Mistrz gry - joanna Lampka - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

To już koniec – „Mistrz Gry” autorstwa Joanny Lampki


„Mistrz Gry” to ostatni tom, czwarty, serii o tym samym tytule „Mistrz Gry”. Wcześniejsze tomy to I – „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”, II – „Pan Kamienia Wschodu” oraz III – „Królowa Dzikusów”. Nie chcę się skupiać stricte tylko na czwartym tomie, tylko postaram się całościowo przedstawiać Wam całą serię.

Śmierć za honor była jedną z najbardziej cenionych wartości w Królestwie Żeglarzy.

Cała seria rozpoczyna się od tego, że Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Jest to niemal samobójcza misja, ale dziewczyna zrobi wszystko, aby dopiąć swego. Przez całą serię widzimy, jak Aline dojrzewa, zmienia się. To, co dla mnie, jako czytelnika jest niezwykle ważne, to aby widzieć, jak w bohaterach następują zmiany, nawet jeśli nie zawsze na lepsze. Na drodze Aline pojawiają się problemy, często musi coś poświęcić, by mogła pójść dalej. Joanna Lampka daje nam w serii sporo wątków romantycznych i oczywiście magii.

Czy każda wiedza jest warta poznania? A co, jeśli odkryty sekret zmieni wszystko, w co wierzymy, zniszczy podstawy naszego jestestwa, sprawi, że osoby, które miały być dla nas oparciem, staną się największymi wrogami?

„Mistrz Gry” to seria pełna intryg, zdrad, romansów i brutalnych bitew. Jak na fantastykę przystało, akcja serii rozgrywa się w fikcyjnym świecie, który ma wiele niewiadomych. Seria cechuje się dużą liczbą postaci, z których każda ma swoją własną historię i motywacje. Część z nich to bohaterowie, których polubiłam, a część to antagoniści, którzy mnie irytowali. Jednak nikt nie jest do końca czarno-biały, co sprawia, że seria jest bardziej realistyczna, nieprzewidywalna i emocjonująca. Bohaterowie, którzy przewijają się przez całą serię, są pełni złożonych motywacji i uczuć, a ich relacje są często pełne napięcia i emocji.

Jednym z najsilniejszych elementów cyklu jest sposób, w jaki Joanna Lampka podejmuje tematy, takie jak wojna, polityka, moralność, rodzinne relacje, honor i zdrada. Nie boi się ona pokazywać brutalności i krwawości, a jej postacie zwykle nie są czarno-białe, ale pełne odcieni szarości. Jeśli szukacie książek z gatunku fantastyki, to moim zdaniem warto zainteresować się cyklem „Mistrz Gry”.

Tytuł: Mistrz Gry
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 4)
Gatunek: fantasy, science fiction, fantastyka
Wydawnictwo BookEdit
Data wydania: 10-02-2023
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Joanna Tekieli, Szlak srebrnych mgieł, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Szlak Srebrnych Mgieł”, Joanna Tekieli

Co noc Beata śni, że razem z mężem przemierzają urzekający Szlak Srebrnych Mgieł. Wreszcie kobieta podejmuje wyzwanie i wyrusza w podróż, by w rocznicę ślubu stanąć nad Kruczym Wąwozem. Czy starczy jej odwagi i determinacji, by osiągnąć cel? Czy na szlaku odnajdzie wewnętrzny spokój?


Reder 44-Piotra Czarneckiego-zaczytanyksiazkoholik.pl

Historical fiction w „Reder ’44” autorstwa Piotra Czarneckiego

„Wojna, w której bronią są fałsz, podstęp, seks i pieniądz. Czy śmierć Führera uchroniłaby Polskę przed „wyzwoleniem” przez Rosjan?” Lipiec 1944 roku. Porucznik Reder wraz ze swoją grupą komandosów zostaje wysłany na akcję, podczas której ma dojść do zabicia Adolfa Hitlera. Paweł Reder pochodzi z majątku pod Gdańskiem. Świat stoi przed nim otworem. Od dziecka