Hotel Magnifique - Emily J. Taylor - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Będziesz marzyć, by „Hotel Magnifique” nigdy się nie skończył!


Bohaterką powieści jest Jani. Nastolatka marzy o tym, aby uwolnić się od ciężkiej pracy w garbarni, mimo iż dzięki niej ma wraz z młodszą siostrą, za co żyć. Praca nie jest jedynym problemem dziewczyny, jest nim również miasteczko Durc, którego nie cierpi.

Raz na dziesięć lat każdą miejscowość odwiedza Hotel Magnifique. Jest to magiczne miejsce, pełne tajemnic. Wiele osób chce w nim pracować, a gościem ma okazję być tylko zamożny człowiek. Jani marzy, by się do niego dostać, niestety brak pieniędzy uniemożliwia im dostanie się do niego w roli gości, więc stara się, aby wraz z siostrą otrzymać tam pracę.

Nastolatka szybko zauważa, że nic w nim nie jest takie, jakie mogłoby się wydawać. Przepych skrywa wiele ponurych sekretów, a kontraktu, który podpisują goście i pracownicy nie da się ot tak zerwać. Poznaje tam wiele osób, lecz mało kto jest jej przychylny i skory do rozmów. Jest jednak tego wytłumaczenie, które niestety dziewczynę bardzo zaskakuje i wprowadza w zawód, gdyż inaczej sobie to wszystko wyobrażała. Magia jest odczuwalna na każdym kroku. Jest jednak ktoś, na kogo pomoc i poniekąd przyjaźń może liczyć. Mowa o mężczyźnie o imieniu Bel. To właśnie z nim Jani ma zamiar rozwikłać tajemnice hotelu i dowiedzieć się prawdy, o co w tym wszystkim chodzi. Zosa, siostra Jani zapłaci za to największą cenę.

„Hotel Magnifique” to powieść z gatunku fantastyki, skierowana do młodzieży. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby po lekturę młodzieżową sięgali również dorośli. Ja czynię to z wielką radością, gdyż taka lektura niesie za sobą sporo nauk, wniosków … Czytając, od samego początku dajemy się wciągnąć w opowieść, którą na kartach książki przedstawia nam Emily J. Taylor. Autorka wzbudza w czytelnikach zaciekawienie, ekscytację, niepokój, strach, radość, wzruszenie i nadzieję. Dopingowałam Jani w jej śledztwie, momentami bardzo się bałam o jej los, kiedy zostawała złapana na tym, czego robić nie powinna. Akcja jest dynamiczna z emocjonującymi scenami, które utrzymają czytelnika w napięciu. Niezwykły świat, który zaserwowała nam pisarka, pozwala na ucieczkę od rzeczywistości. Utożsamiamy się z niektórymi bohaterami i staramy się zrozumieć ich dylematy, wyzwania czy postępowania. Jeśli szukacie magii i nieczystej do końca gry bohaterów to „Hotel Magnifique” sprawdzi się idealnie.

Tytuł: Hotel Magnifique
Tytuł oryginału: Hotel Magnifique
Autor: Emily J. Taylor
Gatunek: fantasy, science fiction, literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Feeria Young
Data wydania: 07-12-2022
Ilość stron: 446
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Agnieszka Miklis, Pstrągi, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pstrągi”, Agnieszka Miklis

Młode małżeństwo zatrudnia opiekunkę do dziecka: atrakcyjną, choć nieco ekscentryczną Karolinę. Wkrótce potem matka dziecka umiera. Sekcja zwłok ujawnia, że została zamordowana, a poszlaki wskazują na nianię. Do akcji wkracza Roswita Rein, znana ze „Wściekłej skóry” detektywka amatorka, która zdążyła zaprzyjaźnić się z dziewczyną i nie wierzy w jej winę.


Najbliższa rodzina - Kia Abdullah - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Najbliższa rodzina”, Kia Abdullah

Pewnego letniego dnia najgorszy koszmar staje się prawdą. Tragiczna w skutkach pomyłka zniszczy o wiele więcej niż jedno istnienie. Leila Syed odbiera telefon, który na zawsze odmieni jej życie. Głos Andrew, jej szwagra, przepełnia panika. Max, siostrzeniec Leili, od rana powinien być w żłobku, ale nie ma go tam. Tego dnia w ogóle tam nie dotarł. Leila czuje, jak jej serce przestaje na moment bić. To ona miała zawieźć chłopca,