Savoir vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza, Michał MICHU Heppner, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”, Michał MICHU Heppner


Obyczaje czy maniery, których przestrzegali nasi dziadowie, nijak się mają do współczesnej rzeczywistości. Jak dziś powinien zachowywać się prawdziwy dżentelmen? Co jeszcze niedawno było pożądanym zachowaniem, a dziś traktowane jest jako gafa? I odwrotnie, nad czym dawniej dobrze wychowany osobnik nie byłby w stanie przejść, nie oburzając się, a obecnie jest to standardem w relacjach między ludźmi?

A co jeśli przyjrzymy się reprezentantom naszego państwa? Czy politycy wiedzą, co im przystoi? Autor ma co do tego wątpliwości, a przykładów nie trzeba długo szukać: „Do dobrych obyczajów, jak sądzę, należy także rzeczowe odpowiadanie na zadane pytania. Tej umiejętności nie posiadło wielu polityków”.

„Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza” to zbiór felietonów publikowanych w „Powiatowej Gazecie Drawskiej” przez Michała MICHA Heppnera od 2013 roku. Książka ta to nie tylko opis zasad zachowania się w różnych okolicznościach. To również kronika zdarzeń, których my, Polacy, jesteśmy świadkami każdego dnia.

Źródło: Wydawnictwo Alternatywne



Tytuł: Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza
Autor: Michał MICHU Heppner
Gatunek: non fiction: felieton
Wydawnictwo: Alternatywne
Data wydania: przesunięta na 14 stycznia 2022 r.
Ilość stron: 411
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 56,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Szymborskiej

Grupa LEGO w hołdzie twórczości Wisławy Szymborskiej

2 lipca 2023 roku minęła setna rocznica urodzin polskiej poetki. Wśród wielu wydarzeń upamiętniających ten ważny dla rodzimej kultury jubileusz znalazło się i odsłonięcie makiety z klocków LEGO przedstawiającej moment wręczenia Wisławie Szymborskiej Literackiej Nagrody Nobla.


Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

„Mówili, że jestem zbyt wrażliwa. Dla tych co za dużo myślą i za bardzo się przejmują”, Federica Bosco

Autorka potrzebowała 44 lat i książki, aby zedrzeć etykietki i zwrócić uwagę na „zwykłą” cechę charakteru, jaką jest hiperwrażliwość, cecha, z którą da się żyć, jeśli tylko przyjmie się pewną strategię przetrwania. Polski termin WWO: Wysoko Wrażliwe Osoby.