Umrzeć na swoich zasadach. Cała prawda o medycznie wspomaganej śmierci - dr Stefanie Green - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Umrzeć na swoich zasadach. Cała prawda o medycznie wspomaganej śmierci”, dr Stefanie Green


Wyjątkowe i pełne empatii wspomnienia kanadyjskiej lekarki, która jako jedna z pierwszych w swoim kraju zaczęła pomagać pacjentom u schyłku życia, chcącym poddać się procedurze medycznie wspomaganej śmierci.

Dr Stefanie Green od 2016 roku przeciera szlaki w dziedzinie MAiD (od ang. medical assistance in dying). W swych wspomnieniach ujawnia powody, dla których pacjenci chcą się poddać medycznie wspomaganej śmierci, opisuje, jak wygląda cały proces prowadzący do procedury, oraz na czym ona polega. Opowiada także o reakcjach wszystkich zaangażowanych osób, o tym, jakie to uczucie: poddawać pacjenta ewaluacji, informować go, że zakwalifikował się do MAiD, i podawać śmiercionośne leki.

Na wskroś autentyczna i przesycona emocjami książka Stefanie Green rzuca światło na mnóstwo osobistych, zawodowych i praktycznych kwestii związanych z medycznie wspomaganą śmiercią. Autorka zaprasza czytelników do swojego gabinetu, sal szpitalnych, mieszkań i domów, oddając głos swoim pacjentom, kolegom po fachu i aktywistom.

Książka „Umrzeć na swoich zasadach” zmieni sposób, w jaki ludzie myślą o swoich wyborach u schyłku życia, i pokaże, że medycznie wspomaga śmierć dotyczy nie tyle odchodzenia, ile tego, jak pragniemy żyć.

Źródło: Wydawnictwo Mova

Tytuł: Umrzeć na swoich zasadach. Cała prawda o medycznie wspomaganej śmierci
Tytuł oryginału: This Is Assisted Dying: A Doctor’s Story of Empowering Patients at the End of Life
Autor: dr Stefanie Green
Gatunek: reportaż
Wydawnictwo: Mova
Data wydania: 23-11-2022
Ilość stron: 392
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Urszula Gardner


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zaczytanyksiazkoholik.pl-Książki-których-nie-było.-Spalone-arcydzieła-i-stracone-szanse.jpg

Książki, których nie było. Spalone arcydzieła i stracone szanse

Niektóre takie historie mają happy end, różne rzeczy odnajdują się po latach, jak chociażby powtykane między bastylskie ściany niesławne „Sto dwadzieścia dni Sodomy. Ale już spopielonego pierwszego szkicu „Doktora Jekylla i pana Hyde’a” posklejać się nie dało.


Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie -Halszka Witkowska-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Ta książka zostaje na długo w pamięci – „Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie”, Halszka Witkowska

„Daj sobie szansę. Daj sobie czas. Pomyśl o swoich bliskich. Daj szansę, aby oni pomogli Tobie. Jeśli nie chcesz się z nimi dzielić swoimi problemami – poszukaj pomocy. Daj szansę życiu, bo