasty Wron… Czy uprzedzenia i nienawiść okażą się silniejsze niż dobro Królestwa? Czy w obliczu najgorszego zła bohaterowie znajdą w sobie tyle siły, by się zjednoczyć?
Wrona to opowieść o tym, do czego może doprowadzić dyskryminacja i jak w jej obliczu zacieśniają się więzy między ludźmi. Przekonaj się, ile naszego współczesnego świata jest w tym magicznym uniwersum…”
Źródło: Feeria Young
Tytuł: Wrona
Tytuł oryginału: The Merciful Crows
Autor: Margaret Owen
Cykl: The Merciful Crow (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 03-06-2020
Ilość stron: 450
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 44,90 zł
Patronat medialny bloga
Dodaj komentarz
Czytaj także

Alex Marwood ze swoją najnowszą powieścią – „Zatruty ogród”
Poznajemy tutaj losy rodzeństwa: Romy, Ilo i Eden. Siostrzeńców naszej bohaterki Sarah. Dzieci zostały znalezione na farmie, gdzie dokonano masowego samobójstwa – 150 osób. Jak się okazało, była to sekta. Sarah nie mając pojęcia o wychowywaniu dzieci, postanawia wziąć ich pod swoją opiekę, aby nie mieć wyrzutów sumienia przed zmarłą siostrą.

„Trzykrotki”, Katarzyna Kielecka
Tytułowe Trzykrotki, czyli Kamilla, Aleksandra i Katarzyna, przyjaźnią się od czasów liceum i wspólnie marzą o wielkiej podróży. Wciąż czują się młode duchem i miewają szalone pomysły. Jedynie niekiedy przesadnie troszczą się o dzieci, które zdążyły dorosnąć. W dniu sześćdziesiątych urodzin Kasiuli postanawiają zdobyć Kilimandżaro, lecz los płata im figla i zamiast do Afryki wyruszają kamperem przez Alpy na pełną wyzwań