Adwokat

„Adwokat”, Michael Connelly


Książka Michaela Connelly „Adwokat” to kolejna pozycja prawnicza, można nawet rzec thriller prawniczy. Chyba dość mocno lubię taką tematykę. Tym razem świat analizujemy oczami „dzielnego” obrońcy różnorakich, byle wypłacalnych, przestępców (dealerów narkotyków, recydywistów, pijanych kierowców) – adwokata Michaela Hallera. Michael swoją kancelarię prowadzi w lincolnie, którym podróżuje między wydziałami sądu. Aż dziwne, że nie posiada „normalnej” kancelarii, tylko zamieścił ją w aucie. W książce jest wytłumaczone, dlaczego Michael prowadzi biuro w taki, a nie inny sposób. Jeśli interesuje Cię praca adwokata, przebieg prowadzonych spraw a w dodatku wszystko w tak dziwnym biurze to pozycja dla Ciebie.

Opis: „Mickey Haller, tytułowy „Lincoln Lawyer”, to adwokat, którego biuro mieści się głównie na tylnym siedzeniu jednego z jego czterech samochodów marki Lincoln. Prawnik, który przemieszcza się między oddalonymi od siebie wydziałami sądu w Los Angeles, podejmuje się obrony klientów różnego pokroju. Są wśród nich pijani kierowcy, recydywiści, dilerzy narkotyków… Dla Hallera prawo jest rzadko kwestią winy i niewinności – to tylko negocjacje i manipulacja. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach w grę wchodzi sprawiedliwość. Playboy z Beverly Hills, aresztowany za zaatakowanie poznanej w barze kobiety, wybiera sobie na obrońcę Hallera i Mickey po raz pierwszy od wielu lat zdobywa zamożnego klienta, marzenie każdego adwokata. Początkowo Hallerowi sprawa wydaje się najprostszą, z jaką miał do czynienia w swojej karierze. Kiedy jednak bliska mu osoba zostaje zamordowana, Mickey odkrywa, że właśnie zetknął się ze złem w najczystszej postaci, złem czystym jak płomień. By ratować własne życie, musi zaufać instynktowi i użyć wszelkiej znanej mu taktyki.”

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Tytuł: Adwokat
Tytuł oryginału: The Loincoln Lawyer
Autor: Michael Connelly
Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 29,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Przewodnik po świecie suplementów

Jak wspomóc leczenie – „Przewodnik po świecie suplementów”, dr Mark Moyad

Autor stworzył bardzo interesującą książkę koncentrującą się wspomaganiu leczenia ponad 100 różnych chorób i dolegliwości – właśnie z wykorzystaniem suplementów


Ludzie potrafią Latać

Dla każdego coś dobrego – „Ludzie potrafią latać”

Małe przyjemności mają wielką moc. Dzisiaj mam dla Was książkę, która stanowi zbiór 10-ciu opowiadań, „Ludzie potrafią latać”. Każde opowiadanie dotyczy innych historii, osób, wyciągamy z nich różne morały. Z uwagi na to, że są one stosunkowo krótkie, co chwila wpadamy w inną historię i żyjemy życiem bohaterów.