Pomóź dziecku mniej myśleć, Christel Petitcollin, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pomóż dziecku mniej myśleć. O wrażliwych dzieciach, które za bardzo się przejmują”, Petitcollin Christel


Nadwydajne dzieci potrzebują przede wszystkim tego, aby dorosły poświęcił czas na wyjaśnienie im, kim są, jak funkcjonują i na czym polega ich odmienność. Takie odkrycie czyni cuda. Za każdym razem, kiedy się za to zabieram, rodzice odkrywają, że w ich dziecku dokonała się przemiana.

Zapewne masz świadomość, że jeśli dotyczy cię problem nadwydajności mentalnej, to twoje dziecko również może nosić w sobie tę cechę. Pamiętasz, ile cierpień przysporzyło ci bycie niezrozumianym przez otoczenie? Nie chcesz przecież, żeby twoja pociecha doświadczyła problemów, którym być może przyszło ci stawiać czoła w dzieciństwie. Rany zadane nadwydajnemu mentalnie dziecku goją się często latami…

Być może dostrzegasz, że twoje dziecko wyróżnia się spośród rówieśników. Czy ma problem z zawieraniem nowych znajomości? Czy zdarza się, że na zwykłe sytuacje reaguje zbyt emocjonalnie? Czy doświadcza w szkole przykrości ze strony kolegów? Nauczyciele mówią, że jest „problematyczne” i „przewrażliwione”? Jeśli oprócz tego odznacza się szczególną wrażliwością, z którą trudno jest ci sobie poradzić, koniecznie przeczytaj tę książkę.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą nadwydajną mentalnie, czy też nie – jeśli szukasz pomocy w kwestii swojego „problematycznego” dziecka, dobrze trafiłeś! Christel Petitcollin, psychoterapeutka i autorka bestsellerowych książek doskonale poznała nadwydajnych mentalnie i wie, jak z posiadania tej szczególnej cechy czerpać ogromną siłę. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wychowywać swoje dziecko, dając mu jednocześnie poczucie, że dzięki swojej wrażliwości jest naprawdę wyjątkowe.

Źródło: Wydawnictwo Feeria



Tytuł: Pomóż dziecku mniej myśleć. O wrażliwych dzieciach, które za bardzo się przejmują
Autor: Petitcollin Christel
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 30-09-2020
Ilość stron: 230
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dziewczyny są tu takie miłe, Laurie Elizabeth Flynn, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laurie Elizabeth Flynn ze swoim thrillerem psychologicznym „Dziewczyny są tu takie miłe”

Narratorką powieści jest Ambrosia Wellington. Obecnie prowadzi ustatkowane życie u boku kochającego męża. Pewnego dnia otrzymuje e-maila z zaproszeniem na dziesięciolecie ukończenia studiów oraz kartkę z tekstem Musisz przyjechać. Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się stało tamtego wieczoru.


Rozmowa z Piotrem Podgórskim

Zapraszam Was do przeczytania rozmowy z Piotrem Podgórskim, autorem m.in. książki „Anathema”. Z wywiadu dowiecie się w ile wieczorów p. Piotrowi zajęło napisanie swojej pierwszej książki, w jaki sposób dba w obecnej sytuacji w Polsce o najbardziej potrzebujących – ludzi wykluczonych społecznie czy np. dlaczego film „Droga życia” wywarła na pisarzu wrażenie.