Mistrz gry - joanna Lampka - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

To już koniec – „Mistrz Gry” autorstwa Joanny Lampki


„Mistrz Gry” to ostatni tom, czwarty, serii o tym samym tytule „Mistrz Gry”. Wcześniejsze tomy to I – „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”, II – „Pan Kamienia Wschodu” oraz III – „Królowa Dzikusów”. Nie chcę się skupiać stricte tylko na czwartym tomie, tylko postaram się całościowo przedstawiać Wam całą serię.

Śmierć za honor była jedną z najbardziej cenionych wartości w Królestwie Żeglarzy.

Cała seria rozpoczyna się od tego, że Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Jest to niemal samobójcza misja, ale dziewczyna zrobi wszystko, aby dopiąć swego. Przez całą serię widzimy, jak Aline dojrzewa, zmienia się. To, co dla mnie, jako czytelnika jest niezwykle ważne, to aby widzieć, jak w bohaterach następują zmiany, nawet jeśli nie zawsze na lepsze. Na drodze Aline pojawiają się problemy, często musi coś poświęcić, by mogła pójść dalej. Joanna Lampka daje nam w serii sporo wątków romantycznych i oczywiście magii.

Czy każda wiedza jest warta poznania? A co, jeśli odkryty sekret zmieni wszystko, w co wierzymy, zniszczy podstawy naszego jestestwa, sprawi, że osoby, które miały być dla nas oparciem, staną się największymi wrogami?

„Mistrz Gry” to seria pełna intryg, zdrad, romansów i brutalnych bitew. Jak na fantastykę przystało, akcja serii rozgrywa się w fikcyjnym świecie, który ma wiele niewiadomych. Seria cechuje się dużą liczbą postaci, z których każda ma swoją własną historię i motywacje. Część z nich to bohaterowie, których polubiłam, a część to antagoniści, którzy mnie irytowali. Jednak nikt nie jest do końca czarno-biały, co sprawia, że seria jest bardziej realistyczna, nieprzewidywalna i emocjonująca. Bohaterowie, którzy przewijają się przez całą serię, są pełni złożonych motywacji i uczuć, a ich relacje są często pełne napięcia i emocji.

Jednym z najsilniejszych elementów cyklu jest sposób, w jaki Joanna Lampka podejmuje tematy, takie jak wojna, polityka, moralność, rodzinne relacje, honor i zdrada. Nie boi się ona pokazywać brutalności i krwawości, a jej postacie zwykle nie są czarno-białe, ale pełne odcieni szarości. Jeśli szukacie książek z gatunku fantastyki, to moim zdaniem warto zainteresować się cyklem „Mistrz Gry”.

Tytuł: Mistrz Gry
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 4)
Gatunek: fantasy, science fiction, fantastyka
Wydawnictwo BookEdit
Data wydania: 10-02-2023
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bez planu B, zaczytanyksiazkoholik.pl, Wioletta Piasecka

Nowa powieść Wioletty Piaseckiej – „Bez planu B”

„Nowa, dynamiczna, pełna polotu, a jednocześnie refleksyjna powieść Wioletty Piaseckiej Bez planu B pokazuje, że trzeba zaufać życiu. To ono pisze najlepsze scenariusze. Wyrzucając nas z siodła, daje szansę na poznanie prawdy o sobie, a niekiedy na znalezienie szczęścia – czasem na innym kontynencie, a czasem we własnym domu”.


Okudżawa, Dmitrij Bykow, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Okudżawa. Życie, piosenki, legenda” autorstwa Dmitrija Bykowa

Chociaż od lat sześćdziesiątych piosenki Okudżawy (1924–1997) cieszą się w Polsce niezmiennym powodzeniem, prawie nic nie wiemy o życiu ich autora. Sam starał się mówić o nim jak najmniej. A jest to życiorys tragiczny, będący odzwierciedleniem całej epoki porewolucyjnej Rosji od lat represji stalinowskich po epokę „zastoju” Breżniewa i upadek ZSRR.