Pierwszy oddech. Jak współczesna medycyna ratuje najbardziej kruche życie, Olivia Gordon, zaczytanyksiazkoholik.pl

“Pierwszy oddech. Jak współczesna medycyna ratuje najbardziej kruche życie”, Olivia Gordon


Jak kruche, a jednocześnie wytrwałe może być ludzkie życie?

Jakie problemy stają przed dzieckiem i jego rodziną, gdy miesiącami oglądają się jedynie przez ścianę inkubatora, a każde krótkie wzięcie na ręce jest odnotowane i wyliczone?
Czy powinniśmy bliżej przyjrzeć się życiu płodowemu, jeśli kilkuletni chłopiec pamięta i szuka swojego brata bliźniaka, który umarł jeszcze przed porodem?
W jaki sposób wykonuje się skomplikowane operacje na maleńkich sercach, zabiegi na otwartej macicy i w łonie matki?
Czy jesteśmy gotowi na pokolenie dzieci, które kilka dekad temu jeszcze nie istniało?

Oto fascynująca opowieść o pionierskich dziedzinach medycyny: perinatologii i neonatologii. Dzięki nim na świecie pojawiło się nowe bezprecedensowe pokolenie- dzieci uratowanych jeszcze w łonie matki lub po przedwczesnym porodzie. Olivia Gordon dzieli się własnymi przeżyciami oraz przytacza historie ciąż obarczonych wysokim ryzykiem, które stały się udziałem wielu kobiet. Ze szczegółami opisuje więź łączącą rodziców z lekarzami, w których rękach spoczywa życie matki i dziecka.

Pierwszy oddech to książka o strachu, odwadze i miłości, która rodzi się w ekstremalnych warunkach. Inspiracją autorki była własna historia dramatycznej walki o życie swojego nienarodzonego syna.

Źródło: Wydawnictwo SQNTytuł: Pierwszy oddech. Jak współczesna medycyna ratuje najbardziej kruche życie
Tytuł oryginału: The First Breath
Autor: Olivia Gordon
Gatunek: literatura faktu
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 24-02-2021
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,99
Tłumaczenie: Monika NowakDodaj komentarz


Czytaj także

Allie Reynolds BIO

Allie Reynolds

Brytyjska snowboardzistka i pisarka. Przez pięć sezonów brała udział w zawodach we Francji, Szwajcarii, Austrii i Kanadzie. Później wymieniła snowboard na deskę surfingową i wyjechała na Gold Coast w Australii, gdzie uczyła cudzoziemców języka angielskiego. Jej opowiadania publikowane były w magazynach dla kobiet w Wielkiej Brytanii, Australii, Szwecji i RPA. Ma dwójkę dzieci oraz kota, który myśli, że jest psem. “Rozgrywka” jest jej debiutancką powieścią.


Nie tylko dla młodych fanów horrorów "Srebrne oczy. Five Nights at Freddy's", komiks

Komiks nie tylko dla młodych fanów horrorów “Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s”

Mrożący krew w żyłach komiks “Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s” wbije w fotel nawet najodważniejszego czytelnika … Komiksy rzadko u mnie goszczą, ale jak już jakiś trafi w moje ręce to taki, który rzeczywiście mnie zainteresuje pod względem treści, jak i grafiki.