Adwokat

„Adwokat”, Michael Connelly


Książka Michaela Connelly „Adwokat” to kolejna pozycja prawnicza, można nawet rzec thriller prawniczy. Chyba dość mocno lubię taką tematykę. Tym razem świat analizujemy oczami „dzielnego” obrońcy różnorakich, byle wypłacalnych, przestępców (dealerów narkotyków, recydywistów, pijanych kierowców) – adwokata Michaela Hallera. Michael swoją kancelarię prowadzi w lincolnie, którym podróżuje między wydziałami sądu. Aż dziwne, że nie posiada „normalnej” kancelarii, tylko zamieścił ją w aucie. W książce jest wytłumaczone, dlaczego Michael prowadzi biuro w taki, a nie inny sposób. Jeśli interesuje Cię praca adwokata, przebieg prowadzonych spraw a w dodatku wszystko w tak dziwnym biurze to pozycja dla Ciebie.

Opis: „Mickey Haller, tytułowy „Lincoln Lawyer”, to adwokat, którego biuro mieści się głównie na tylnym siedzeniu jednego z jego czterech samochodów marki Lincoln. Prawnik, który przemieszcza się między oddalonymi od siebie wydziałami sądu w Los Angeles, podejmuje się obrony klientów różnego pokroju. Są wśród nich pijani kierowcy, recydywiści, dilerzy narkotyków… Dla Hallera prawo jest rzadko kwestią winy i niewinności – to tylko negocjacje i manipulacja. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach w grę wchodzi sprawiedliwość. Playboy z Beverly Hills, aresztowany za zaatakowanie poznanej w barze kobiety, wybiera sobie na obrońcę Hallera i Mickey po raz pierwszy od wielu lat zdobywa zamożnego klienta, marzenie każdego adwokata. Początkowo Hallerowi sprawa wydaje się najprostszą, z jaką miał do czynienia w swojej karierze. Kiedy jednak bliska mu osoba zostaje zamordowana, Mickey odkrywa, że właśnie zetknął się ze złem w najczystszej postaci, złem czystym jak płomień. By ratować własne życie, musi zaufać instynktowi i użyć wszelkiej znanej mu taktyki.”

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Tytuł: Adwokat
Tytuł oryginału: The Loincoln Lawyer
Autor: Michael Connelly
Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 29,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

„Pętliczek", Piotr Brencz

„Pętliczek”, Piotr Brencz

„Pętliczek” to oszczędna i balansująca na granicy obnażenia proza, która pod płaszczykiem starej jak świat historii złamanego serca, pyta czy w swoim doświadczeniu jesteśmy wyjątkowi czy pospolici. Spokojne życie u jej boku. Rutyna. Ziarno niepewności, które kiełkuje coraz wyżej. Chęć zmian i gorzkie rozczarowanie, gdy te nastają. Nowa rzeczywistość a w niej samotność, która dzień po dniu niepostrzeżenie rozrasta się jak nowotwór.


Zamiana

„Zamiana”, Beth O’Leary

Leena, która kompletnie nawaliła podczas ważnej prezentacji, jest zmuszona do dwumiesięcznego urlopu. Choć od dawna skupiała się wyłącznie na pracy, perspektywa wolnego czasu wcale jej nie cieszy. Jej porzucona przez męża babcia, Eileen, postanawia znaleźć sobie towarzysza. Niekoniecznie na całe życie – zadowoli się wieczorami… czy raczej nocami. Niestety, w najbliższej okolicy nie ma odpowiednich kandydatów.