Skarb Królowej - Rafał Zalewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Skarb Królowej”, Rafał Zalewski


Młody kowal sprzedaje swoją kuźnię. W poszukiwaniu lepszego zarobku przeprowadza się do Chęcin. Serafin zatrudnia pomocnika i szybko rozkręca biznes. Doskonale zna metale i ich właściwości, dlatego otrzymuje nietypowe zlecenia. W praktyce wykorzystuje również swoją wiedzę alchemiczną.

Jego sława zatacza coraz szersze kręgi. Pewnego dnia zostaje wezwany przed oblicze lokalnego barona. Ten prosi go o podrobienie niezwykle cennego i pięknego naszyjnika. Choć baron Czarnocki zasłania się potrzebami żony obawiającej się kradzieży oryginału, Serafin odmawia.

Nie wie jednak, że jego niedoszły zleceniodawca dysponuje większymi możliwościami niż uczciwy kowal. Serafinowi przyjdzie zmierzyć się z własną legendą groźnego czarnoksiężnika odprawiającego mroczne rytuały ku czci szatana. Czy w tej legendzie tkwi ziarno prawdy? Czy rzeczywiście Serafin potrafi rzucać potężne zaklęcia? Czy uda mu się przechytrzyć barona?

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Tytuł: Skarb Królowej
Autor: Rafał Zalewski
Gatunek: historyczne fantasy
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 28-06-2023
Ilość stron: 166
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Joanna Parasiewicz, Mistytfikator, zaczytanyksiazkoholik.pl

Joanna Parasiewicz, „Mistyfikator”

Fascynująca opowieść o dążeniu za wszelką cenę do lepszego życia. Opowieść o inności, odrzuceniu i samotności, talencie, pasji i namiętności, która tworzy i niszczy. A w tle barwny obraz wielokulturowego Lwowa i Berlin szalonych lat 20. początku XX wieku. Prawdy nie ukryje żadna maska


Sztuka dawania prezentów, Anna Szczęsna, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Sztuka dawania prezentów”, Anna Szczęsna

Na prośbę owdowiałej babki cała rodzina przyjeżdża do otoczonego malowniczym lasem drewnianego domu, by wspólnie spędzić święta i sylwestrową noc. Odcięci od świata i skazani na swoje towarzystwo, początkowo sceptycznie odnoszą się do pomysłu nestorki rodu, traktując go jako fanaberię starszej, samotnej kobiety. Skłócone od lat siostry nie mogą nawiązać nici porozumienia, a atmosfera gęstnieje niemal z godziny na godzinę.