Dziewczyny są tu takie miłe, Laurie Elizabeth Flynn, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laurie Elizabeth Flynn ze swoim thrillerem psychologicznym „Dziewczyny są tu takie miłe”


Laurie Elizabeth Flynn oddała w nasze ręce „wstrząsający i bardzo pikantny thriller psychologiczny opowiadający o ambicji, toksycznej przyjaźni i śmiertelnie groźnych żądzach”.

Narratorką powieści jest Ambrosia Wellington. Obecnie prowadzi ustatkowane życie u boku kochającego męża. Pewnego dnia otrzymuje e-maila z zaproszeniem na dziesięciolecie ukończenia studiów oraz kartkę z tekstem Musisz przyjechać. Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się stało tamtego wieczoru. Ambrosia w trakcie studiów nie należała do grzecznych dziewczynek: seks, narkotyki, imprezy, brak kontroli rodzicielskiej. Mąż nie zna prawdy, jaka Amb była dziesięć lat temu, dziewczyna wstydzi się tego. Robi wszystko, aby tylko nie jechać na zjazd. Nie chce, aby jej mroczna przeszłość dopadła jej męża. On ku zaskoczeniu Ambrosii nie odpuszcza i robi wszystko, aby jednak pojechali. Chciałby zobaczyć, gdzie jego ukochana żona studiowała, poznać jej przyjaciółki czy to, z którymi dziewczynami dzieliła pokoje w akademiku.

Nie cofnęłabym jednak tego, co zrobiłyśmy. Wiem, to czyni ze mnie potwora, ale taki już jest ten świat, że zmienia w potwory dziewczyny, które chcą tego, czego mieć nie mogą.

W trakcie zjazdu, Amb i Sully, jej najlepsza ówczesna przyjaciółka otrzymują kolejne anonimy. Można wywnioskować, że ich autor chce czegoś więcej, niż tylko wyjawienia prawdy o tym, co się kiedyś wydarzyło.

Co takiego miało miejsce dziesięć lat temu? Czy Amb i Sully mają się czego obawiać?

Laurie Elizabeth Flynn dedykuje książkę Wszystkim dziewczynom, które zdobyły to, czego pragnęły zbyt wysokim kosztem. Jest to rasowy thriller psychologiczny. Czytając powieść, zagłębiamy się w świat toksycznej przyjaźni, chorych ambicji czy groźnych żądzy. Poznamy historię pokazującą, jak daleko są w stanie posunąć się dziewczyny, które uważają, że wszystko im się należy, nie zwracając uwagi na to, czy kogoś krzywdzą i jak ich postępowanie odbije się na przyszłości skrzywdzonej osoby a może nawet czyjejś śmierci. Jeśli jesteście ciekawi co takiego wydarzyło się dziesięć lat temu – zachęcam do lektury, gdyż książka wciąga od pierwszej strony.Tytuł: Dziewczyny są tu takie miłe
Tytuł oryginału: The Girls Are All So Nice Here
Autor: Laurie Elizabeth Flynn
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 29-07-2021
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,00 zł
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Oczami pilota, zaczytanyksiazkoholik.pl, Benedykt Sasim

Wspomnienia – „Oczami pilota”, Benedykt Sasim

Widok lądującego samolotu wyzwolił w kilkuletnim Benedykcie Sasimie pragnienie, by zostać pilotem. Ścieżka jego kariery nie zawsze okazywała się prosta. Nie ominęły go zakręty, kołowania i nieudane starty, a mimo że był świadkiem niejednej katastrofy, jego samego los oszczędził. Wiedza i doświadczenie to podwaliny, by stać się ekspertem w swoim fachu, jednak i one nie zawsze wystarczą.


Deklaracja nieśmiertelności - Szymon Ligocki - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Krakowska bohema – „Deklaracja nieśmiertelności” autorstwa Szymona Ligockiego

Akcja powieści toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Krakowie. W dziwnych okolicznościach życie odbiera sobie wybitny artysta Grzegorz Kant. Niejasne staje się dlaczego, tuż po jego śmierci został rozkradziony jego dorobek. Mało kto też wierzy, aby mistrz sam targnął się na swoje życie. Pojawiają się pytania,