
„Przeklęty posag” autorstwa Urszuli Gajdowskiej
„Przeklęty posag” to drugi z trzech osobnych tomów obyczajowo-historycznego cyklu „Dworek nad Biebrzą” Urszuli Gajdowskiej, autorki popularnej sagi „W dolinie Narwi”.
Wiosna 1824 r. Dręczona koszmarami Henrietta musi rozwiązać tajemnicę skradzionego posagu, aby zdjąć fatum ciążące na jej rodzinie. Opuszcza dworek nad Biebrzą i wyjeżdża do Anglii. W przebraniu staruszki wsiada na statek, którym płynie również Anthony Atherton. Przystojny hrabia, odkrywszy maskaradę, postanawia poznać tajemnice uroczej uciekinierki. Szybko się okazuje, że nie jest w tym odosobniony…
Czy Henrietta zdoła rozpoznać, kto jest jej sprzymierzeńcem, odnaleźć skarb, odkupić grzechy dziadka i uwolnić się od prześladującej ją przeszłości?
Flirty, romanse i namiętności w XIX-wiecznym sztafażu. Skandalistki, dżentelmeni i złoczyńcy, niebezpieczne śledztwa, kryminalne przygody i klątwa Wielkiego Niebieskiego Diamentu.
Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina
Tytuł: Przeklęty posag
Autor: Urszula Gajdowska
Cykl: Dworek nad Biebrzą (tom 2)
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 15-06-2023
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 45,00 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

Przepaść bez wieści – „Zanim zniknęła”, Lisa Gardner
„Kiedy policja daje za wygraną, ludzie zaczynają zapominać, a media tracą zainteresowanie, pojawia się Frankie i zaczyna szukać.” Tym razem Gardner stworzyła nową kobiecą postać, silną, zdeterminowaną dążącą do celu. Frankie Elkin nie jest policjantką ani prywatnym detektywem. Nie jest wyszkolona do tego, co robi. Jest przeciętną kobietą, która swoje w życiu przeszła. Kiedyś miała dom, samochód, ogródek. Ale czasy się zmieniły… Więcej teraz ma rzeczy, których żałuje niż tych, które posiada.

Książka, która zapada w pamięć – „Widać było tylko szczęście”, Grégoire Delacourt
Nasz bohater nie miał beztroskiego życia. Dużą rolę odegrało odejście matki. Pokazane jest tutaj jak odejście jednej osoby, może zmienić życie innych osób. Miał on za złe ojcu, że nie walczył o matkę. Matce, że go zostawiła. Autor porusza w niej bardzo ważne aspekty naszego życia.