Skarb Królowej - Rafał Zalewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Skarb Królowej”, Rafał Zalewski


Młody kowal sprzedaje swoją kuźnię. W poszukiwaniu lepszego zarobku przeprowadza się do Chęcin. Serafin zatrudnia pomocnika i szybko rozkręca biznes. Doskonale zna metale i ich właściwości, dlatego otrzymuje nietypowe zlecenia. W praktyce wykorzystuje również swoją wiedzę alchemiczną.

Jego sława zatacza coraz szersze kręgi. Pewnego dnia zostaje wezwany przed oblicze lokalnego barona. Ten prosi go o podrobienie niezwykle cennego i pięknego naszyjnika. Choć baron Czarnocki zasłania się potrzebami żony obawiającej się kradzieży oryginału, Serafin odmawia.

Nie wie jednak, że jego niedoszły zleceniodawca dysponuje większymi możliwościami niż uczciwy kowal. Serafinowi przyjdzie zmierzyć się z własną legendą groźnego czarnoksiężnika odprawiającego mroczne rytuały ku czci szatana. Czy w tej legendzie tkwi ziarno prawdy? Czy rzeczywiście Serafin potrafi rzucać potężne zaklęcia? Czy uda mu się przechytrzyć barona?

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Tytuł: Skarb Królowej
Autor: Rafał Zalewski
Gatunek: historyczne fantasy
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 28-06-2023
Ilość stron: 166
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zagrajmy w butelkę-Ian Rankin-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zagrajmy w butelkę”, Ian Rankin

„Zagrajmy w butelkę” to czwarta powieść z inspektorem Johnem Rebusem. Seks może zniszczyć nawet najbardziej obiecującego polityka. A polityka może być zabójcza. Po policyjnym nalocie na ekskluzywny dom publiczny w Edynburgu wybucha skandal obyczajowy. Podczas gdy dziennikarze zacierają ręce, zachwyceni smakowitymi kąskami, które mogą opublikować, bywalcy niesławnego przybytku mają się z pyszna. Zwłaszcza jeden


Wywiad - Joanna Lampka

Jaką umiejętność chciałaby opanować do perfekcji Joanna Lampka?

Joanna Lampka, autorka serii „Mistrz Gry” oraz specjalistka od Szwajcarii prowadząca bloga blabliblu.pl opowiada o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem, co ją „nudzi” w ludziach, czy np. to, dlaczego lubi słuchać nadinterpretacji swoich historii.