Adwokat

„Adwokat”, Michael Connelly


Książka Michaela Connelly „Adwokat” to kolejna pozycja prawnicza, można nawet rzec thriller prawniczy. Chyba dość mocno lubię taką tematykę. Tym razem świat analizujemy oczami „dzielnego” obrońcy różnorakich, byle wypłacalnych, przestępców (dealerów narkotyków, recydywistów, pijanych kierowców) – adwokata Michaela Hallera. Michael swoją kancelarię prowadzi w lincolnie, którym podróżuje między wydziałami sądu. Aż dziwne, że nie posiada „normalnej” kancelarii, tylko zamieścił ją w aucie. W książce jest wytłumaczone, dlaczego Michael prowadzi biuro w taki, a nie inny sposób. Jeśli interesuje Cię praca adwokata, przebieg prowadzonych spraw a w dodatku wszystko w tak dziwnym biurze to pozycja dla Ciebie.

Opis: „Mickey Haller, tytułowy „Lincoln Lawyer”, to adwokat, którego biuro mieści się głównie na tylnym siedzeniu jednego z jego czterech samochodów marki Lincoln. Prawnik, który przemieszcza się między oddalonymi od siebie wydziałami sądu w Los Angeles, podejmuje się obrony klientów różnego pokroju. Są wśród nich pijani kierowcy, recydywiści, dilerzy narkotyków… Dla Hallera prawo jest rzadko kwestią winy i niewinności – to tylko negocjacje i manipulacja. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach w grę wchodzi sprawiedliwość. Playboy z Beverly Hills, aresztowany za zaatakowanie poznanej w barze kobiety, wybiera sobie na obrońcę Hallera i Mickey po raz pierwszy od wielu lat zdobywa zamożnego klienta, marzenie każdego adwokata. Początkowo Hallerowi sprawa wydaje się najprostszą, z jaką miał do czynienia w swojej karierze. Kiedy jednak bliska mu osoba zostaje zamordowana, Mickey odkrywa, że właśnie zetknął się ze złem w najczystszej postaci, złem czystym jak płomień. By ratować własne życie, musi zaufać instynktowi i użyć wszelkiej znanej mu taktyki.”

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Tytuł: Adwokat
Tytuł oryginału: The Loincoln Lawyer
Autor: Michael Connelly
Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 29,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Połączenie kryminału z czarną komedią - „Zaginięcie Stephanie Mailer", Joël Dicker

Połączenie kryminału z czarną komedią – „Zaginięcie Stephanie Mailer”, Joël Dicker

„Połączenie klasycznej powieści kryminalnej z czarną komedią w stylu filmów braci Coen.” 30 lipca 1994 wraz z całą rodziną zostaje zamordowany burmistrz miasta Orphea. Ginie także przypadkowy przechodzień, świadek zbrodni. Morderstwo ma miejsce w dniu otwarcia festiwalu dla wielbicieli teatru. Sprawę prowadzi


Droga Icemana, Wim Hof, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Droga Icemana. Metoda Wima Hofa. Ćwiczenia oddechowe, trening z zimnem oraz praca z umysłem”, Koen De Jong, Wim Hof

Wim Hof to holenderski rekordzista, znany jako „Człowiek lodu” (z ang. „Iceman”), który zasłynął ze względu na swoją zdolność kontroli temperatury ciała i odporność na ekstremalne zimno.