
„Ok, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów”, Nina Solomin
Kiedy dziennikarka Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu, zaledwie kilka przecznic od centrum Nowego Jorku, często miała wrażenie, że czas zatrzymał się tam lata temu… Mężczyźni w białych koszulach i czarnych płaszczach, z pejsami i brodami, w święta dodatkowo w sztrajmłach. Skromny strój kobiet osłaniający całe ciało niczym się nie wyróżniał, a peruka lub chusta była znakiem rozpoznawczym mężatki. Solomin nie wiedziała jeszcze, że życie członków tej społeczności regulują skrupulatnie spisane nakazy i zakazy dotyczące każdego obszaru ich aktywności.
Żyła po sąsiedzku z ultraortodoksyjnymi Żydami, ale oddzielał ją od nich niewidzialny mur. Jej fascynacja tą hermetyczną społecznością z dnia na dzień rosła. Niestety, reporterka nie mogła nawiązać z chasydami kontaktu. Aż któregoś dnia sami zapukali do jej drzwi…
„Ok, amen” to ekscytująca podróż do osobliwego, zaskakującego i trudno dostępnego świata, po którym przewodnikami są rozmówcy Solomin. Dzięki nim poznajemy ludzi targanych sprzecznymi emocjami i wspólnotę gotową do wielkich poświęceń, ale też do okrutnych rozwiązań, byle przetrwać.
Źródło: Wydawnictwo Otwarte
Tytuł: Ok, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów
Autor: Nina Solomin
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 16-09-2020
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,99 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Mam na imię Jutro”, Damian Dibben
Urzekająca opowieść o odwadze, poświęceniu i magicznej więzi łączącej człowieka i jego najwierniejszego towarzysza. „Ten, kto decyduje się na posiadanie psów, straci ich wiele w swoim życiu. Ja byłem psem, który stracił wielu ludzi”. Rok 1815. Zimowy wieczór w Wenecji. Pewien pies czuwa przy katedrze, mając nadzieję, że wreszcie pojawi się jego pan. Dawno temu właśnie tu się rozdzielili i tu mieli się spotkać. Minęły jednak lata, a po

Dlaczego Agata Kołakowska zdecydowała się otworzyć własne wydawnictwo?
Agata Kołakowska, autorka dziewiętnastu powieści m.in. „Ballady o dwóch miastach”, „Ślepej miłości”, „Pokrewnych dusz” czy „Wyroku na miłość” da nam się dzisiaj bliżej poznać. Z rozmowy dowiemy się m.in. czy któraś z postaci z książek autorki jest jej wyjątkowo bliska, które z osiągnięć twórczych dało p. Agacie największą satysfakcję i dlaczego, czy to, co inspiruje pisarkę