Skarb Królowej - Rafał Zalewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Skarb Królowej”, Rafał Zalewski


Młody kowal sprzedaje swoją kuźnię. W poszukiwaniu lepszego zarobku przeprowadza się do Chęcin. Serafin zatrudnia pomocnika i szybko rozkręca biznes. Doskonale zna metale i ich właściwości, dlatego otrzymuje nietypowe zlecenia. W praktyce wykorzystuje również swoją wiedzę alchemiczną.

Jego sława zatacza coraz szersze kręgi. Pewnego dnia zostaje wezwany przed oblicze lokalnego barona. Ten prosi go o podrobienie niezwykle cennego i pięknego naszyjnika. Choć baron Czarnocki zasłania się potrzebami żony obawiającej się kradzieży oryginału, Serafin odmawia.

Nie wie jednak, że jego niedoszły zleceniodawca dysponuje większymi możliwościami niż uczciwy kowal. Serafinowi przyjdzie zmierzyć się z własną legendą groźnego czarnoksiężnika odprawiającego mroczne rytuały ku czci szatana. Czy w tej legendzie tkwi ziarno prawdy? Czy rzeczywiście Serafin potrafi rzucać potężne zaklęcia? Czy uda mu się przechytrzyć barona?

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Tytuł: Skarb Królowej
Autor: Rafał Zalewski
Gatunek: historyczne fantasy
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 28-06-2023
Ilość stron: 166
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Śmiertelne kłamstwa

„Śmiertelne kłamstwa”, Sarah A. Denzil

Dziesięć lat temu w cichym Buckthorpe zaginął chłopak, Samuel Murray. Od tamtej pory nikt go nie widział. Rosie Sharpe opłakiwała zaginięcie przyjaciela przez wiele tygodni, ale jej młodsza siostra, Heather, wie, że łzy Rosie skrywały prawdę. Tej samej nocy, której zaginął Samuel, Heather widziała siostrę wślizgującą się przez okno z powrotem do ich wspólnej sypialni


Noce w Rodanthe, Nicholas Sparks, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Noce w Rodanthe”, Nicholas Sparks

Nigdy nie jest za późno na drugą szansę… Historia czułej miłości, radości, nadziei, poświęcenia i… przebaczenia. Nicholas Sparks po raz kolejny przypomina, że miłość jest możliwa w każdym wieku i często przychodzi, kiedy najmniej się jej spodziewamy… Rodanthe. Nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko – miłości…