Sixteen Souls - Rosie Talbot - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Sixteen Souls”, Rosie Talbot


„Sixteen Souls” to młodzieżowa powieść grozy i romans fantasy w jednym. Połączenie zapierającej dech w piersiach przygody i romantycznych uniesień serca! W nawiedzonym Yorku nawet śmierć ma się czego bać.

Szesnastoletni Charlie ma w życiu same problemy. Jest jasnowidzem w Yorku, najbardziej nawiedzonym mieście w Europie, a wszyscy jego przyjaciele są duchami. W sferze uczuć też nie idzie mu najlepiej – obiekt jego westchnień znów spotyka się z kimś innym.

Jakby tego było mało, sławne zjawy zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach z ulic i zaułków Yorku. Charlie nie chce się w to mieszać, ale Sam, nowy – i okropnie irytujący! – jasnowidz w mieście, koniecznie chce, by razem sprawdzili, kto, lub co, za tym stoi.

Gdy duch, któremu Charlie wiele zawdzięcza, także znika bez śladu, chłopak nie ma wyboru, musi stawić czoła cieniom. I rodzącemu się uczuciu do Sama. Chłopcy powinni być gotowi, by zaryzykować wszystko dla duchów Yorku, bo ich przeciwnik nie zawaha się przed niczym, by wcielić w życie swój mroczny plan. Stawką jest życie pozagrobowe, a czasu jest coraz mniej…

  • Rosie Talbot jest zaangażowaną i uwielbianą BookTokerką ze125 tysiącami followersów i prawie 4 milionami lajków na koncie.
  • SixteenSouls ma już ponad 1,5 miliona odsłon na TikToku, a ta liczba ciągle rośnie.
  • Powieść Sixteen Soulsma już grupę tysiąca oddanych czytelników na Goodreadsie – jeszcze przed oficjalną publikacją.
  • Idealna dla fanów Jonathana Strouda, Kendare Blake, Cassandry Clare i V.E. Schwab.
  • „Heartstopper z duchami” – takie porównanie przewija się na Tok-Toku.
  • Dla wielbicieli powieści Young Adult z intrygującą zagadką fabularną, starannie wykreowanym światem przedstawionym i fantastyczną różnorodnością postaci.
  • Jeśli spodobał wam się serial „Lockwood i spółka” na Netflixie, a teraz chcecie więcej i lepiej, to Sixteen Souls jest właśnie dla was!

Źródło: Wydawnictwo Albatros

Tytuł: Sixteen Souls
Tytuł oryginału: Sixteen Souls
Autor: Rosie Talbot
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 25-10-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Robert Waliś
Cena rynkowa: 45,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyspa Kociej Mgły-Agnieszka Zamojska-zaczytanyksiazkoholik.pl

Wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci – „Wyspa Kociej Mgły” autorstwa Agnieszki Zamojskiej

„„Wyspa Kociej Mgły” to wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci. To pełna magii, humoru i ukrytych znaczeń opowieść o podróży do niezwykłych krain. Przygody bohaterów pobudzają do refleksji, do zrozumienia naturalnych praw rządzących światem, a także głębokiego poznania siebie. To książka o odwadze,


Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia", Paweł Kopijer

Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia”, Paweł Kopijer

„Na piaszczystej ziemi Słonecznych Równin stają naprzeciw siebie dwie potężne armie. Zakuci w stal ogromni Orogonowie, wspierani przez hordy Arrakinów, Srebrne Kolce, a nawet mityczne Wyrny, runą z furią na wojska sprzymierzonych ras ludzi, Ghallów i Myriadów. Syn Nocy stoczy śmiertelny bój ze Słoneczną Panią. Co wyznaczy przyszłość Amadal: demoniczna moc Burghalla